تونی هال، مدیرکل بی‌بی‌سی اعلام کرد که بر مبنای نیاز به کاهش هزینه‌ها و ساده‌سازی ساختار شبکه، ناظر بی‌بی‌سی ١ و بی‌بی‌سی ٢ ادغام شد و مسئولیت پخش تمام شبکه‌ها به «شارلوت مور» واگذار گردید.

تونی هال مدیرکل بی‌بی‌سی در جدیدترین اظهارنظر خود خبر از ادغام بی‌بی‌سی ١ و ٢ برای کاهش هزینه‌ها داد؛ همچنین وی معتقد است ساختار ساده‌تری نیز شکل خواهد گرفت.

«تونی هال» گفت: «من قصد ندارم مقدار صرفه‌جویی را مشخص کنم، ولی این کار باعث کاهش هزینه‌ها و سادگی ساختار خواهد شد.»

او اضافه کرد که این حرکت برای تضعیف بی‌بی‌سی ١ یا بی‌بی‌سی ٢ نیست و در ستایش «مور» گفت که او مشغول ایجاد ساختاری ساده‌تر بوده است.

 

این سازمان به دنبال آن است که در بهار آینده بیش از ٥٥٠ میلیون پوند کاهش هزینه را قبل از گزارش هیات دولت در خصوص بازنگری اساسنامه سلطنتی آن اعلام کند.

او گفت: «این کار هویت بی‌بی‌سی ١ و بی‌بی‌سی ٢ را شفاف‌تر می‌کند. بی‌بی‌سی را بسیار بسیار قوی‌تر خواهد کرد. یک سازمان ساده‌تر کلیدی است و من گمان می‌کنم که «شارلوت» خواهد درخشید.»

اخبار رسمی، اتاق خبر

 

عدم اعلام عمومی چنین شغل مهمی در یک رسانه که از بودجه عمومی اداره می‌شود، مورد انتقاد واقع شده است، اما «هال» گفت که: «ما دو نامزد عالی برای این سِمت داشتیم، به این جهت نیازی به جست‌وجو در خارج از سازمان نبود.»

او «مارک لیزی»، مدیر فعلی تلویزیون بی‌بی‌سی را ستود، اما از اعلام اینکه آیا وی به طور دائمی جایگزین «دَنی کوهن» می‌شود، خودداری کرد. او گفت: «یک مدیر ارشد از تلویزیون به کار گرفته خواهد شد، اما من نمی‌خواهم دقیقا آن را مشخص کنم. او شخصی خواهد بود که حضورش در دنیایی که با آن روبه‌رو هستیم معنا داشته باشد.»

 

رئیس هیات امنای بی‌بی‌سی «رونا فِیرهد» بلافاصله پس از اعلام این خبر در برابر کمیته فرهنگ عمومی و ورزش مجلس عوام گفت که این تغییر نمونه‌ای از کارآیی بالاتری است که نمایندگان مجلس انتظار دارند.

«این یک نمونه از آن چیزی است که مشاهده می‌کنید، چیزی که به دنبالش بوده‌اید، آنچه تصمیمات را کارآمدتر می‌کند. این اقدام در راستای درخواست شما مبنی بر تقویت بیشتر نقش‌ها است.»

«هال» در خصوص سوالی در رابطه با مشکلات «کریس اِوانس» برای سری جدید برنامه «تاپ گیر» گفت: «ناظر سابق بی‌بی‌سی٢، «کیم شیلینگ لا»، کار بسیار بزرگی انجام داده است، اما «شارلوت» یک استعداد خلاق فوق‌العاده است. من اطمینان کامل دارم که وی «تاپ گیر» را به برنامه‌ای سرشار از انرژی تبدیل می‌کند.»

«هال» ادامه داد که به این ترتیب چرخش برنامه‌ها بین کانال‌ها ساده‌تر می‌شود.

 

او گفت: «این حرکت در جهت برنامه‌ریزی و هماهنگی بهتر بین بی‌بی‌سی١ و بی‌بی‌سی٢ است. ما می‌خواهیم که بی‌بی‌سی٢ محلی معتبر برای برنامه‌های تجربی باشد.»

«مور» به عنوان ناظر بی‌بی‌سی١ از «پیتر کِی» خواسته که برنامه طنز تلویزیونی خود در مورد خودرو را از طریق «آی پلیِر» (نام اپلیکیشن شبکه بی‌بی‌سی است که برنامه رادیو،تلویزیونی را پخش می‌کند) نیز پخش کند.

 

 برای دریافت جدیدترین مقالات صنعت رسانه و روزنامه‌نگاری ‌می‌توانید از اینجا در مجله رسانه «اخبار رسمی» عضو شوید.