پیدا کردن مشتری مناسب در زمان صحیح و امکان صحبت کردن با او به طور مستقیم، آرمانی ترین خواسته هر متخصص بازاریابی است. هشتگ ها ابزاری هستند که این کار را در فضای اینترنت ممکن کرده اند.

هشتگ ها کلمات و عبارات مکالمات جاری در رسانه های اجتماعی را برجسته می کنند. این کار می تواند موثرترین روش برای برقراری ارتباط بین شرکت ها و مصرف کنندگان باشد. بیشتر وبلاگ‌ها و وبسایت‌ ها از هشتگ به عنوان بخشی از تلاش شان برای بهینه سازی جستجو استفاده می کنند اما این توییتر بود که برای اولین بار از این ابزار استفاده کرد و پس از آن سایر رسانه های اجتماعی مطرح هشتگ را وارد خدمات خود نمودند.

برای استفاده از هشتگ در مسیری هم سو با تلاش های بازاریابی شرکتتان باید ابتدا نحوه به کارگیری هشتگ را درک نمایید و سپس با ایجاد هشتگ های صحیح و دنبال نمودن آنها به نتیجه مطلوب برسید. هشتگ ها ابزاری برای دسته بندی مکالمات آنلاینی هستند که ممکن است شما درگیر آنها باشید، مکالماتی که روی وبلاگ، فیس بوک، توییتر، پینترست، اینستاگرام  یا صدها رسانه اجتماعی دیگر در جریان هستند. اهمیت هشتگ ها در این است که اطلاعاتی روندی از وقایع و نظرات مخاطبان به شما می دهند. به علاوه هشتگ ها مانند یک میانبر شما را به جایی می برند که مکالمات مرتبط در جریان هستند. بدین صورت شما می توانید با دنبال کردن یک هشتگ یا گروهی از هشتگ های خاص مرتبط با بازار خود اولویت ها و خواسته های مخاطبتان را بهتر درک کنید.

برخی مزایای ویژه استفاده از هشتگ به طور خلاصه:

  • ردیابی مکالمات مربوط
  • کشف میزان پراکندگی مکالمات از نظر جغرافیایی یا جمعیت شناختی
  • بررسی میزان فعال ماندن پیام ها
  • پیدا کردن احساسات منفی و برقراری ارتباط مستقیم با این افراد
  • تقویت احساسات مثبت با ریتوییت کردن و ایجاد تعامل با مشارکت کنندگان مثبت

مجله روابط عمومی و برند اخبار رسمی