افزایش اعتبار برند و جلب اعتماد مشتریان یکی از مهم‌ترین بخش‌های ایجاد کسب و کار آنلاینِ موفق است. این که کسب و کار آنلاین شما در حال حاضر فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده و یا نیاز به جذب سرمایه‌گذار داشته باشد تفاوتی در افزایش اعتبار برند شما ایجاد نمی‌کند. در حقیقت این درک مشتریان از شرکت شماست که در موفقیت برندتان نقش اساسی ایفا می‌کند.
همکاری با برندهای بزرگ به سبب اعتبار آن‌ها می‌تواند به فروشگاه‌های آنلاین در جلب اعتماد مشتریان کمک کند. البته ممکن است مشکلات امنیتی  برای کسب و کارهای آنلاین پیش بیاید که باعث کاهش اعتماد مشتریان به آن برند شده و از اعتبار آن می‌کاهد.

 

در ادامه چند راهکار اصلی برای جلب اعتماد مشتری و افزایش فروش به شما پیشنهاد می‌کنیم. با ما همراه باشید و ادامه مطلب را بخوانید.

 

نمایش جوایز دریافتی برند

 

نمایش جوایز دریافتی از منابع معتبر مانند فعالان صنعتی و مجلات تجاری تنها در خرید حضوری سبب جلب اعتماد مشتریان نمی‌شود بلکه در کسب و کارهای آنلاین نیز سبب افزایش اعتبار برند می‌شود. تمجید شخصی که خارج از سازمان قرار دارد برای برند مورد نظر نوعی اعتماد در مشتری ایجاد می‌کند.

به عنوان مثال اگر بدون داشتن ذهنیت از خرید کتابی خاص، به کتاب فروشی مراجعه کنید، عنوان کتابی که جایزه بهترین کتاب سال را دریافت کرده نظر شما را به بیشتر به سمت خود جلب می‌کند. همین موضوع در کسب و کارهای آنلاین نیز صادق است. ذکر جوایز کسب شده در وب‌سایت سبب افزایش اعتماد مشتریان شده و ذهنیت خوبی نسبت به شما در آن‌ها ایجاد می‌کند.

 

بررسی بازدید مشتریان از سایت

 

آمار به دست آمده حاکی از آن است که ۶۱ درصد از خریداران، پیش از خرید، نظرات مشتریان در سایت مورد نظر را بررسی می‌کنند. در حقیقت می‌توان گفت محبوبیت یکی از دلایل مهم تصمیم مشتریان برای خرید است. مشتریان معمولا علاقمند هستند تا نظرات دیگران را در مورد خدمات یک برند بدانند. بنابراین افزایش اعتبار آنلاین تاثیر به‌سزایی در انتخاب محصولات مورد نیاز آن‌ها دارد. وجود نظرات مشتریان در وب‌سایت می‌تواند تصویر شفافی از برند در اختیار خریداران قرار دهد.

 

شهرت آنلاین

 

بسیاری از مصرف‌کنندگان به کسب و کارهایی که اعضای اصلی آن اعتبار و شهرت آنلاین ندارند اعتماد نمی‌کنند. یکی از راه‌های آنلاین کسب اعتبار و شهرت آنلاین ایجاد هویت صحیح برای کسب و کارهای کوچک است. بازاریابی محتوایی بهترین روش برای ایجاد یک شخصیت قوی در فضای آنلاین و افزایش اعتبار آنلاین است. در حقیقت ارائه دید صحیحی از برند و کسب اعتبار آنلاین با استفاده از تولید محتوای مناسب برای برند نیز امکان پذیر است. این محتوا می‌تواند در سایت یا وبلاگ هر برند قرار گیرد.

 

انتشار فیلم‌هایی که سبب جلب اعتماد مشتری می‌شود

 

محتوای ویدئویی یکی از بهترین روش‌های آنلاین افزایش اعتبار برندها است که بهتر از متن و تصویر می‌تواند با مشتریان ارتباط برقرار کند. هر ویدئو در حقیقت سریع‌ترین راه برای ارائه اطلاعات مورد نیاز به مشتریان و افزایش اعتماد آن‌ها به برند مذکور و افزایش اعتبار برند است.

 

شخصیت در ارتباطات تجاری

 

مشتریان به طور فزاینده‌ای به سمت برندهایی جذب می‌شوند که در زمینه‌ی فعالیت خود حرفی برای گفتن داشته باشند و با مشتریان خود نیز بیشتر در ارتباط و تعامل باشند. برقراری ارتباطات شخصی با مشتریان تمرینی برای کسب و کارهای کوچکی است که با تعامل با مشتریان و ارائه‌ی شخصیت درستی از خودشان قادر به افزایش اعتبار آنلاین خود باشند. این تعامل می‌تواند از طریق محتوا، محتوای ویدئویی، تصاویر یا حتی ایمیل باشد تا به نوعی اعتماد در مشتری ایجاد کند.