در دهه‌های گذشته هرچند سال یک بحران بزرگ را برای کسب‌وکارهای مختلف تجربه کردیم، تجربه‌ی جنگ، تحریم، رکود اقتصادی و به‌تازگی شیوع بیماری کرونا بسیاری از کسب‌وکارها را تحت شعاع خود قرار داده و آن‌ها را به شرایط بحرانی کشانده.

علاوه‌بر این‌ها کانال‌های ارتباطی ما نیز هر چند سال به‌صورت گسترده تغییر می‌کند. زمانی از رادیو و تلویزیون در گذشته استقبال زیادی می‌شده و کانال اصلی ارتباط با افکار عمومی بودند. بعدها با گستردگی اینترنت،ایمیل‌ها و مسنجرها و در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی حرف اول را می‌زنند. در میان این شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها نیز تقریبا هر ۶ ماه یا یک‌سال ترند تغییر می‌کند و کسب‌وکارها مجبور به کوچ از آن شبکه‌ی اجتماعی به جایی که مردم حضور دارند می‌شوند. این کوچ اجباری نیز کمابیش آن‌ها را با بحران مواجه می‌کند.

در این ویدیو که وبینار آن در تاریخ ۱۸ اسفندماه ۹۸ با همت مجموعه وب۲۴ برگزار شد. در این وبینار مجید کثیری بنیان‌گذار اخبار رسمی از واکنش مردم به تبلیغات در دوران بحران گفت و تلاش کرد تا راه‌های انتقال پیام برای گرفتن بازخورد مثبت را به مخاطبان خود در این وبینار منتقل کند.

برای مشاهده‌ی سایر وبینارهای برگزار شده توسط وب۲۴، اینجا کلیک کنید.

شما می‌توانید ویدیوی این وبینار را در زیر ببینید: