«خبرسازی در راستای برندسازی» هدفی است که با ابزارهای مختلفی به دست می آید؛ یکی از بهترین زمان‌ها، برای خبرسازی و توسعه روابط عمومی، اعلام موفقیت‌ شرکت‌ها در جشنواره‌ و همایش‌هایی است که حضور موفق داشته اید. به صورت نمونه می‌توان برگزیده شدن در جشنواره وب و موبایل ایران را مانند یک خبر خوب به رسانه‌ها داد. این کار دو مزیت دارد؛ نخست مشترکین شما متوجه موفقیت شما شده‌اند و بیشتر به شما اطمینان پیدا می‌کنند و دو دیگر، با انتشار خبر کسب رتبه شما، در رسانه‌ها باعث می شود تا افراد بیشتری خواهان ارتباط با شما و استفاده از خدمات و محصول‌های شما شوند.
در همین حوزه، اخبار رسمی به عنوان نخستین نیوزوایر بین‌المللی ایران برای کمک به اطلاع‌رسانی جامع شرکت‌های موفق( کاندیدهای جشنواره وب، یا برگزیدگان) تخفیف‌هایی را در نظر گرفته است. شرکت های یاد شده می توانند برای انتشار اخبارشان، از تخفیف 390 هزار تومانی بهره ببرند. در این طرح 8 روزه، برگزیدگان و کاندیداهای محترم می‌توانند تا تاریخ 7 اسفند 95، ایمیلی با موضوع «دریافت کد تخفیف جشنواره وب و موبایل ایران» به آدرس ایمیل [email protected] ارسال و کد تخفیف 390 هزار تومانی برای خبر سازی دریافت کنند. با استفاده از این کد تخفیف، کمپین اقتصادی بصورت کاملا رایگان خبر شما را در رسانه‌ها منتشر خواهد کرد. اگر بخواهید از کمپین‌های پیشرفته و ویژه خبری استفاده کنید، با استفاده از این کد تخفیف مبلغ 390 هزار تومان از مبلغ پرداختی شما کسر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کمپین‌های خبری اخبار رسمی اینجا کلیک کنید. 
برای ساده تر شدن کار، در ادامه نمونه‌ای از یک قالب آماده خبر رسمی را برای شما آماده کرده‌ایم که با جاگذاری و پر کردن داخل پرانتزها، به شما یک خبر استاندارد تحویل می دهد. با استفاده ازاین روش (که به صورت انلاین در اخبار رسمی قابل دسترسی است) می توانید همین حالا، خبر کسب رتبه‎تان را رسانه‌ای کنید.
برای دسترسی به قالب‌های خبری(به صورت آنلاین) ابتدا ثبت نام کرده و یا اگر قبلا ثبت نام کرده‌اید، وارد حساب کاربری خود در اخبار رسمی شوید تا بتوانید از آن استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر و نحوه استفاده از قالب‌های خبری اینجا کلیک کنید.

نمونه قالب خبری :

کسب رتبه برتر (نامزدی و یا برگزیده شدن) [نام وبسایت یا اپ] در نهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران

وبسایت …… در گروه [نام گروه بندی جشنواره ] نهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران که روز گذشته در سالن همایش‌های خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد، موفق به (نامزدی) کسب رتبه برتر شد.
به گزارش روابط عمومی وبسایت ……، این وبسایت که از سال …. فعالیت خود را آغاز کرده، یکی از وبسایت‌های فعال در حوزه…… است که خدمات و مزیت ویژه آن …….. ، ……. و ….. است.
[نام و نام خانوادگی مدیر]، در رابطه با کسب رتبه برتر این وبسایت / اپ در این جشنواره گفت: «….. ( یک پاراگراف از روند فعالیت شرکت تا رسیدن به این هدف)»
وی همچنین در زمینه برنامه های این وبسایت در آینده و پس از کسب این موفقیت افزود: «….».
گفتنی است در هشتمین جشنواره وب و موبایل ایران که امسال در سالن همایش‌های خلیج فارس پژوهشگاه نیرو تهران و در تاریخ 28 بهمن 95 برگزار شد، 15 هزار وب سایت و 4 هزار و 200 اپلیکیشن موبایل به رقابت پرداختند که پس از انتخاب مردمی و رای مردمی، وبسایت ….. موفق به کسب رتبه …. در بخش …… شد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وب سایت ….. به سایت این شرکت به آدرس …. مراجعه کنند.

نمونه خبر:

خبر رسمی مرکز طراحی «اسپیرال»، یکی از برگزیدگان جشنواره وب ایران سال گذشته را از اینجا در سایت خبری «اخبار رسمی» مطالعه کنید.