همه‌ی متخصصان روابط عمومی می‌دانند که کارشان در برندسازی و موفقیت سازمان بسیار کارگشاست. این افراد به قدرت کار خود واقف هستند و ایمان دارند که بدون وجود روابط عمومی نمی‌توان به اهداف عالی سازمان دست یافت. اما حقیقت این است که روابط عمومی هنوز هم متمایز از بازاریابی دیده می‌شود. به ازای هر کمپین روابط عمومی عالی، شما یک کمپین بازاریابی خواهید داشت که همه در‌باره‌ی آن صحبت می‌کنند. شما ممکن است ۱۰۰۰ ساعت در یک کمپین رسانه‌ی اجتماعی فعالیت کرده و فالوورهای زیادی بدست آورید، اما کارتان به دلایل مختلف نادیده گرفته شود.

 

چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟

مردم درباره‌ی آنچه می‌بینند حرف می‌زنند. آن‌ها هرچه را بیشتر در مقابل خود ببینند بیشتر به آن اهمیت می‌دهند. اگر بیشتر به مسائل تجاری اهمیت دهند، در این‌باره بیشتر صحبت خواهند کرد و ذهن‌شان بیشتر درگیر این دست مسائل خواهد بود و در شبکه‌های اجتماعی خود نیز این قبیل مسائل را به اشتراک خواهند گذاشت. اما نمی‌دانند تمام این اتفاقاتی که رخ می‌دهند به دلیل بکارگیری تکنیک‌های روابط عمومی است.

روابط عمومی اغلب کم‌صدا است. کمپین‌های روابط عمومی بعد از مدت زمان بیشتری نتیجه‌‎بخش هستند و یک انجمن واقعی‌تر و پایدارتری تشکیل می‌دهند.

بازاریابی معمولاً پر از سروصداهایی است که مردم علاقمندند درباره‌ی آن به بحث بپردازند. اما روابط عمومی نمی‌خواهد این چنین باشد چرا که ترجیح می‌دهد پایه‌ریزی گسترده‌تری انجام دهد.

  

بیایید این موضوع را بپذیریم که مردم به دنبال گرفتن نتیجه‌ درمدت زمان کوتاه هستند. آن‌ها می‌خواهند هرچه زودتر نتیجه‌ی کار خود را ببینند. اگر کاری منجر به فروش هر چه بیشتر محصولات آن‌ها شود، آن را ستایش خواهند کرد. آیا شما فکر می‌کنید روابط عمومی چنین کاری را انجام می‌دهد؟

یک کمپین روابط عمومی اعتماد بنفس کسب و کارها را بالا می‌برد، توجه روزنامه‌ها را جلب می‌کند و اجازه می‌دهد که مردم بدانند این شرکت قابل اطمینان است و ناپایدار نیست. نتایج حاصل از روابط عمومی بسیار عمیق‌تر و کاراتر خواهند بود.

  

هنگامی که شخصی تجارت یا فروش را می‌بیند، می‌فهمد که شرکت از بازاریابی استفاده کرده است. وقتی تبلیغات را می‌بینند متوجه می‌شوند که افراد بازاریاب برای فروش محصول بکار بسته شده‌اند و ... .

اما افراد با وظایف متخصصان روابط عمومی آشنایی ندارند. چرا که آن‌ها همیشه پشت پرده بوده و در پایه‌ریزی برندها، کارهای تبلیغاتی و شناساندن آن به دنیا نقش‌های بزرگی داشته‌اند. ولی کارهای بزرگ آن‌ها چندان به چشم نیامده است. این فعالیت‌ها در سطح کلان بوده، به همین دلیل افراد فقط تاثیرات آن را در بلندمدت دیده‌اند.

روابط عمومی به شما کمک می‌کند تا در اذهان مخاطبان و سازمان‌ها اعتبار خود را کسب کنید. اخباررسمی با احاطه به فعالیت سازمان‌ها و شرکت‌ها، به شما کمک خواهد کرد تا هرچه بیشتر خود را در سطح انظار عمومی پدیدار شده و برند خود را در جایگاه مناسب جامعه جای دهید. درواقع ما با ابزارهای برندسازی و روابط عمومی شما را قادر خواهیم ساخت علاوه بر کسب اعتبار، به کسب و کار خود رونق ببخشید. ما در این راه کنار شما خواهیم بود و تا حصول نتیجه همراهی‌تان خواهیم کرد. برای ساخت حساب کابری رایگان و آشنایی بیشتر با خدمات تولید و توزیع خبر در رسانه‌های بزرگ و همچنین ابزارهای اخباررسمی اینجا کلیک کنید.