پس از درگذشت ناگهانی نویسنده صفحه  رسانه‌ای نیویورک تایمز در حدود یکسال قبل، دبیرسرویس سیاسی نسخه یکشنبه های این روزنامه، به عنوان نویسنده جدید این صفحه معرفی شد.

نیویورک تایمز «دیوید روتنبرگ» را برای پر کردن جایگاهی که حدود یک سال قبل با مرگ ناگهانی «دیوید کار» خالی شده بود، معرفی نمود.

«جیم روتنبرگ» در حال حاضر دبیرسرویس سیاسی نسخه یکشنبه های این روزنامه است و در سال 2000 به عنوان خبرنگار رسانه ای از «نیویورک آبزرور» به «نیویورک تایمز» پیوست.

یادداشت مشترکی که سردبیر «دین باکت» و دبیر سرویس اقتصادی «دین مورفی» خطاب به کارکنان روزنامه منتشر کرده اند بیان می دارد که انتخاب شخصی برای به عهده گرفتن این نقش معتبر بسیار مشکل بوده و نامزدهایی از داخل و خارج روزنامه مورد بررسی قرار گرفته اند.

آنها نوشتند که «جیم شور و اشتیاق، سابقه ای درخشان دراین صنعت، و چشمان یک ناظر موشکاف را برای این کار به ارمغان می آورد.»

 

روتنبرگ خبرنگار کاخ سفید نیز بوده، اظهار داشت «بسیار باعث افتخار و نیز دلهره آور است که این جایگاه که به شکلی خاص توسط  دیوید پرشده و با مردم زیادی ارتباط برقرار نموده بود، به من اعطا گردیده است. هرگز دیوید دیگری وجود  نخواهد داشت و من تنها می توانم آروز کنم که باعث افتخار این میراث و این روزنامه باشم».

 

«کار» که یکی از بانفوذترین و سرگرم کننده ترین مفسران خبری در رسانه های انگلیسی زبان به شمار می رفت، فوریه گذشته پس از آنکه در محل کار خود ار هوش رفت، بدرود حیات گفت.

وی علاوه بر اینکه در امور رسانه گویاترین صدای نیویورک تایمز بود، در سال 2011 در مستندی از کتاب خاطراتش «شب اسلحه»، از زمانی که به مواد مخدر معتاد بود گفت و به شهرت بالایی دست یافت.

 

  برای دریافت جدیدترین مقالات در حوزه صنعت رسانه و روزنامه‌نگاری می‌توانید در مجله هفتگی رسانه‌ای «اخبار رسمی» از اینجا عضو شوید.همچنین از اینجا می‌توانید در اتاق خبر «اخبار رسمی» عضو شوید.