در این مقاله قصد داریم با معرفی پلتفرم رپورتاژ آگهی رایگان اخبار رسمی، شما را در فرایند نگارش رپورتاژ اگهی یاری کنیم. شما با استفاده از خدمت رپورتاژ آگهی رایگان می‌‌توانید رپورتاژ خبری بنویسید و آن را منتشر کنید. البته این تمام ماجرا نیست. استفاده از سرویس رپورتاژ آگهی رایگان اخبار رسمی دارای مزایای دیگری است که در این مقاله از سری مقالات آشنایی با رپورتاژ آگهی به آن خواهیم پرداخت.

 • رپورتاژ چیست و چه کاربردی دارد؟
 • چگونه رپورتاژ آگهی در سایت خبری منتشر کنیم؟
 • چگونه یک رپورتاژ آگهی نگارش می‌شود؟
 • چگونه می‌توان رپورتاژ آگهی رایگان منتشر کرد؟

چرا باید از رپورتاژ آگهی استفاده کنیم؟

نگارش رپورتاژ آگهی

به نظر شما مهمترین عامل در نگارش یک رپورتاژ خبری جذاب و تأثیرگذار چیست؟ آیا در این مورد نیز می‌توانیم از مثل معروف « کار نیکو کردن از پرکردن است» کمک بگیریم؟

همانطور که در مقالات قبلی گفتیم، رپورتاژ آگهی ( Advertorial ) نوعی گزارش است. این گزارش می‌تواند در قالب و فرمت‌های متنوعی تولید شود و اهداف متفاوتی را تعقیب کند. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که رپورتاژ تنها یکی از ابزارهای موجود است و گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد.

چرا رپورتاژ آگهی؟

با گسترش اینترنت و فضای مجازی شاهد خلق شیوه‌های گوناگون تبلیغاتی هستیم که بسیاری از آن‌ها فقط بودجه تبلیغاتی را از بین می‌برند و روز به روز بی‌اثرتر از گذشته می‌شوند. علاوه بر این، بازدیدکنندگان دیگر کمتر به تبلیغات محض توجه می‌کنند و یا به بیانی بهتر سعی می‌کنند تبلیغات را نبینند.

به عنوان مثال با جستجوی عبارت کوری بنری ( banner blindness ) اطلاعات جالبی دستگیرتان می‌شود. در سال 1944، تنها ۴۴ درصد از افراد، بعد از دیدن یک بنر تبلیغاتی روی آن کلیک کردند. بعد از گذشت 6 سال، بصورت میانگین، این آمار به ۱ نفر از هر ۲۰۰ نفر تقلیل یافت. ( 0.5 درصد )

در سال 1944، تنها ۴۴ درصد از افراد، بعد از دیدن یک بنر تبلیغاتی روی آن کلیک کردند

با در نظر گرفتن این آمارها باید به فکر راه برای معرفی و تبلیغ کسب و کارها بود، اینجاست که روش‌های غیرمستقیم تبلیغ می‌تواند به عنوان راه حلی مناسب و عملی، برای این مشکل در نظر گرفت.

رپورتاژ آگهی چرا مهم است

انتشار رپورتاژ خبری در سایت‌های خبری، تاثیر بسزایی در افزایش آگاهی برند ( Brand Awareness ) دارد. سایت‌های خبری به دلیل برخورداری از آمار بازدید بالا، مکان مناسبی برای تبلیغات و انتشار رپورتاژ اگهی است. علاوه بر این، اعتبار سایت‌های خبری می‌تواند در نظر نهایی خواننده تأثیر بسزایی بگذارد و به گزارش خبری شما اعتبار ببخشد. اما جدا از این موارد، نگارش رپورتاژ آگهی داستانی کاملاً متفاوت است. اگر دوست دارید متن رپورتاژ آگهی کسب و کار خود را خودتان بنویسید، با ما همراه باشید. در ادامه به ۳ پرسشی که پیش از نگارش رپورتاژ خبری باید به آن پاسخ دهید، خواهیم پرداخت.

 1. هدف شما از انتشار رپورتاژ خبری چیست؟

پیش از انجام هر اقدامی همواره باید به خوبی هدف و علت اصلی آن عمل مورد بررسی قرار بگیرد. به چه دلیل می‌خواهید از رپورتاژ استفاده کنید؟ کدام کارکرد رپورتاژ در حال حاضر می‌تواند در راستای توسعه و بهبود کسب و کار شما عمل کند؟

پیش از اینکه از در مورد رپورتاژ خبری تصمیم‌گیری کنید بهتر است تا هدف خود را بررسی کنید. بررسی هدف به شما کمک می‌کند تا بتوانید رپورتاژ آگهی را صحیح بنویسید. بررسی هدف به شما کمک می‌کند متن آگهی را متناسب با هدف آن نگارش کنید. به عنوان مثال:


رپورتاژ آگهی در سایت خبری با هدف برندینگ؛ بورگوارد

رپورتاژ آگهی بورگوارد

در مقاله ۱۱ نمونه رپورتاژ آگهی موفق در ایران انواع متنوعی از رپورتاژ آگهی معرفی شد رپورتاژ شرکت بوگوارد نمونه موفقی از رپورتاژ خبری است. در این آگهی، خبری رسمی از این شرکت منتشر شده است. این نوع رپورتاژ توانسته است عنوانی مجزا به خود اختصاص دهد. پرس رلیز ( Press Release ) نوعی خبر رسمی است که که با انتشار خبری در مورد شرکت آگاهی برند را افزایش می‌‌دهد.

لینک آگهی بوگوارد:  https://goo.gl/bu81u1

حتما بخوانید:   چگونه یک خبر رسمی بنویسیم؟

رپورتاژ آگهی در سایت خبری در فرمت مقاله؛ trans24

همانطور که بارها گفته شد، تبلیغات مستقیم به مرور زمان کارکرد خود را از دست داده و اثرگذاری سابق را  ندارد. به همین دلیل باید تا حد امکان آن را با استفاده از روش‌های جانبی تلطیف کرد. انتشار رپورتاژ در قالب یک مقاله یکی از این روش‌هاست که توسط ترنس ۲۴ مورد استفاده قرار گرفت.
لینک آگهی ترنس ۲۴: https://goo.gl/rABM8G

 1. مخاطب رپورتاژ خبری چه کسانی هستند؟

در مقالات قبلی از سری مقالات آشنایی با رپورتاژ خبری، به تفصیل در مورد مخاطب و شخصیت آن صحبت شد. مخاطب و شخصیتش را با عنوان پرسونای مخاطب معرفی کردیم. یکی از مهمترین عوامل مؤثر در نگارش رپورتاژ آگهی موفق، آگاهی و شناخت پرسونای مخاطب توسط نویسنده است. نویسنده با شناسایی شخصیت و نیاز مخاطب می‌تواند به راحتی مخاطب را جذب متن خود کند.

 1. موضوع رپورتاژ چیست؟

خبر رسمی

رپورتاژ آگهی از جنس خبر است. به همین دلیل باید به روز بوده و موضوعی جذاب برای مخاطب به همراه داشته باشد. یافتن موضوع جنجالی تا اندازه‌ای به خلاقیت افراد بستگی دارد اما با کمی تمرین می‌توانید از هر سوژه‌ای خبری جذاب تهیه کنید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا مقاله "71 ایده خبرساز" در بلاگ اخبار رسمی را حتما مطالعه کنید.

 
اکنون با دانستن این نکات بهترین زمان برای شروع است. هر اندازه هم که در مورد زیبایی‌های دریا بخوانید، تا وقتی که خود با پاهای خود بر روی شن‌های ساحل راه نروید زیبایی آن را درک نمی‌کنید. بر همین اساس، برای درک کامل رپورتاژ خبری توصیه می‌شود تا با دستان خودتان رپورتاژ بنویسید و این نکات را به کار ببرید.

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که هزینه‌ انتشار رپورتاژ صرفا برای تمرین زیاد است اما یک راه بهتر نیز وجود دارد. با استفاده از سرویس انتشار خبر وبسایت اخبار رسمی می‌توانید به صورت رایگان رپورتاژ آگهی منتشر کنید. در ادامه قصد داریم تا با این سرویس بیشتر آشنا شویم.

اخبار رسمی چیست؟

اخبار رسمی

پلتفرم اخبار رسمی، یک نرم افزار تولید و توزیع خبر و محتوای آنلاین برای شرکت‌ها، سازمان ها و کسب و کارهای ایرانی، اعم از بخش خصوصی و بخش دولتی است که توسط آن شرکتها می توانند براحتی و به سرعت اخبار و محتوای خود را بدست رسانه‌ها و خبرنگاران برسانند.

اخبار رسمی برای شما چه مزیتی دارد؟

شما می توانید با استفاده از پلتفرم اخبار رسمی فعالیت بازاریابی خود را تقویت کنید و فرایند های ارتباط با رسانه را با کیفیت مدیریت کنید.

 1. در رسانه ها دیده شوید
 2. بازاریابی خود را تقویت کنید
 3. از رقبا پیشی بگیرید
 4. با بحران ها مقابله کنید

 انتشار رپورتاژ آگهی رایگان

انتشار رپورتاژ آگهی رایگان

توزیع و انتشار رپورتاژ آگهی در اخبار رسمی تنها با چند گام ساده میسر خواهد بود. شما می‌توانید این گام‌ها را به صورت عملی در وبسایت اخبار رسمی انجام دهید.

گام اول: ایجاد دفتر روابط عمومی آنلاین

در سایت ثبت نام کنید و بصورت رایگان از دفتر روابط عمومی آنلاین برخوردار شوید. برای استفاده از امکانات می‌بایست پروفایل خود را تکمیل کنید. با ارائه اطلاعاتی نظیر نام کسب و کارتان، نام حقوقی کسب و کار، حوزه فعالیت و لوگو دفتر آنلاین روابط عمومی شما آماده کار است.

گام دوم : تولید خبر و محتوا

در صفحه پیشخوان خود روی گزینه دوم "مطلب جدید " کلیک کنید  و "ارسال مطلب" را انتخاب کنید. در این مرحله شما با ابزاری که در پلتفرم اخبار رسمی در اختیارتان قرار گرفته است، می‌توانید رپورتاژ خبری خود را نگارش کنید. در این بخش 18 قالب خبری به صورت رایگان در اختیارتان قرار می‌دهد تا با آن‌ها یک خبر استاندارد تهیه کنید.

حتما بخوانید:   چگونه از پتانسیل روابط عمومی برای مواجهه با بحران‌ها بهره بگیریم؟

 این قالب ها به این صورت هستند که با پر کردن چند جای خالی می‌توانید یک خبر آماده داشته باشید. همچنین واحد پشتیبانی خبر وبسایت اخبار رسمی در بخشی  با عنوان "71 ایده خبرساز" قالب‌های را برای ایده های خبری شما در نظر گرفته است. تیم تحریریه و پشتیبانی اخبار رسمی در تمام این مراحل یاری‌رسان شما خواهد بود و علاوه  بر قالب‌های آماده، به صورت رایگان در تمام این مراحل در کنار شما هستند.

گام سوم: انتشار خبر

محتوای خبری که در مرحله تهیه کردید را در اخبار  رسمی منتشر کنید. شما با انتخاب "کمپین پایه" می‌توانید بدون هزینه خبرهایتان را در اخبار رسمی منتشر کنید. کمپین پایه دقیقا همان رپورتاژ آگهی رایگان است که شما با استفاده از آن می‌توانید تمرینات خود را شروع کنید.

با  انتخاب "کمپین پایه" چه بدست خواهم آورد ؟

کمپین تبلیغاتی رسانه ای

اولین مزیت کمپین پایه، رایگان بودن آن است که به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از آن، شروع به تمرین کنید و خبری خوب آماده کنید. دیگر مزیت کمپین پایه، انتشار دائمی در رپورتاژ در گوگل نیوز است. علاوه بر این، شما در اخبار رسمی صفحه‌ای اختصاصی خواهید داشت و تمام رپورتاژ آگهی هایتان در آن صفحه قرار خواهد گرفت.
تمام خبرهای ارسالی در پلتفرم اخبار رسمی در صفحات اجتماعی متعلق به پایگاه خبری منتشر خواهد شد. همانطور که بالاتر هم گفتیم آموزش و پشتیبانی آنلاین را در تمام مراحل خواهید داشت.

در این سرویس ها  استانداردهای رسانه ها و ویرایش اصولی اجزای خبر رعایت می‌شود تا در نتیجه خبری جذاب و استاندارد تولید شود.

اخبار رسمی به عنوان اولین پلتفرم توزیع و انتشار خبر و محتوا، بصورت تخصصی بر روی ابزارهای کارآمد روابط عمومی در حال فعالیت است. شما با استفاده از سرویس رپورتاژ آگهی رایگان این وبسایت علاوه بر اینکه با نگارش رپورتاژ آشنا و به مرور زمان حرفه‌ای می‌شوید، این امکان را دارید تا با استفاده از رپورتاژ آگهی رایگان خود مشتری جلب کنید.

اما اگر قصد دارید رپورتاژ آگهی رایگان خود را به صدر اخبار قرار دهید و برای آن هزینه کنید، به شما توصیه می‌کنیم تا سایر کمپین‌‌های اخبار رسمی را بررسی کنید. پلتفرم اخبار رسمی با ارائه محتوای دقیق و کاربردی به شما اطلاعات دقیقی از موفقیت رپورتاژ شما ارائه می‌کند. این کمپین‌ها عبارتند از:

 • کمپین اقتصادی
 • کمپین پیشرفته
 • کمپین ویژه

  اگر بخواهیم به طور خلاصه تفاوت کمپین پایه را به کمپین‌های بالا را ذکر کنیم، به موارد زیر خواهیم رسید:
 • ویرایش املایی و نگارشی
 • عکس بیشتر در مطلب
 • نمایش در ویترین های محتوا
 • انتشار تضمینی رپورتاژ آگهی در رسانه ها
 • ارسال هدفمند در حوزه های خبری و جغرافیایی منتخب شما
 • گزارش آنلاین بازخورد

 

جمع بندی

با توجه به معیار اثربخشی، بسیاری از روش‌های تبلیغاتی روز به روز در حال کاهش اثرگذاری هستند. رپورتاژ خبری به عنوان یکی از روش‌‌های تبلیغاتی، راهکاری موثر در حوزه بازاریابی است که در عصر حاضر استفاده از آن در بین بسیاری از برندهای بزرگ رو به افزایش است.

در این راه استفاده درست و موثر از رپورتاژ آگهی رایگان می‌تواند ویژگی‌هایی از قبیل صرفه‌جویی در هزینه‌ها، قدرت رسانه‌ای، قدرت رقابتی بیشتر و مقابله با بحران ها را برای شما به همراه داشته باشد.
نگارش رپورتاژ آگهی همانند نگارش سایر متون نیازمند مهارت است. به همین دلیل برای اینکه بتوانیم همانند یک نویسنده‌ی حرفه‌ای بتوانیم بنویسیم باید بسیار تمرین کنیم.با استفاده از خدمت رپورتاژ آگهی رایگان اخبار رسمی می‌توانید اولین گام را در مسیر نگارش رپورتاژ آگهی بردارید و به کسب‌وکار خود رونق دهید.