نوشتن به نظر کار ساده‌ای می‌آید؛ ولی گاهی پیش می‌آید که دقیقا زمانی که شروع به نوشتن می‌کنید، ذهنتان خالی از کلمات می‌شوند. شاید ترس از اشتباه کردن یکی از دلایل این اتفاق باشد. شاید برای حضور در رسانه‌ها شوق دارید؛‌ ولی سردرگم هستید. به شما پیشنهاد می‌کنیم به این موضوع فکر کنید که دقیقا چه چیزی میان شما و درخشیدن شما در رسانه‌ها فاصله انداخته است و آن را از سر راهتان بردارید.

از اشتباه کردن نترسید

یک متن با ایراد بهتر از متنی است که هرگز نوشته نشده است. اشتباهات نگارشی و ویرایشی بخشی از کار نوشتن هستند. ضرب المثلی در این زمینه هست که می‌گوید تنها دیکته‌ی نانوشته، غلط ندارد. پس با اعتماد به نفس شروع کنید. حتی کسانی که در کار نوشتن حرفه‌ای هستند نیز گاهی اشتباه می‌کنند. این اشتباهات دلیل خوبی برای ننوشتن نیستند.

ایده‌یابی کنید

یکی دیگر از موانع تولید محتوا نداشتن ایده است. گاهی عمیقا دلمان می‌خواهد مطلب خوبی بنویسیم؛‌ اما سردرگمیم. نمی‌دانیم باید از کجا شروع کنیم. دقیقا مانند زمانی که می‌خواهیم صحبت مهمی بکنیم یا خبر مهمی را به کسی بدهیم. در آن زمان نیز نمی‌دانیم از کجا سر صحبت را باز کنیم. قبلا در مقاله‌‌‌‌‌‌‌ای با نام «اهمیت حضور شما در رسانه‌ها چیست»، نکات زیادی درباره‌ی اینکه چه چیزهایی را می‌توانید به محتوای رسانه‌ای تبدیل کنید، صحبت کرده‌ایم. به طور خلاصه اگر هر اتفاقی برای کسب و کار شما رخ داده است، هر جایزه یا دستاوردی داشته‌اید و یا هر مقاله‌ی آموزشی داشتید، می‌توانید آن را رسانه‌ای کنید. لیست مطالبی که قابلیت تبدیل به محتوا را دارند، بسیار طولانی است. می‌توانید روی یک کاغذ تمام ایده‌هایتان را یادداشت کنید و یکی یکی سراغ آنها بروید. از مقاله«ایده‌های خبرساز» هم می‌توانید کمک بگیرید که بیش از 70 ایده را برایتان در آن لیست کرده‌ایم.

اخبار رسمی وارد عمل می‌شود

ما در ایده‌یابی به شما کمک می‌کنیم

اگر حس کردید که بهتر است یافتن ایده را به کسی خارج از مجموعه‌ی خود واگذار کنید، می‌توانید روی تیم ایده‌یابی اخبار رسمی حساب کنید. برای این کار از قالب‌های خبری یا ایده‌های خبرساز استفاده کنید. یا اینکه صرفا به ما ایمیل بزنید و آدرس سایت‌تان را بدهید و ایده‌هایی را به رایگان از ما دریافت کنید.

ما در نگارش به شما کمک خواهیم کرد

اگر ایده‌ای در ذهنتان دارید؛‌ اما راهی برای پیاده سازی آن روی کاغذ ندارید و یا دوست دارید خروجی کار شما یک مطلب حرفه‌ای باشد می‌توانید با تحریریه‌ی اخبار رسمی در ارتباط باشید و سفارش تولید محتوا دهید. قالب‌های خبری پیش‌فرض پنل نیز شما را برای نگارش متنی مطابق با استانداردهای خبری یاری می‌کنند.

ما در ویرایش به شما کمک می‌کنیم

یک استاد خبرنگاری همیشه می‌گفت:‌ مطلب خودتان را ویرایش نکنید. اگر مجبور به این انجام کار هستید؛‌ بلافاصله بعد از اتمام نوشتن آن را انجام ندهید.

فرض کنید مطلبی را نوشته‌اید؛‌ اما مطمئن نیستید که قواعد املایی و نگارشی را در آن رعایت کرده‌اید یا خیر؛ در این مورد تیم تحرریه‌ي اخبار رسمی، مطلب شما را بعد از ارسال از همه نظر بررسی می‌کند، مطلب را ویرایش می‌کند و دوباره آن را برای تایید نهایی برای شما ارسال می‌کند.

یک تیم قوی پشتیبانی در کنار شماست

از زمانی که شما به پنل اخبار رسمی وارد می‌شوید ما تمام نیازهای شما را بررسی می‌کنیم و وارد عمل می‌شویم. ما آماده‌ایم تا شما مطلبتان را ارسال کنید و  بعد از آن کار ما آغاز می‌شود. پس بدون هیچ دلهره‌ای فعالیت رسانه‌ای خود را با اخبار رسمی شروع کنید.

اگر موانع دیگری برای نگارش محتوا برای شما وجود دارد، لطفا آن را از طریق ایمیل [email protected] با در میان بگذارید تا بتوانم درباره‌ی رفع آن تحقیق کنیم و امکان استفاده آسان‌تر را برایتان بوجود آوریم.

ورود به پنل کاربری اخبار رسمی و تولید محتوای رسانه‌ای

ثبت‌نام در اخبار رسمی و اجرای کمپین رسانه‌ای