شاید تا به الان تعاریف مختلفی از بازاریابی محتوا ارائه شده است، اما این تعاریف از اصل مطلب دور مانده‌اند. هدف بازاریابی محتوا تنها تولید و به‌اشتراک گذاری محتوای ارزشمند نیست. بلکه محتوا ابزار تاکتیکی است که برای رسیدن به هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

هدف اصلی بازاریابی محتوا چیست؟

می توان در دو مورد هدف بازاریابی محتوا را مشخص کرد:

  • ایجاد جامعه مخاطبان
  • ایجاد تقاضا برای سرویس و خدمات در بین مخاطبان

به عبارت دیگر اگر شما در زمینه بازاریابی محتوا فعالیت می‌کنید باید محتوایی را تولید کنید که بتواند کاربر و مخاطب را تبدیل به مشتری کند.

مسیری که یک مخاطب باتوجه به بازاریابی محتوا باید در روند فروش طی کند، عبارت است از:

  1. تبدیل کاربر آزاد به مشترک
  2. تبدیل مشترک به طرفدار
  3. تبدیل طرفدار به مشتری

 

قدم اول: تبدیل کاربر آزاد به مشترک

یک کاربر را در نظر بگیرید که از طریق یک لینک در شبکه‌های اجتماعی و یا جاهای دیگر وارد سایت شما می‌شود. در این زمان او یک کاربر غریبه و ناشناخته برای سایت به شمار می‌رود. این کاربر در مورد شما، نوع کسب و کار و اهداف‌تان چیزی نمی‌داند، او تنها برای وقت‌گذرانی در شبکه‌های مختلف به سایت شما راه یافته است. الان که این کاربر وارد سایت شده و مطلب شما را می‌خواند، دوست دارید که چه اتفاقی بیافتد؟ دنبال‌کننده تلگرام شما شود؟ صفحات اجتماعی شما را لایک کند یا مشترک خبرنامه شود؟

هر کاری که از کاربر بعد از خواندن مطلب می‌خواهید، درواقع هدف شما را آشکار می‌‌کند. در واقع شما با این هدف سعی در تبدیل یک کاربر آزاد و غریبه به یک مشترک را دارید.

 

قدم دوم: تبدیل کاربر مشترک به طرفدار

مشترکان شما باید بطور مداوم و مستمر محتوای مختلف آموزشی در مورد استراتژی و حوزه محبوبشان دریافت کنند. برپایه‌ی یک برنامه مشخص و مدون، مطالب جذاب و بدردبخور برای مشترکان ارسال کنید تا حس اعتماد و اطمینان در آنها ایجاد شود. این حس اطمینان زمانی شکل می‌گیرد که کاربر همیشه و در بازه‌های زمانی مختلف از شما مطلب و محتوا دریافت کند. با این کار مشترک را تبدیل به فردی طرفدار وبسایت و یا وبلاگ خود می‌کنید.

 

قدم سوم: تبدیل کاربر طرفدار به مشتری

وقتی محصول یا خدمتی برای فروش دارید، می‌توانید آن را به کاربران و مشترکان خود پیشنهاد دهید. آنها در مرحله قبل به شما اعتماد پیدا کرده‌اند، به همین دلیل در مورد شما خیال بد نمی‌کنند و به پیشنهادات شما واکنش مثبت نشان می‌دهند. این یک اصل ساده است: هرچه در طول زمان اعتماد بیشتری از آنها جلب کرده باشید، کالاها یا خدمات بیشتری به آنها خواهید فروخت.

 

با طی کردن این سه مرحله می‌توانید به نتایج قابل توجهی در فروش و کسب مشتریان جدید کسب کنید. ممکن است بسیاری از بازاریابان با انتخاب بازار هدف سعی در بالابردن فروش خود کنند. اما این افراد غافل از این هستند که در عصر پررقابت امروز، با استفاده از این راه تنها می‌توانند بخش کوچکی از بازار را در اختیار خود داشته باشند. اگر دنبال بازارهای بزرگتر هستید باید به فکر تولید محتوا باشید و کاربران خود را همیشه و همه‌جا با خود همراه کنید.

اگر در طی این مسیر و روند دچار مشکل شدید و نتوانستید محتوای مورد نظر خود را آن‌طور که باید و شاید تولید و منتشر کنید، می‌توانید روی کمک ما حساب کنید.