کرونا،کرونا، کرونا... این روزها در هر شبکه‌های اجتماعی سیلی از مطالب درباره‌ی این بیماری به چشم می‌خورد. بیماری همه‌گیری که به‌تازگی وارد کشور ما شده و متاسفانه تلفات مالی و جانی زیادی را به ما تحمیل کرده. جدای از تلفات انسانی و توقف بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی، کسب‌وکارها نیز با افت فروش و کاهش مخاطبان خود مواجه هستند.

هر شرکتی به اندازه‌ی سهم خود این روزها فعالیتی را برای جلوگیری از اشاعه‌ی بیشتر این بیماری انجام می‌دهد. از دورکار کردن روند کاری شرکت تا فعالیت‌های انسان‌دوستانه و خیرخواهانه. تمام این فعالیت‌ها اهمیت زیادی دارد و اطرافیان خود کمک می‌کنند تا در هنگام بروز چنین فجایعی خود را تنها نبینند و مجموعه‌ای که در آن کار می‌کنند را در کنار خود احساس کنند.

توزیع و تولید محتواهای این چنینی می‌تواند در جلوگیری از چنین فجایعی موثر باشد و هرچه سریع‌تر شرایط را به حالت عادی بازگرداند. ما پیشنهاد می‌کنیم تمام فعالیت‌هایی که در این راستا انجام داده‌اید را به‌عنوان یک فعالیت روابط عمومی منتشر کنند. مانند بسیاری از شرکت‌ها که فعالیت‌های خود را در پایگاه خبری اخبار رسمی منتشر کردند؛ شما نیز می‌توانید در این راستا، فعالیت‌های خود را منتشر کنید. در ادامه به مرور چند ایده خبری، درباره‌ی تولید محتوا درباره‌ی ویروس کرونا می‌پردازیم:

 

اطلاع‌رسانی درباره‌ی فعالیت‌های بهداشتی که در مجموعه‌ی خود انجام داده‌اید

بسیاری از شرکت‌ها با قرار دادن مایع ضدعفونی کننده در محل کار، ضد عفونی کردن مداوم مکان‌های پر رفت‌وآمد، تخصیص بودجه برای رفت‌وآمد کارکنان با وسیله‌ی شخصی یا تاکسی‌های آنلاین و همچنین تهیه‌ی میوه و مواد غذایی برای تقویت قوای امنیتی بدن کارکنان تلاش کردند تا از گسترش بیشتر این بیماری جلوگیری کنند.

تولید و توزیع محتوا درباره‌ی اقدامات بهداشتی شما برای جلوگیری از گسترش این بیماری می‌تواند شرکت‌های دیگر را آگاه می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا به‌اندازه‌ی خود در پیشرفت این بیماری سهیم باشند.

 

اطلاع‌رسانی درباره‌ی شرایط دورکاری

اگر در این مدت در شرکت به‌صورت دورکاری کار می‌کنید، درباره‌ی شرایط و ضوابطی که برای این کار در نظر گرفته‌اید اطلاع‌رسانی کنید. دورکاری در این شرایط میتواند تاثیر به‌سزایی در عدم گسترش این بیماری بگذارد و همچنین نیروهای شاغل در شرکت شما تا حدی از ابتلا به کرونا دور بمانند.

 

اطلاع رسانی درباره‌ی خدمت رسانی به مشتریان در شرایط فعلی

اگر کسب‌وکار شما به شیوه‌ای است که مشتری از نگرانی ابتلا به بیماری به شما مراجعه نمی‌کند، سعی کنی اقداماتی که برای پاکیزه‌سازی محیط و مواد غذایی انجام داده‌اید را اطلاع‌رسانی کنید. با نزدیک شدن به تعطلات عید و مسافرت مردم در این روزها، کسب‌وکارهای حوزه‌ی مواد غذایی و گردشگری باید بتوانند اقداماتی را برای جلوگیری از ابتلای مراجعان به این بیماری انجام دهند.

همچنین برای راحت‌تر شدن خیال مراجعانتان محتواهایی را از فعالیت‌هایی که انجام داده‌اید منتشر کنید. با این کار هم خیال مخاطبان و مشتریان شما راحت می‌شوند و هم کسب‌وکارهای دیگر از فعالیت‌هایی که انجام دادید یاد می‌گیرند و خود را در جلوگیری از گسترش کرونا سهیم می‌کنند.

مثال:

هتل کاروانسرای لاله بیستون انتخابی ایمن برای اقامت در نوروز

 

اطلاع‌رسانی درباره‌ی فروش محصولات ضدعفونی کننده

با شیوع این بیماری در ایران، شاهد کاهش مواد ضدعفونی کننده، الکل و ماسک در داروخانه‌ها هستیم. با توجه به نیاز شدید مردم به این محصولات، اگر شرکتی هستید که در حوزه‌ی لوازم بهداشتی کار می‌کنید در صورت موجود شدن این محصولات، نسبت به اطلاع رسانی آن اقدام کنید.

افراد زیادی هستند که در حال حاضر به محصولات ضد عفونی کننده نیاز دارند و اطلاع‌رسانی شما سبب قرار گرفتن محتوای شما در برابر دید آن مخاطبان و مشتریان می‌شود.

مثال:

عرضه وسیع محصولات ضد عفونی کننده آنتی باکتریال در فروشگاه اینترنتی خانومی

 

اطلاع‌رسانی کارهای انسان‌دوستانه و خیرخواهانه

اگر در مجموعه‌ی خود در شرایط فعلی کارهای انسان دوستانه انجام می‌دهید آن را منتشر کنید. انتشار این اخبار سبب ایجاد امید و انگیزه در مردم و مبتلایان به این بیماری می‌شود و همچنین باعث می‌شود دیگر خیرین نیز در این راستا اقداماتی را انجام دهند.

در صورتی که ماسک و مواد ضد عفونی کننده به صورت رایگان در اختیار بیمارستان‌ها و پرستاران قرار می‌دهید و یا در فرایند درمان و پیشگیری به بیمارستان‌ها و مراجع مرتبط کمک می‌کنید با رسانه‌ای کردن آن فعالیت‌های معنوی خود را ماندگار کرده و به دیگران امید ببخشید.

مثال:

حمایت شرکت مای از پرستاران و کادر درمان مقابله با ویروس کرونا

 

این محتواها در کجا منتشر شوند؟

بهتر است این محتواها در جاهایی منتشر شود که مخاطبان بسیار زیادی دارد. برای انتشار این مطالب فقط به وبلاگ و یا شبکه‌های اجتماعی خود بسنده نکنید. با توجه به‌اینکه رسانه‌های داخلی مخاطبان زیادی را در داخل کشور دارند یکی از بهترین مراجع انتشار محتوا هستند.

توزیع محتوا در رسانه‌ها باعث می‌شود مخاطبان بیشتری از پیام شما آگاه شده و شما تاثیر بیشتری در عدم گسترش این بیماری داشته باشید.

اخبار رسمی به دسترسی به بیش از ۲۰۰۰ رسانه‌ی داخلی به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب‌ها را برای تولید و توزیع و محتوای خود داشته باشید.

 

ما بلندگوی اخبار و محتوای شما هستیم

در صورتی که قصد توزیع محتوا با اهداف خیرخواهانه و مسئولیت اجتماعی را دارید، اخبار رسمی خود را ملزم می‌داند تا در توزیع محتوا شما در رسانه‌ها در کنار شما باشد. اخبار رسمی با ارائه‌ی ایده‌های خبری، ویرایش استاندارد و تخفیف ویژه در کمپین‌های مسئولیت اجتماعی، شما را در فرایند تولید و توزیع محتوا همراهی می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:

02191070496