امروزه صاحبان کسب و کارهای موفق بیش از هر زمان دیگری نیازمند اطمینان از برندینگ خود در فضای مجازی هستند. به علاوه صاحبان کسب و کارهای موفق به برند شخصی خود نیز اهمیت زیادی قائلند و برای بهبود آن تلاش می‌کنند.

ایجاد یک برند شخصی موفق می‌تواند از یک وبلاگ شخصی آغاز شده و رفته رفته بهبود یابد تا به رشد و توسعه‌ی برند کمک کند.

 

چرا برندینگ آنلاین امروزه اهمیت زیادی دارد؟

 

در دنیای کسب وکار امروزی هر شخص تمایل به همکاری با افراد بیشتری دارد. همین امر اهمیت تمرکز بر ایجاد یک نام تجاری موفق را بیش از قبل نشان می‌دهد. در اکثر مواقع هر شخص به افرادی که شناخت کافی از آن‌ها دارد بیشتر اعتماد می‌کند. از این رو هر فرد به کسانی که با آن‌ها در ارتباط است اعتماد داشته و دوست دارد در تجارت خود نیز با همین افراد معتمد در ارتباط باشد. در ادامه نکات مهمی را در ارتباط با برندینگ آنلاین می‌بینیم:

  • برندینگ آنلاین نشانگر وجهه ما به عنوان یک کارآفرین یا صاحب کسب و کار است.
  • برندینگ آنلاین فرصت‌هایی را برای پذیرش برند فراهم کرده و به رشد آن کمک می‌کند.
  • برندینگ آنلاین سبب افزایش اعتبار و اعتماد به یک برند می‌شود. جلب اعتماد مهمترین بخش فروش است که سبب بهبود چشم‌انداز شرکت و جذب مشتریان بیشتر می‌شود که به تبع آن سود بیشتری در پی خواهد داشت.

در ادامه این مطلب ۹ گام موثر در برندینگ آنلاین را با هم بررسی می‌کنیم که می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار کسب و کارهای نو پا قرار دهد.

 

شناخت برند

 

مردم ممکن است در شرایط مختلفی با برند شما آشنا شوند. یکی از موثرترین راه‌ها برای شناخته شدن برند شما فعالیت در فیس‌بوک، توییتر یا یوتیوب و یا داشتن یک وبلاگ است.

 

گام اول : طراحی منحصر به فرد وبلاگ

 

کلید به یاد ماندنی بودن یک وبلاگ، طراحی منحصر به فرد آن است. البته برای موفقیت برندینگ آنلاین خود لازم است علاوه بر طراحی منحصر به فرد وبلاگ، توانایی خود را در انتقال پیام برندتان تقویت کنید زیرا طراحی منحصر به فرد تنها یک جلوه‌ی بصری ایجاد می‌کند.

 

گام دوم : طراحی لوگوی مناسب

 

به خاطر داشته باشید که پس از شناخته شدن برند شما لوگو نقش موثری در برندینگ آنلاین شما خواهد داشت. اما سعی کنید لوگویی که انتخاب می‌کنید زیاد فانتزی نباشد.

 

گام سوم : برای برند خود شعار تعیین کنید

 

شعار هر برند معمولا بر اساس اهداف آن تعیین می‌شود. کسی که برای اولین بار وارد سایت یا وبلاگ شما می‌شود از روی شعار برند شما متوجه اهداف و کارهای دقیق شما می‌شود.

 

محبوبیت برند

 

پس از به رسمیت شناخته شدن و پذیرش یک برند توسط مردم نوبت محبوبیت آن می‌رسد. بهترین راه برای محبوبیت آن نیز برقراری ارتباط شخصی با مخاطبان است.

 

گام چهارم : ایجاد صفحه درباره‌ی من

 

این صفحه به شما کمک می‌کند تا اطلاعات مختصری از خودتان را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید. در حالت ایده‌آل بهتر است که مخاطبان به محض ورود به سایت شما وارد این صفحه شده و مختصری از شرح حال شما را مطالعه کنند.

 

گام پنجم : لینک به سایر رسانه‌های اجتماعی

 

به یاد داشته باشید که رسانه‌های اجتماعی تاثیر به سزایی در محبوبیت برند شما خواهند داشت. هر چند توییتر و فیس‌بوک مهمترین شبکه‌های اجتماعی برای رشد برندها هستند، اما سعی کنید اکانت لینکدین و گوگل پلاس خود را نیز فعال نگه دارید.

 

گام ششم : انتشار ویدئو و پادکست به صورت آنلاین

 

تولید محتوای خوب یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش مخاطبان است. ویدئو و پادکست از جمله پرطرفدارترین نوع محتوایی هستند که می‌توانند توسط برندها منتشر شوند. این نوع محتوا می‌تواند مخاطبان بیشتری را به سمت استفاده از برند جذب کند.

 

ایجاد اعتماد و اعتبار برای برند

 

مسئله مهمی که پس از شناخته شدن برندها وجود دارد جلب اعتماد و اعتبار است. ممکن است برند شما جالب‌ترین برند موجود در بازار باشد اما تا زمانی که مردم به خرید از آن رغبتی نشان ندهند نمی‌تواند فروش بیشتری داشته باشد.

 

گام هفتم : تولید محتوای منحصر به فرد و گیرا

 

همانگونه که در بخش قبل نیز ذکر شد تولید محتوا نقش موثری در توسعه برند شما خواهد داشت. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که محتوای منحصر به فرد به معنای عجیب بودن آن نیست. یک محتوای ساده که به پاسخ سوالات می‌پردازد نیز می‌تواند به عنوان یک محتوای خوب و قانع‌کننده مخاطبان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

 

گام هشتم : داشتن محتواهای پیشنهادی رایگان و منحصربه فرد به شکل اختیاری

 

محتواهایی که بر روی سایت برند شما قرار می‌گیرند باید بر روی اهداف اصلی شرکت شما تمرکز کنند. بدون یک محتوای خوب نمی‌توان در برندینگ آنلاین موفق بود. به منظور اعتماد بیشتر کاربران و تهیه لیست ایمیل مشتریان خود می‌توانید محتواهای پیشنهادی رایگانی را در حوزه‌ای خاص در ازای دریافت ایمیل بازدیدکنندگان سایت خود در اختیارشان قرار دهید.

 

گام نهم : خودتان باشید

 

برای موفقیت بیشتر در کسب و کار خود لازم است قبل از برندینگ آنلاین آن برای خودتان برند شخصی ایجاد کنید. این کار سبب می‌شود که به درستی شناخته شوید و افراد بتوانند به راحتی به شما اعتماد کنند. پس از آغاز به کار برند خود نیز سعی کنید هرگز تقلید نکنید و خودتان باشید.