در مقاله‌های پیشین در مورد نحوه نوشتن خبر رسمی و عناصر آن صحبت کردیم. بعد از این‌که خبرنگاران در مورد شما مقالاتی نوشتند و شما آن را در رسانه‌ها منتشر کردید، به راحتی می‌توانید آن را به یک مقاله‌ی وبلاگی تبدیل کنید و در وب‌سایت خودتان منتشر کنید. برای این‌کار تنها باید برخی اصول را رعایت کنید.

  

۱) خبر مناسبی را برای تبدیل کردن انتخاب کنید

 

یک خبر در رابطه با برخی دستاوردهای شرکت ممکن است زیاد به عنوان یک مقاله وبلاگی جذاب نباشد. اما اگر نوشته‌ای در مورد مشتریان و یا رفتارهای آنها در اینترنت تولید کرده باشید، می‌توانید از آن به عنوان یک پست برای وبلاگ خود استفاده کنید.

 

۲) محتوای تبلیغاتی را حذف کنید.

 

اکثر وبلاگ‌هایی که خبری که در مورد خود و ستایش فعالیت‌های شرکت نوشته شده و آن را ارائه می‌کنند، موفق نخواهند شد. در حقیقت بسیاری از خبرهای منتشر شده در مطبوعات، یک خبر خودپسندانه برای شرکت شما محسوب می‌شود. اگر خبر شما به جهان می‌گوید که شما چقدر عالی هستید، باید بدانید که این نوشته یا نیاز به بازنویسی دارد یا کاندیدای خوبی برای تبدیل شدن به پست وبلاگی نخواهد بود. موفق‌ترین وبلاگ‌ها مطالبی مفید و آموزنده ارائه می‌دهند و به صورت آشکار تبلیغ نمی‌کنند.

 

۳) عنوان را تغییر دهید تا جذاب‌تر شود

 

خبرها معمولاً عنوان خبری و اطلاع‌رسانی دارند، این موضوع ناشی از این است که مخاطبان فقط عناوین را مطالعه می‌کنند تا از اتفاقاتی که افتاده مطلع شوند. آن‌ها می‌خواهند داستان را در یک خط توضیح دهند. اما مقالات وبلاگ متفاوت است. شما می‌خواهید که عنوان، مردم را ترغیب به خواندن مقاله و کلیک بر روی لینک آن کند.

 

۴) محتوای مطبوعاتی معمولاً بسیار واقعی است

 

خوانندگان وبلاگ معمولاً لیست‌ها، خلاصه‌ها و محتوای هیجان‌انگیز را دوست دارند. این بدین معنی است که نوشته‌ی شما باید  قابل اسکن باشد. علاوه‌براین، دستورالعمل گام به گام برای دنبال کردن توصیه‌های شما و یا اجرای پیشنهاداتتان، وجود داشته باشد.

 

۵) تصاویر، عکس‌ها و ویدئوهای بیشتری اضافه کنید.

 

چندرسانه‌ای کردن محتوا می‌تواند بر ارزش نوشته شما بیفزاید. متاسفانه، استفاده از محتوای چندرسانه‌ای در خبرها بر قیمت آن می‌افزاید. اما یک صفحه‌ی وب و یا وبلاگ می‌تواند ویدئو یا تعدادی تصویر را به صورت رایگان به‌کار برد. بنابراین در بیشتر موارد چندرسانه‌ای کردن محتوا در مطالب خبری ممکن است هزینه‌بر باشد، پس می‌توان در بیشتر پست‌های وبلاگی خلاء این‌گونه محتواها را جبران کرد. این به نفع شماست که خوانندگان محتوای خبری را به بازدید از وبلاگ خود و دیدن محتواهای چندرسانه‌ای دعوت کنید.

 

۶جز‌ئیات مربوط به خبر را حذف کنید

 

 

محتوای خبری معمولاً دارای یک فرمت استاندارد و بخش مربوط به معرفی شرکت، بعلاوه‌ی اطلاعات تماس، موقعیت مکانی و تاریخ خبر هستند. همه‌ی این‌ها می‌بایست حذف شود، استفاده از این اطلاعات در پست‌های وبلاگی چندان معمول نیست.

 

۷) نقل قول‌های داخلی را حذف کنید

 

اکثر محتواهای خبری نقل قول‌هایی از شرکت شما دارند. عموما چنین چیزهایی برای مقالات وبلاگی مناسب نیستند و معمولاً باید آن‌ها را از متن خود حذف کنید.