امروزه مخاطبان و مصرف کنندگان از دنیای بازاریابی سنتی فاصله گرفته‌اند، چرا که با قوت گرفتن دنیای مجازی و دسترسی راحت تر به آن، افراد ترجیح می‌دهند اطلاعات خود را بدون تبلیغات‌های مزاحم و دردسرساز از فضای آنلاین دریافت کنند. به همین دلیل بازاریابان حرفه‌ای و هوشمند با توجه به این اتفاقات، سعی می‌کنند وارد بازار پر راز و رمز آنلاین شوند.

تعریف بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک مسیر استراتژیک در بازاریابی است که بر روی تولید و انتشار محتوای ارزشمند، مرتبط و منسجم تمرکز می‌کند تا بتواند مخاطبین و در نهایت مشتریان را به خود جلب کرده و آنها را حفظ کند.

هدف بازاریابی محتوا جذب و حفظ مشتریان با استفاده از مطالب ارزشمند و منسجم است. این روش استراتژیک رویکردی با هدف تغییر و بهبود رفتار مشتری دارد.

درواقع بازاریابی محتوا هنر ایجاد ارتباط با مشتریان است، اما ارتباطی که قصد فروش مستقیم ندارد. شما در بازاریابی محتوا به جای دادن اطلاعات درمورد محصولات باید اطلاعاتی به مشتریان بدهید که آنها را نسبت به محصولی که می‌خواهند خریداری کنند آگاه شوند.

ذات بازاریابی محتوا باور این مسئله است که صاحبان مشاغل و کسب و کار می‌توانند با ارسال مطالب ارزشمند و منسجم به مشتریان باعث جلب رضایت مشتری و درنهایت خرید آنها از سایت شوند.

 

ورای روش‌های بازاریابی‌های متدوال، بازاریابی محتوا باید جزئی از برنامه کلی بازاریابی شرکت شما باشد. چون:

  • بازاریابی محتوا در استراتژی‌های ارسال مطالب در شبکه‌های اجتماعی کارآمد است.
  • بازاریابی محتوا در سئو و بهینه سازی محتوا تاثیر شگرفی خواهد داشت.
  • بازاریابی محتوا در ایجاد و پیاده سازی استراتژی‌های مربوط به روابط عمومی و جلب نظر کاربران موثر است.
  • بازاریابی محتوا به تبلیغات های کلیکی در جذب مشتری و کلیک او بر روی لینک تاثیر مثبت می‌گذارد.
  • بازاریابی محتوا یکی از اصول مهم و اولیه در بازاریابی ربایشی است.

 

با توجه به موارد ذکر شده متوجه خواهیم شد که استفاده از استراتژی‌های محتوا می‌تواند در راستای دستیابی به اهداف عالی بازاریابی شرکت‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد. از همین رو آژانس رسانه اخباررسمی با تکیه بر تجارب گسترده و دسترسی به رسانه‌های معتبر در ایران و سرتاسر دنیا می‌تواند یاری‌گر خوبی در جهت نیل به اهداف شما باشد.

 

کسب اطلاعات بیشتر از راهکارها و تعرفه‌های اخباررسمی