در سری مقالات آشنایی با رپورتاژ آگهی، به تفصیل در مورد رپورتاژ و اصول آن صحبت شد. اما مطالعه‌ی این اصول هنگامی مفیدتر خواهد بود که شما بتوانید آن را به وضوح در نمونه‌های موفق مشاهده کنید. بررسی نمونه رپورتاژ آگهی به ما کمک می‌‌کند تا در عمل یاد بگیریم که چگونه رپورتاژ آگهی بنویسیم. به همین دلیل در ادامه برخی از بهترین رپورتاژ‌های ایران در سال‌های اخیر را به عنوان نمونه رپورتاژ آگهی موفق به شما معرفی خواهیم کرد.

نمونه رپورتاژ آگهی

در ادامه ۱۱ نمونه رپورتاژ آگهی فهرست شده است که هر یک با هدف و رویکردی خاص منتشر شده است. علاوه برا این سعی شده است تا در این نمونه‌ها تفاوت زمینه‌ فعالیت شرکت‌ها در نظر گرفته شود. بدون شک این گزارش‌های خبری  را می‌توانیم جزو موفق‌ترین نمونه‌ رپورتاژ آگهی  های موفق در ایران نظر بگیریم.

 • ریحون

رپورتاژ آگهی ریحون

ریحون به عنوان اپلیکیشنی برای سفارش غذا در جام جهانی ۲۰۱۸ رپورتاژی متفاوت منتشر کرد. ریحون در این رپورتاژ از امکان شرکت در مسابقه‌ی پیش‌بینی فوتبال خود خبر داد. معرفی محصول و خدمات جدید از مهمترین مواردی است که رپورتاژ خبری به آسانی از پس آن برمی‌آید. متن رپرتاژ آگهی ریحون را می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید.

لینک آگهی ریحون: https://goo.gl/Q7Rb6x

 

 • سمر

نمونه رپورتاژ آگهی سمر

موسسه خیریه سمر با هدف حمایت روحی و روانی از بیماران مبتلا به سرطان، در حال فعالیت است. سمر با استفاده از روش‌های نوینی همچون گروه درمانی، تغذیه سلامت، خدمات پزشکی و فعالیت های ورزشی- تفریحی مختلف، بیماران مبتلا به سرطان زیادی را به زندگی پر امید بازگردانده است.

موسسه خیریه سمر برای برگزاری شانزدهمین بازارچه خود در پنجم شهریور ۹۷ از رپورتاژ خبری استفاده کرده است. متن رپورتاژ‌ آگهی سمر را  می‌توانید در لینک زیر بخوانید:

لینک ‌آگهی سمر: https://goo.gl/2cc32B

 • تلوبیون

نمونه رپورتاژ آگهی تلوبیون

تلوبیون از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را با هدف فراهم آوردن امکان پخش زنده و نیز آرشیو برنامه‌های سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، در طی قراردادی با این سازمان برای ایرانیان داخل و خارج ایران، باکیفیت مناسب و بالا، در قالب وب سایت و اپلیکیشن تلوبیون آغاز به کار نموده است. تلوبیون در این گزارش خبری از تکنیک بزرگ نشان دادن مشکلات استفاده کرده است که یکی از تکنیک‌های مهم و روز نگارش گزارش خبری است.

این رپرتاژ را می‌توانیم به عنوان یک نمونه رپورتاژ آگهی متفاوت بدانیم. متن رپرتاژ آگهی تلوبیون را می‌توانید در لینک زیر  بخوانید:

لینک آگهی تلوبیون: https://goo.gl/f1YgmN

 • Trans24

نمونه رپورتاژ اگهی خدمات ترجمه

مرکز ترجمه Trans24 در متن رپورتاژ آگهی خود از تکنیک آموزش استفاده کرده است. این مرکز در رپورتاژ آگهی خود علاوه بر افزایش فروش و آگهی عمومی، سعی دارد تا در راستای برندینگ نیز گام بردارد. این گزارش خبری با عنوان « رعایت ۸ نکته کلیدی، ترجمه مقالات خود را باکیفیت و سریع دریافت کنید»، قصد دارد تا به خوانندگان اطلاعات مفیدی در مورد استفاده از خدمات ترجمه منتقل کند.

این نمونه رپورتاژ آگهی را می‌توانید در لینک زیر به صورت کامل مطالعه کنید:

لینک آگهی ترنس ۲۴: https://goo.gl/rABM8G

 • چیلیوری

 • رپورتاژ آگهی چیلیوری

  چیلیوری، نام یک وبسایت و اپلیکیشن سفارش آنلاین غذا است. چیلیوری در آخرین روزهای ماه تابستان، اقدام به برگزاری جشنواره بزرگی با نام ۱۰۰ در ۳۰ کرده است. متن رپورتاژ آگهی چیلیوری را می‌‌توانید لینک زیر مطالعه کنید:

  لینک آگهی چیلیوری: https://goo.gl/aeZQTr

 

حتما بخوانید:  رپورتاژ آگهی و دیجیتال مارکتینگ

 

 • به پرداخت ملت

رپورتاژ آگهی به پرداخت ملت

گزارش خبری به پرداخت ملت را می‌توان به عنوان سبکی کلاسیک از انواع گزارش خبری در نظر گرفت. به پرداخت ملت در این گزارش خبری از محصولات متفاوت خود سخن گفت. گزارش آگهی به پرداخت ملت با استفاده از تکنیک مصاحبه نگارش شده است. در ایران متونی که با استفاده از این تکنیک نگارش شده‌اند بسیار محبوب هستند. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که شهرت فرد مصاحبه شونده در این تکنیک بسیار مهم است.

لینک آگهی به پرداخت: https://goo.gl/ZcGPXS

 

 • بورگوارد

رپورتاژ‌ آگهی بورگوارد

کمپانی خودروسازی بورگوارد طی مراسمی در تاریخ ۷ تیر ۱۳۹۷ و با موضوع تو مرا بزرگ کردی، تولید یکصد هزارمین خودروی خود را جشن گرفت. به همین دلیل بورگوارد رپورتاژي با عنوان « برگزاری مراسم بزرگ به مناسبت تولید یکصد هزارمین خودروی بوگوارد » منتشر نمود.

این رپورتاژ خبری نمونه موفقی از خبر رسمی است. معمولاً در خبر رسمی کسب‌وکارها رویدادی را به مخاطبان اطلاع‌رسانی می‌کنند. متن رپورتاژ آگهی بوگوارد در لینک زیر قابل مشاهده است.

لینک آگهی بوگوارد: https://goo.gl/bu81u1

 • نوار

رپورتاژ آگهی نوار

اپلیکیشن نوار تولیدکننده و ارائه دهنده، کتاب‌های صوتی در ایران است. رپورتاژ آگهی نوار را می‌‌توانیم به عنوان نمونه رپورتاژ آگهی متفاوت  قلمداد کنیم که اهداف خاصی را تعقیب می‌کند. در این رپورتاژ نوار بر نکات متعددی تأکید دارد که مهمترین آن برندینگ است. متن نمونه رپورتاژ آگهی نوار را می‌توایند در لینک زیر مطالعه کنید.

لینک آگهی نوار: https://goo.gl/5nzdic

 • تخفیفان

رپورتاژ آگهی تخفیفان

در این نمونه رپورتاژ‌ آگهی که تخفیفان در اردیبهشت ۹۷ آن را منتشر کرده است می‌توانیم سبکی متفاوت از رپرتاژ را مشاهده کنیم. تخفیفان در این گزارش خبری متنی وبلاگی را در فرمت خبر منتشر کرده است. متن کامل این آگهی را می‌توانید در لینک زیر مطالعه کنید.

لینک آگهی تخفیفان: https://goo.gl/7ai9Cq

 • مستر بلیط

رپورتاژ آگهی مستر بلیط

رپورتاژ آگهی به روش‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نگارش بیانیه یکی از این روش‌هاست . مستر بلیط در خصوص فیلترینگ کسب‌وکارهای آنلاین فروش بلیط از این روش استفاده کرده است. در لینک زیر می‌توانید متن کامل این نمونه رپورتاژ آگهی را مطالعه کنید.

لینک آگهی مستر بلیط: https://goo.gl/8uuvJH

 • علی بابا

رپورتاژ آگهی علی بابا

متن رپورتاژ آگهی علی بابا را می‌توان به عنوان نمونه‌ موفق و صحیح از رپورتاژ آگهی در روابط عمومی دانست. در این گزارش خبری مدیر عامل علی بابا در خصوص فیلترینگ کسب‌وکارهای فروش آنلاین بلیط با مخاطبان صحبت کرده است. متن آگهی علی بابا را در لینک زیر می‌توانید مشاهده کنید.

لینک آگهی علی بابا: https://goo.gl/rgVeNK

 

حتما بخوانید:  رپورتاژ آگهی چیست

 

در بررسی نمونه‌ رپورتاژ آگهی ها، به این نکات دقت کنید!!!

 • در گام اول به خوبی تیتر انتخاب شده برای این رپورتاژ‌ها را بررسی کنید. انتخاب تیتر بسیار مهم است.
 • در مرحله بعد لید یا به بیانی ساده‌تر چند خط آغازین متن گزارش خبری را بررسی کنید. لید باید بتواند خواننده را برای خواندن ادامه متن متقاعد کند.
 • میان تیتر‌ها در مقایسه با دو مورد اول از اهمیت کمتری برخوردار است اما به دلیل تقسیم‌بندی متن توسط میان تیترها، بسیار مهم هستند.
 • روش و تکنیک‌های مورد استفاده در متن را به خوبی بررسی کنید. هر رپورتاژ با توجه به پرسونای مخاطب هدف شرکت به روش خاصی نگارش می‌شود.
 • یکی از مهمترین مواردی که در تمامی این ۱۱ گزارش خبری رعایت شده است، متن دعوت به انجام کار برای خواننده است.