در مقاله‌ی «اهمیت حضور شما در رسانه‌ها چیست؟» تمام دلایل لازم برای حضور شما در رسانه‌ها را مطرح کردیم. اینکه چگونه محتوای رسانه‌ای تولید کنید هم در مقاله‌ای دیگر مطرح شد. در این مطلب نیز قصد داریم زوایای پنهان دیگری از این موضوع را شرح دهیم.

تبلیغات غیر مستقیم

 تابحال دقت کرده‌اید که شرکت‌هایی که خبرهای بیشتری درباره‌ی آنها می‌خوانیم یا می‌شنویم،‌ شرکت‌های موفق‌تری هستند؟ آیا به این نکته فکر کرده‌اید که کسانی که تبلیغات غیر مستقیم می‌کنند، اثربخشی بیشتری دارند؟ آنها به جای تبلیغ کردن و برشمردن مزایای خود، درباره‌ی تمامی موارد مربوط به فضای کسب و کار خود صحبت می‌کنند. به این طریق این شرکت‌ها اعتماد مردم را جلب می‌کنند؛‌ زیرا به طور نسبی اعتماد مردم به سایت‌های خبری نسبت به تبلیغات بیشتر است. همچنین ضریب باور پذیری تبلیغات بسیار پایین آمده است. از طرفی هزینه‌های تبلیغات بسیار هنگفت است و همه‌ی کسب و کارها قادر به تامین این هزینه‌ها نیستند.

هم تبلیغات، هم تولید محتوا

نکته‌ی بسیار مهم این است که نه تبلیغات و نه تولید محتوا به تنهایی برای شناخته شدن کافی نیستند. شما باید نام تجاری خود را از طریق تبلیغات و خبر به مردم معرفی کنید. به این ترتیب  اثرگذاری روی اذهان مردم بیشتر است. کافی است مطالب خوبی درباره‌ی کسب و کار خودتان تولید کنید. خیلی ساده است. مردم نام تجاری شما را روی یک بیلبورد بزرگ در شهر می‌بینند و بلافاصله اسم شما را در اینترنت جست و جو می‌کنند.

تا ابد دیده شوید

شما نمی‌توانیم برای چند سال یک بیلبورد را کرایه کنید و یا به طور مستمر در تلوزیون حضور داشته باشید؛ ولی محتوای تولید شده‌ی شما برای همیشه در اینترنت خواهد ماند. این دقیقا همان چیزی است که مردم در دراز مدت به آن مراجعه می‌کنند.

اجازه دهید دیگران از خوبی‌های شما بگویند

انسان‌ها عموما نسبت به کسانی که از خودشان تعریف و تمجید می‌کنند، حس خوبی ندارد. اگر یک نفر دوم درباره‌ی خوبی‌های ما به دیگران بگوید، باورپذیری ماجرا بیشتر خواهد بود. این همان توصیه کردن است. در کسب و کار  هم دقیقا به همین صورت است. شما می‌توانید از زبان رسانه‌ها با مردم صحبت کنید. این کار اثر بخشی توصیه را افزایش دهید.

خبر صرفا مربوط به دولت نیست

حجم زیادی از اخبار مختص سازمان‌های بزرگ و دولت است. شاید تصور می‌کنید این ماهیت خبر است؛‌ اما این‌طور نیست. بیشتر سایت‌ها، شبکه‌های تلوزیونی، شبکه‌های اجتماعی و.... زمانی که شرکتی کار خوبی را به خوبی انجام دهد و خبر ساز شود،تمایل دارند که آن را پوشش دهند. کافی است که بدانید می‌توانید در انبوه اخبار، حرفی برای گفتن داشته باشید.

با اخبار رسمی تمام این کارها ساده‌ است. دست به کار شو و خبر ساز باش.

ورود به پیشخوان اخبار رسمی و اجرای کمپین رسانه‌ای