نشست خبری، نشست رسانه‌ای یا کنفرانس مطبوعاتی یکی از رویدادهای رسانه‌ای است که در آن خبرسازان از خبرنگاران دعوت می‌کنند تا برای شنیدن سخنان فرد یا افراد خبرساز و همچنین (اغلب) ارائه پرسش‌ها به مکان مشخصی بیایند.

دو دلیل اصلی برای برگزاری نشست‌های خبری وجود دارد. یکی اینکه فرد خبرساز از این طریق می‌تواند به بسیاری از پرسش‌های گزارشگران و خبرنگاران در یک جا و یکباره پاسخ بدهد و دیگر ناچار نیست به تلفن‌های بسیار زیاد جواب دهد. و دلیل دوم اینست که شخص می‌تواند از این راه به موضوع مورد نظر خود که پیش از این مد نظر خبرنگاران قرار نگرفته‌بوده پوشش خبری بدهد و افکار عمومی را به آن جلب کند. (ویکی پدیا)

نشست خبری، یکی از راه‌های انتقال پیام کسب‌وکارها

خبرهای رسمی (اطلاعیه مطبوعاتی) و مصاحبه‌ها روش های بسیار خوبی برای انتقال پیام کسب‌وکارها هستند. کسب‌وکارها معمولا از این روش‌ها برای فعالیت‌های رسانه‌ای و روابط عمومی خود استفاده می‌کنند. کنفرانس مطبوعاتی یک روش عالی برای انتقال پیام به‌طور خاص‌تر است.

 

حتما بخوانید: برگزاری کنفرانس خبری موفق: یک چک لیست از ۲۵ مورد مهم که باید بدانید 

 

چرا برای انتقال پیام‌های خود بهتر است نشست خبری برگزار کنیم؟

  • شما می‌توانید اطلاعات با ابعاد بیشتری را در نشست خبری خود ارائه دهید.
  • نشست خبری، یک رابطه‌ی تعاملیست. در این رویداد از شما سوال پرسیده می‌شود. شما می‌توانید پاسخ سوالات را طوری بدهید که تمام زوایای موضوع دیده شود و به نکاتی که مد نظرتان است، تاکید کنید.
  • در کنفرانس خبری، شما می توانید یک پیشرفت مهم را اعلام کنید و پیامدهای مهمی که برای کشور و منطقه خود و حتی پیامدهای بین‌المللی آن را برای خبرنگاران توضیح دهید.
  • اگر علیه شما تبلیغات منفی انجام شده و رقیبان شما قصد تخریب برندتان را داشتنه‌اند، کنفرانس مطبوعاتی بهترین فرصت است تا به‌طور مستقیم به آن‌ها پاسخ دهید.
  • ممکن است خبر کنفرانس مطبوعاتی شما خیلی راحت و ارزان پخش شود! تلویزیون، رادیو و روزنامه‌ها –که معمولا باید برای انتشار خبر در آن‌ها هزینه‌ی زیادی را تقبل کنید- ممکن است خبر کنفرانس مطبوعاتی شما را به رایگان منتشر کنند.
  • وقتی بسیاری از نمایندگان رسانه‌ها در کنفرانس شما حاضر باشند، کنفرانس خبری شما معتبر خواهد شد. (حضور رسانه‌های معتبر، به نشست خبری شما اعتبار می‌یخشد)
  • یک کنفرانس مطبوعاتی موفق نه‌تنها می‌تواند باعث تولید و انتشار اخبار شما شود بلکه می‌تواند به برندسازی شخصی افراد تیم شما هم کمک می‌کند.

 

اخبار رسمی؛ مجری برگزاری کنفرانس مطبوعاتی شرکت‌ها

درصورتی که در کسب‌وکار شما رخ دادی وجود دارد که برای انتشار اخبار آن به برگزاری نشست مطبوعاتی نیاز دارید، اخبار رسمی این آمادگی را دارد تا در برگزاری کنفرانس مطبوعاتی درکنار شما به‌عنوان مشاور بوده و به انتشار اخبار آن در بیش از 2000 رسانه‌ی داخلی و 500 رسانه‌ی بین‌المللی کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ی 02122886635 تماس بگیرید.