به کارگیری لحنی که حساسیت زمانی ایجاد می کند تعامل مخاطبان را در تمام رسانه ها، چه آنلاین و چه آفلاین افزایش می دهد.ساختار ذهنی انسان ها به گونه ای است که به طور طبیعی از ضرر دوری می کنند بنابراین حاضر نیستند فرصت ها را از دست بدهند.

سیستم عصبی و مغز انسان ها مجهز به نوعی سیستم پاداش است که در اثر ترشحات دوپامین (Dopamine) منجر به بروز رفتارهایی با انگیزه دریافت پاداش می شود. این سیستم همان چیزی است که نمی گذارد غذا، سرپناه، آب و یا سایر چیزهای ضروری زندگی را از دست بدهیم. به کارگیری این کارکردِ دستگاه عصبی در جذب مخاطبان و همراه نمودن ایشان با ترفیع های ایمیلی بسیار موثر خواهد بود.

برای این کار، محدودیت هایی از جنس زمان و ظرفیت برای ترفیع مورد نظر قرار دهید. برای مثال جمله : «ثبت نام تا روز شنبه امکان پذیر است، به دلیل محدودیت ظرفیت اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام نمایند.» مخاطب را تشویق می کند برای از دست ندادن فرصت پیش از سایرین ثبت نام کند. فیس بوک به خوبی از این شیوه در ارائه ترفیع هایش استفاده می کند.

نکته مهم در ارتباط با ایجاد محدودیت های زمانی توجه به این موضوع است که محدودیت ایجاد شده نباید غیرواقعی باشد. به عنوان مثال وقتی اعلام می کنید برای مدت مشخصی خدمات یا محصولتان را با تخفیف ویژه ارائه می نمایید باید به تاریخ تعیین شده متعهد باشید و هفته بعد مجدداً همان پیشنهاد را تکرار نکنید.

اشتراک مجله روابط عمومی و برند اخبار رسمی