شرکت‌ها معدن خبرهای خوب هستند. هر یک از این اخبار می‌تواند به دیده شدن، یافتن مشتری ایده آل و کسب اعتبار برای برندها کمک کند و در نهایت منجر به تولید سرنخ برای شرکت‌ها باشد. اشخاص نامدار و شرکت‌ها سالیانه میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا نام و گزارش آن‌‌ها در مجله‌ها، روزنامه‌ها و برنامه‌های رادیویی و تلوزیونی پربیننده منتشر شود.

اما بسیاری از شرکت‌ها علیرغم صرف بودجه‌های سنگین در بازاریابی و تبلیغات، هزینه‌ای به روابط عمومی کسب‌وکار خود اختصاص نمی‌دهند و یا اگر استارتاپ یا شرکت کوچکی هستند از تاثیر توزیع محتوا نا آگاهند با این‌که تولید و انتشار این اخبار می‌تواند مصرف‌کننده‌ی نهایی را به سمت آن‌ها متمایل کند.

 

چرا این اخبار منتشر نمی‌شود؟

یکی از مهم‌ترین دلایل می‌تواند عدم آشنایی صاحبین کسب‌وکار با اهمیت تولید خبر باشد. تولید یک خبر با هدف روابط عمومی در ابتدا شاید بی‌اهمیت به نظر برسد اما اگر از اهمیت تولید محتوا درست و مهم‌تر از آن توزیع آن در یک جای درست آگاه باشند، می‌توانند به جایگاه‌سازی، برندسازی و افزایش اعتبار کسب‌کار خود کمک کنند.

حتما بخوانید: اهمیت حضور در رسانه‌ها

 

کجا این خبر منتشر شود؟

دلیل دوم عدم آشنایی با پلتفرم‌های توزیع محتواست. اخبار شرکت‌ها در هر جا می‌‎تواند منتشر شود. شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و توییتر، وبلاگ‌ها یا پایگاه خبری اخبار رسمی، بستگی با این دارد که مخاطب آن شرکت کجاست و از بیشتر در چه فضایی حضور دارد و چه نوع مخاطبی برایش ارزشمند است.

آیا می‌دانستید اخبار رسمی با بازدید روزانه بیش از 12 هزار بازدید، اخبار شرکت شما را به رایگان منتشر می‌کند؟ برای ارسال خبر به پایگاه خبری اخبار رسمی مراجعه کنید.

 

چه خبری منتشر شود؟

شاید مهم‌ترین دلیل برای تولید نکردن خبر، نداشتن ایده‌ی مناسب خبریست. "چه خبری منتشر کنیم؟"، "درباره‌ی چه چیزی خبر تولید کنیم؟"، "چه خبری جذاب‌تر است؟" این سوالاتیست که به‌هنگام تصمیم برای تولید خبر برای ما پیش می‌آید.

تیم محتوای اخبار رسمی در نظر دارد تا این مشکل را حل کند، چطور؟

حتما بخوانید: 71 ایده‌ برای تولید خبر

 

هر هفته یک ایده‌ی خبری

از مرداد ماه امسال تصمیم گرفتیم تا شنبه‌ی هر هفته در اینستاگرام اخبار رسمی یک ایده‌ی مناسب برای تولید خبر مطرح کنیم و پاسخگوی سوالات شما باشیم. این اتفاق به شما کمک می‌کند تا یک برنامه‌ی مرتب و منظم برای روابط عمومی برای شرکت خود داشته باشید.

شنبه‌ی هر هفته ایده از ما، خبر از شما

 

اگر دانستن این ایده‌ها برای شما جذاب است صفحه اخبار رسمی را در اینستاگرام دنبال کنید:

اینستاگرام اخبار رسمی