در دنیای دیجیتال امروز، کسب و کارها به شدت به‌دنبال روش‌هایی هوشمندانه‌ برای حضور فعال در جوامع مجازی هستند. الگوریتم‌های به روزشده‌ی گوگل نشان داده است که به منظور موفقیت در بازاریابی دیجیتال، وب‌سایت‌ها می‌بایست توجه‌شان را به سمت تولید محتوای باکیفیت‌تر سوق دهند. اینجاست که مهارت واقعی یک تیم روابط عمومی نمایان می‌شود.

در معنای سنتی، روابط عمومی یک فرایند ارتباطی استراتژیک است که می‌خواهد ارتباط متقابل و سودمندی بین برندها، سازمان و مخاطبان برقرار کند. از نظر بازایابی دیجیتال، روابط عمومی باید مهارت‌های بزرگی داشته باشند که کاملاً با تکنیک‌های سئوی هوشمند همگون است.

روابط عمومی راهکار هوشمندانه برای خلق داستان جدید و هدف‌گیری مخاطبان و ایجاد ارتباطات نو است.

 

محتوای مرتبط خلق کنید

 

در جهانی که محتوا به سرعت در حال پیشروی است و سئو ارزش بسیاری دارد، متخصصان روابط عمومی داستان‌سرایانی هستند که قادر به بالا بردن رتبه‌ی سایت توسط محتوایی ارزشمند خواهند بود. متخصصان روابط عمومی باهوش با خبرنگاران، وبلاگ‌نویسان و تاثیرگذاران صنعت به صورت روزانه همکاری می‌کنند و می‌دانند که چطور داستان‌های منحصربفرد برای هر مخاطبی خلق کنند.

روابط عمومی و سئو1-وبلاگ اخباررسمی

بیشتر الگوریتم‌های به‌روزرسانی شده‌ی گوگل، به دنبال ایجاد محتوای ارزشمند هستند. از همین رو روش‌ها و استراتژی‌های قدیمی کسب‌وکارها نیاز به تغییر ساختار داشته و پیگیری روند قدیمی پاسخگو نخواهد بود.

از نقطه‌نظر روابط عمومی، موثرترین محتوا شامل نوشته‌هایی هستند که به‌موقع، قابل فهم، ترغیب کننده از نظر بصری و در دسترس برای استفاده در رسانه‌های متعدد باشند.

محتوایی با پیام شفاف و قوی به این صورت عمل خواهد کرد که یک مخاطب منفعل را تبدیل به یکی از طرفداران برند کند.

 

مخاطبان خود را بشناسید

 

یک تیم روابط عمومی خوب می‌داند که راز یک محتوای مؤثر، خلق نوشته‌ای است که مخاطبان به دنبالش هستند. متخصصان روابط عمومی در هنگام داستان‌سرایی یک برتری نسبت به دیگر افراد دارند و آن این است که: می‌دانند کدام مخاطبان را چطور هدف قرار دهند.

تحقیقات استراتژیک، فرصت‌های جدیدی را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند و باعث می‌شود نیاز مخاطبان را بهتر بشناسند. ایجاد محتوای مناسب برای چنین مخاطبانی، میزان وفاداری برند را افزایش داده و از این طریق مشتریان جدیدی نیز به شما خواهند پیوست.

شناسایی این‌که کدام نوع محتوا بیشتر دیده‌ شده و موفق‌تر خواهد بود، و این‌که کدام نوع محتوا، مناسب کدامین رسانه‌های اجتماعی است، از جمله مواردی است که متخصص روابط عمومی باید به آن توجه زیادی کند.

 

روابط استراتژیک بسازید

 

متخصصان روابط عمومی، همچون کارشناسان سئو، اهمیت ساخت روابط کلیدی با مقامات صنعت مربوطه را می‌دانند. چنین روابطی، چه با گزارشگران، وبلاگ‌نویسان و کارشناسان صنعت، چه با دیگر کسب‌وکارها در این زمینه، به معرفی برند بعنوان یک منبع معتبر آنلاین کمک خواهد کرد.

روابط عمومی و سئو2-وبلاگ اخباررسمی

به دست آوردن لینک‌های با کیفیت به سایت شما کمک خواهد کرد که در رتبه‌بندی‌ها جایگاه خود را بالا ببرید.

یک تیم روابط عمومی خوب، با ایجاد لینک‌ها و قرار دادن داستان‌ها در سایت‌های متنوع معتبر و مرتبط، به اعتبار برند در زمینه‌ی خودش کمک بسیاری خواهد کرد. با توسعه‌ی روابط عمومی مناسب، سایت شما افزایش ترافیک و فروش زیادی را تجربه خواهد کرد و برند شما به سطح بالاتری از وفاداری مشتریان دست خواهد یافت.

  

موتورهای جستجو برخلاف تکنیک‌های قدیمی رو به تکامل هستند و در نتیجه ارزشی که روابط عمومی در راستای افزایش ترافیک طبیعی به ارمغان می‌آورد، پیوسته روبه رشد است.

استفاده از تاکتیک‌های جدید روابط عمومی و ایجاد رشته‌های محکم در ارتباطات مهم و ساخت لینک‌ها، به برند شما در شناخته شدن و تبدیل کاربران عادی به مشتریان وفادار کمک بسیاری خواهد کرد.

از دانستن این‌که چه مخاطبانی با محتوای مناسب تحت تأثیر قرار می‌گیرند تا ساخت لینک و داستان گذاری مؤثر، چاشنی‌هایی است که از این طریق یک تیم روابط عمومی سئو  وبسایت شما را بهبود خواهد بخشید. با استفاده از این راهکارها برند خود را بسازید و مشتریان جدید را از وجود آن آگاه کنید.