رنگ‌ها تأثیر روانی بسیار زیادی بر مغز انسان می گذارند و این تأثیر از دیرباز مورد بررسی و توجه بوده است. کسب و کارها نیز برای تحت تأثیر قرار دادن مشتریانشان از این موضوع استفاده نموده اند و به موفقیت هایی نیز دست یافته اند، خوب است بدانیم تأثیر رنگ ها چگونه در تجارت باعث سوددهی شده است و از آن الگوبرداری کنیم.

تحقیقات نشان می دهد 92/6% افراد ابعاد بصری را اولین عامل تأثیرگذار بر تصمیم خریدشان می دانند این بدین معناست که ظاهر محصول بیشتر از بو، مزه و... افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. همچنین ثابت شده است که طی 90 ثانیه اولی که چیزی را می بینیم نوعی قضاوت ابتدایی درمورد آن پیدا می کنیم که 90% آن بر اساس رنگ شی شکل گرفته است.

شرکت ها معمولاً این امر را در طراحی سایت و CTA هایشان مورد استفاده قرار می دهند، برای مثال Performable با تغییر رنگ دکمه CTA از سبز به قرمز 21% افزایش در نرخ تبدیل (Conversion Rate) را تجربه نمود. اما هیچ قاعده حتمی برای انتخاب رنگ ها وجود ندارد و شما باید با آزمون و خطا به سلیقه مخاطبان خود پی ببرید، هرچند که قواعد کلی وجود دارند. برای مثال خانم ها رنگ های آبی، بنفش و سبز را بیشتر می پسندند و از نارنجی، قهوه ای و خاکستری خوششان نمی آید. در مقابل آقایان آبی، سبز و مشکی را ترجیح می دهند و قهوه ای، نارنجی و بنفش را دوست ندارند.