با نزدیک شدن به پایان سال، مطمئنا افراد فعال در حوزه‌ی روابط عمومی دیجیتال به دنبال اطلاع از ترندهای روابط عمومی دیجیتال در سال ۹۹ خواهند بود. در فضای پرسرعت روابط عمومی (PR)، همیشه ترندهای جدید عرضه می‌شوند و اکنون بهترین زمان آماده شدن برای قرار گرفتن در مسیرها این ترندها است. در این مطلب ترندهایی که پیش‌بینی می‌شود سال آینده روی روابط عمومی دیجیتال تاثیرگذار باشند، گردآوری شده است:

بعد از مطالعه‌ی این محتوا پیشنهاد می‌کنیم «۱۲ فرمول ساده برای موفقیت در روابط عمومی» را مطلعه کنید

افزایش اهمیت اندازه‌گیری در روابط عمومی دیجیتال

در گذشته معیار تلاش‌های انجام گرفته در روابط عمومی کاری دشوار و بلند پروازانه بود؛ با این حال، افزایش قابلیت اطمینان نسبت به داده‌ها، در کنار بینش‌هایی که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم، به ما استقلال بیشتری در خروجی و گزارشات روابط عمومی دیجیتال‌مان داده است.

می‌توانیم دقیقا بفهمیم که پیام ما از طریق چه کانال‌هایی و توسط چه کسانی دریافت می‌شود. همچنین می‌توانیم از این اطلاعات در بهینه کردن و تنظیم ارتباطات شرکت خود استفاده کنیم.

استفاده از معیارها و فاکتورهای موفقیت کاری بسیار پر اهمیت خواهد بود و  هرچه داده‌های استارتاپ یا کسب‌وکار کوچک شما بیشتر باشد؛ کمپین‌های شما موثرتر خواهد بود؛ همچنین برای بهینه‌سازی بودجه‌ی شما نیز بهتر خواهد بود.

در زیر چند روش که با آن‌ها می‌توانید موفقیت کمپین روابط عمومی شرکت خود را اندازه‌گیری کنید، آمده است:

  • اعتبار دامنه‌ی (DA) بک‌لینک‌ها، منشن‌های برند و وب‌سایت خود را بررسی کنید
  • سنجه‌های مربوط به ایمیل‌ها را کنترل کنید
  • ترافیک ورودی به صفحات را کنترل کنید

ادغام با بازاریابی

معتقدیم که یکی از ترندهای روابط عمومی دیجیتال در سال ۹۹ این است که روابط عمومی به عنوان متحد بازاریابی شناخته شود. چندین روش وجود دارد که تیم‌های آینده‌نگر در بازاریابی و روابط عمومی، می‌توانند با همکاری در کنار یکدیگر، نتایج خود را یکی کرده و رشد دهند.

مثالی عملی از ترکیب بازاریابی و روابط عمومی چیست؟

یکی از راه‌هایی که در کسب‌وکارتان می‌توانید این دو را با یکدیگر ادغام کنید این است که موفق‌ترین و مناسب‌ترین رسانه‌ی سودمند در کانال‌های رسانه‌ای خود را مشخص کنید. این امر بعث می‌شود شما محتوای بهتری برای آن کانال خلق کنید و نرخ‌های تبدیل مورد نظر خود را بهبود دهید. در عین حال، برند شما و مخاطب هدف‌تان شناخته خواهند شد.

داستان‌سرایی، نقطه‌ی قوت کسب‌وکارها در سال ۹۹ خواهد بود

هرچند در حال حاضر هم بسیاری از شرکت‌ها از داستان‌سرایی در روابط عمومی و ارتباط با مخاطبان خود برقرار می‌کنند. در سال آینده نیز اهمیت داستان‌سرایی نیز دوچندان خواهد شد و آن‌ها نیاز مبرم به محتوای به محتوای با کیفیت بالاتر خواهند داشت.

اهمیت بالای رسانه‌های اکتسابی نسبت به رسانه‌های شخصی  در شبکه‌های اجتماعی

نحوه‌ی تعامل کاربران و مخاطبان برندها در شبکه‌های اجتماعی تغییر کرده است. زمانی که پیج‌های و حساب‌های غیر شخصی از شما می‌نوسند تاثیر بیشتر نسبت به رسانه‌های شخصی پیدا کرده است. در سال ۹۹ برنامه‌ی ویژه‌ای برای اکتساب رسانه‌های غیر شخصی (به‌صورت پولی یا ارگانیک) داشته باشید.

علاوه‌بر این، به‌روزرسانی الگوریتم اخیر فیس‌بوک، منجر به سقوط شدید دستیابی ارگانیک به کسب‌وکارها شده است. بنابراین، همان‌طور که هر آژانس روابط عمومی دیجیتال نیز به شما خواهد گفت؛ سال آینده بیشتر از همیشه حیاتی خواهد بود که شما برنامه‌ی فکر شده‌ی روابط عمومی رسانه‌ی دیجیتال و بازاریابی داشته باشید که از انواع محتواهای حمایت شده یا Sponsored Content استفاده می‌کند.

 افزایش محتوای صوتی، سبقت پادکست‌ها از سایر محتواهای چندرسانه‌ای

امسال اعلام شد که بالغ بر ۱۰۰ میلیون دستگاه دستیار صوتی الکسا فروخته شده است. جستجوی صوتی در حال گسترش است. علاوه بر این، دستیاران صوتی دیگر فقط برای پخش موسیقی یا روشن کردن سایر دستگاه‌های الکترونیکی استفاده نمی‌شوند. تعداد رو به رشدی از افراد از آن‌ها برای تحلیل اخبار و سایر اطلاعات استفاده می‌کنند.

دو عامل وجود دارد که شرکت‌ها در روابط عمومی دیجیتال خود باید آن‌ها را مدنظر قرار دهند. افزایش جستجوی صوتی باعث شده تا شرکت‌هایی مانند پراکتور (Proctor) و گمبل (Gamble) در مورد تفاوت‌های بین وضع صدای مشتریان، به صورت حضوری یا آنلاین تحقیق کنند. شما همچنین باید رسانه‌ی به دست آمده از محتوای صوتی، یعنی پادکست را نیز مد نظر قرار دهید. پادکست‌ها راهی عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صنعت شما هستند؛ همچنین آن‌ها محتوای مناسبی هستند که می‌توانند اقتدار شما را در صنعت موردنظرتان بسازند.

هزاران پادکست مربوط به استارتاپ‌ها و کارآفرینان وجود دارد. به شما توصیه می‌کنیم در سال ۹۹ هرچه بیشتر به این حوزه وارد شوید.