انتشار محتوا، خبرسازی، اجرای کمپین‌ رسانه‌ ای نه تنها به برندسازی کمک می‌کنند بلکه به سئوی سایت کسب‌وکارها و همچنین جذب سرمایه گذاران نیز موثر هستند.

هر از گاهی، اشخاصی در اینترنت عنوان می‌کنند که دوران انتشار محتوا به پایان رسیده است. به نظر می‌آید این مساله بیشتر برای جذب ترافیک و لینک، گفته می‌شود. این افراد با بیان این موضوعات بیشتر به دنبال ساختن لینک طعمه (link bait) هستند و کاملا آگاه هستند که اشتباه می‌گویند و تنها برای تحریک اذهان عمومی این مطالب را می‌گویند.

انتشار محتوا همچنان زنده است

انتشار محتوا (Press Release) در رسانه‌ها با وجود گسترش رسانه‌های خبری دیجیتال و نیوزوایرهایی همچون اخبار رسمی، زنده‌تر و پویاتر از گذشته شده است و به شرکت‌ها برای گسترش حضور و رسانه‌ای شدن مطالبشان کمک بیشتری می‌کند. امروزه انتشار محتوا حتی در وبلاگ‌ها و پادکست‌ها هم همچنان به شرکت‌ها برای افزایش بازدید در فضای وب کمک شایانی‌ می‌کنند.

اگر نیاز دارید با محتواهای خبری آشنا شوید می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

چگونه محتوای رسانه‌ای تولید کنم؟

انتشار خبر رسمی و اجرای کمپین رسانه‌ای چه کمکی به شرکت‌ها می‌کند؟

مزایای انتشار، توزیع مطلب و خبر و اجرای کمپین های رسانه ای متعدد است. در این مقاله به 7 مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

1- همه شرکت‌ها می‌توانند از مزایای توزیع پرس ریلیزها و اجرای کمپین های رسانه‌ای استفاده کنند

اصلا تفاوتی ندارد صنعت و حوزه فعالیت شرکت شما چیست. آیا شرکتی، کوچک است یا بزرگ. شرکت‌ها در هر صورت می‌توانند از مزایای توزیع مطالب‌شان در رسانه‌ها استفاده کنند. حتی اگر داستانی به شهرت داستان اپرا وینفری نداشته باشند هم، مطمئنا می‌توانند داستان خودشان را داشته  و آن را در رسانه‌های مختلف منتشر کنند. شرکت‌ها باید همواره به خاطر داشته باشند که اگر داستان‌شان را رسانه‌ای نکنند به شهرت نمی‌رسند. توزیع و اجرای کمپین رسانه‌ای به موفقیت شما کمک شایانی می‌کنند.

2- هزینه انتشار مطلب نسبت به باقی فرم‌های اطلاع‌رسانی مناسب‌تر است

اکثر شرکت‌ها توانایی نگارش مطالب و اخبار شرکت خود را دارند. تنها هزینه‌ای که انتشار مطلب به دوش آنها خواهد گذاشت، هزینه پیدا کردن یک نیوزوایر است که بتواند مطلب‌شان را به دست رسانه‌های مهم و مناسب ارسال کند. ولی هزینه اجرای کمپین رسانه‌ای و خبرسازی در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی زیاد نیست.

3- حضور شرکت را پر رنگ‌تر نشان می‌دهد

اعلام حضور و فعال بودن در میان کسب و کارهای مهم‌ و حائز اهمیت‌ است. با استفاده مداوم و طولانی از استراتژی توزیع مطلب، شرکت‌ها می‌توانند به مشتریان‌شان بگویند چه کسی هستند، چه کاری می‌کنند و چرا  به خدمات شما نیاز دارند. با کمک توزیع مطلب و خبر توجه روزنامه‌نگاران به شما جلب خواهد شد و این مورد در طولانی مدت باعث اعتماد بیشتر آنها به شما خواهد شد و در طولانی مدت به پوشش رسانه‌ای بهتر  اخبار و مطالب‌تان منجر می‌شود.

4- انتشار مطلب، شرکت را به یک شرکت متخصص در صنعتش تبدیل خواهد کرد

حتما می‌پرسید چه نیازی است که شرکت‌ها، متخصص صنعت خود شناخته شوند؟ اول از همه این که، متخصص بودن شرکت به کسب اعتبار و اطمینان خریداران و مشتریان منجر می‌شود و زمانی که مشتریان به شما اعتماد کنند احتمال افزایش خرید از شرکت بیشتر می‌شود و در عین حال متخصص شناخته شدن شرکت به بهبود روابط رسانه‌ها با شما منجر خواهد شد. به این ترتیب هرگاه رسانه‌ها برای نگارش گزارش‌شان به یک منبع نیاز داشته باشند با شرکت‌هایی تماس می‌گیرند که آن‌ها را به عنوان متخصص می‌شناسند.

5- نشر اخبار در رسانه‌های محلی مهم است

از نشر اخبارتان در رسانه‌های محلی غافل نشوید. نشر محتوای رسانه‌ای در رسانه‌های محلی کوچک بسیار مهم است. یکی از دلایل این امر این است که اکثر رسانه‌های مهم درصد قابل توجهی از داستان‌های خود را از رسانه‌های محلی در سراسر جهان دریافت می‌کنند و این همان روشی است که صنعت خبر به کمک آن کار می‌کند.

6- برای جذب مشتری بیشتر از نشر اخبارتان استفاده کنید

امروزه با وجود رسانه‌ها و سایت‌های خبری آنلاین، رسانه‌ها تنها مخاطب اخبار شما نیستند بلکه بیش از 100 میلیون نفر هر روز اخبار را دریافت می‌کنند و آن‌ها مخاطبین اصلی شما هستند. ضمن این که بسیاری از این افراد، مشتریان شما نیز هستند. بنابراین، حین نگارش گزارش‌های مطبوعاتی، خریداران خود را در ذهن داشته باشید. اما دقت داشته باشید این بدین معنا نیست که مطالب‌تان را به فرم تبلیغاتی نگارش کنید.

7- سرمایه‌گذاران به اخبار شما توجه‌ای خاص دارند

کمپین‌های رسانه‌ای، به بهتر دیده شدن موفقیت‌ها و پیشرفت‌هایی که توسط شرکتتان کسب شده است، کمک شایان توجه‌ای می‌کنند و در واقع اخبار، ابزاری قدرتمند برای جذب سرمایه‌گذاران به شمار می‌رود. پس حتما در سایت‌تان بخش اتاق خبر داشته باشید تا سرمایه‌گذاران آن را ببیند.

ثبت‌نام رایگان در اخبار رسمی و اجرای کمپین رسانه‌ای