پوشش رسانه‌ای قدرتمند هدف هر تیم روابط عمومی است و مزایای بسیاری برای کسب‌وکارها دارد. اما بدون ارتباطات صحیح، خلاقیت و تمرکز پوشش رسانه‌ای زمان‌بر خواهد بود و نتایج درخور توجه برای شما ایجاد نخواهد کرد. از آن‌جایی که برندهای تکنولوژی‌محور جزء صنایع محبوب به شمار می‌آیند، می‌توانند به راحتی سه فاکتور ارتباطات، خلاقیت و تمرکز را در پوشش رسانه‌ای خود پیاده کنند. در این مقاله ما چند ایده برای پوشش رسانه‌ای برندهای تکنولوژیک ارائه می‌کنیم.

 

پوشش رسانه‌ای: داستان خود را بسط دهید

 

به عنوان یک شرکت تکنولوژی‌محور باید بتوانید داستان مناسبی برای برند خود بیان کنید. اکثر شرکت‌های روابط عمومی که برای پوشش رسانه‌ای داستان‌تان با آن‌ها مواجه خواهید شد ابزارهای رسانه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهند تا افراد بیشتری داستان شما را بخوانند. اما اگر شما بتوانید یکی از شرکت‌های رسانه‌ای را پیدا کنید که مهارت بسیاری در گفتن داستان برند شما داشته باشند و به شناخته‌‎شدن برند شما کمک کنند موفق‌تر خواهید بود.

متخصصان روابط عمومی به شما کمک خواهند کرد تا مخاطبان کلیدی خود را شناسایی کرده و روایتی ایجاد کنید تا پیام برند شما را به دقت ارائه کند.

 

طبقه‌بندی شکل‌های مختلف پوشش رسانه‌ای

 

برای این‌که به عنوان یک شرکت تکنولوژی محور پوشش رسانه‌ای موفقی داشته باشید راه‌های مختلفی پیش روی شما است. اما شما می‌توانید از فرصت خود به عنوان یک صنعت محبوب و جذاب استفاده کرده و راه‌های خلاقانه را انتخاب کنید. در ادامه چند راه نوآورانه برای شما معرفی می‌کنیم تا به وسیله‌ی آن‌ها به معرفی برند خود بپردازید.

 

رهبری فکری

 

رهبری فکر شکل بسیار خاصی از پوشش رسانه‌ای است که شرکت شما را به عنوان یک منبع پیشرو در اطلاعات مربوط به کسب‌و‌کار اصلی قرار می‌دهد. از طریق این روش ارائه‌ی مقالات ارزشمند، شرکت شما را به شهرتی می‌رسانند که مخاطبان را در این حیطه سرشناس بدانند.

پژوهشگاه صنعت و مطالعات مبتنی بر داده: روند مطالعه و تحقیق همیشه ارزش خبری داشته است، مخصوصا در بخش تکنولوژی، آن‌ها فرصتی فراهم می‌کنند که مطالب شما به انتشارات بالایی برسد. شما می‌بایست مطالعات و تحقیقات صنعتی خود را ترویج و توسعه دهید تا اعتبار خود را در مقابل مخاطبان کلیدی حفظ کرده و خود را به آن‌ها بشناسانید.

 

روانه کردن محصولات به بازار، بروزرسانی و اطلاع‌رسانی

 

چه محصول خود را توسعه داده باشید، یا صرفا یک نمونه‌ی اولیه‌ی جدید باشد که به تازگی شروع به ساخت آن کرده‌اید، آخرین اخبار شما توسط پوشش رسانه‌ای شرکت‌های روابط عمومی به دست مخاطبانتان خواهد رسید و آن‌ها براحتی از آنچه شما در ذهن خود دارید آگاه خواهند شد. برای بالابردن سطح خبررسانی شما، آن‌ها می‌توانند از تصاویر، ویدئوها و طرح‌های گرافیکی، بهره‌گیرند و محتوای شما را تاثیرگذارتر کرده و شما و محصولاتتان را حرفه‌ای تر جلوه دهند. شما می‌توانید روند توسعه‌ی محصولات خود را به وسیله‌ی پوشش رسانه ای تبدیل به داستانی کنید که مخاطبانتان بیشتر جذب آن شده و پیگیر رشد محصولاتتان باشند.

 

اخبار شرکت و پرسنل

 

آیا اخیرا سازمان شما یک کارمند جدید، به تیم خود اضافه کرده است؟ این اتفاق را با یک اطلاع‌رسانی هیجان‌انگیز از طریق شبکه‌های مناسب پوشش دهید، تا مخاطبان شرکت شما را به خوبی دیده و با هیجان بازی شما را دنبال کنند. این باعث می‌شود که مخاطبانی که حتی شما و محصولاتتان را نمی‌شناختند از این طریق از وجود شما باخبر شده و اخبار شما را ازین پس با اشتیاق بیشتری دنبال کنند.

 

یک تیم پوشش خبری وقتی موفق است که موفقیت شما را تنها از روی تعداد ارائه‌هایی که برای شرکت شما داشته است نمی‌سنجد. در عوض با پوشش خبری خود برای شما و نام تجاری‌تان جایگاه‌های محکمی ثبت می‌کند که ازین طریق شما را به بهترین نحو ممکن به مخاطبان درستی می‌شناساند.