تبلیغات تلویزیونی، رادیویی و بیلبوردی از تاکتیک‌های بازاریابی وقفه‌محور هستند، این تاکتیک‌ها اغلب مختص یک زمان و مکان مشخص هستند در حالی که داده‌های آنلاین از طریق بازاریابی درونگرا یا Inbound Marketing باعث خواهد شد تا شما تاکتیک‌های بازاریابی را متناسب‌تر و به صرفه‌تر انجام دهید. بازاریابی درونگرا در شرایط به شدت رقابتی، فروش شما را آسان‌تر می‌کند.

بازاریابی درونگرا آموزش محور است و بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار در زمان و مکان درست تمرکز دارد تا مخاطبان هدف شما را جذب و حفظ کند.

بازاریابی درونگرا چیست؟

در ادامه 5 نکته‌ای که برنامه‌ریزان بازاریابی درونگرا باید به آن توجه داشته باشند را مشاهده می‌کنید:

  • پرسونای خریداران را درک کنید

برای موفقیت بازاریابی درونگرا شما نیاز دارید که بدانید چه کسی خریدار آینده شما است یا به عبارتی چه Persona یی دارد. نیاز دارید درک شفافی از خواسته‌ها، نیازها و مشکلات منحصربه فرد آنها داشته باشد بنابراین شما باید راه‌حل‌هایی از طریق محتوای استراتژیک و هدفمند به مخاطبان آینده‌تان ارائه دهید.

در اینجا اخبار رسمی به شما کمک می کند تا محتوای مناسب و هدفمند را تولید و در بلاگ، شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌ها و خبرگزاری‌های معتبر منتشر کنید و به این وسیله با مخاطبان خود در ارتباط و تعامل باشید.

 

  • قیف فروش و چرخه عمر خرید مشتریان فعلی‌تان را بشناسید

روزهایی که شما یک محتوای مناسب ایجاد و آن را به صورت گسترده منتشر کنید دور از دسترس نیست. بازاریابی درونگرا بر درک پرسونا، نقشه سفر مخاطبان و تولید محتوای مناسب بر آنها تمرکز دارد. همچنین این فرایند یکپارچه و جریان مستمر تبدیل غریبه به بازدیدکننده، بازدیدکننده به لید، لید به مشتری و در نهایت مشتری به ترویج‌کننده است.

 شما می‌توانید هر مرحله از فرآیند بازاریابی با استفاده از تولید و توزیع محتوا در بلاگ، استفاده از CTA مناسب، انتشار آن در خبرگزاری‌های معتبر و همچنین توزیع مطلب از طریق ایمیل پروسه بازاریابی خود را تکمیل کنید و از این طریق ترافیک هدفمند را به طرف سایت خود بیاورید.

در نظر داشته باشید که محتوای تولید شده برای هر گروه از مخاطبان متفاوت است. برای مثال محتوایی که برای مشتریان فعلی تولید و منتشر می‌شود متفاوت‌تر از محتوایی است که برای جذب لید صورت می‌گیرد.

 

  • برای چگونگی تعامل و آموزش به مخاطبان هدف در هر مرحله از چرخه و قیف فروش برنامه‌ای را ایجاد کنید

پس از اینکه درک درستی از قیف فروش پیدا کردید، درباره پیام‌هایی که باید در هر مرحه از چرخه قرار بگیرند فکر کنید و  بیاندیشید که چگونه و از چه روشی برای توزیع محتوا استفاده کنید (ابزارهایی مانند بلاگ، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مناسب، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و غیره) و همچنین در خصوص زمان انتشار و توزیع محتوای‌تان به دست مخاطبان با توجه به شرایط محیطی، مناسبتی، جغرافیای، موقعیتی و غیره تحقیق کنید.

 

  • با کارشناسان و خبرگان مشورت کنید

در حالی که دیتا، ابزار مهمی در بازاریابی درونگرا است اما می‌تواند برای بازاریابان درونی تازه‌کار سخت و وحشت‌آور باشد در این مواقع از کارشناسانی که این فرایند را درک می‌کنند کمک بگیرید.

شما می توانید برنامه‌های بازاریابی درونی پیچیده را ایجاد کنید که شامل کمپین‌های ریمارکتینگ و دیگر کمپین‌های متناسب است.

 

  • محتوای برتر ایجاد کنید

زمانی که شما طرح تولید و انتشار محتوا را به مدیریت ارائه دادید باید تولید محتوا با کیفیت و متناسب را شروع کنید.

فرقی نمی‌کند که محتوا را از طریق پست بلاگ، صفحات فرود، ایمیل مارکتینگ، روابط عمومی آنلاین یا Online PR، تبلیغات و یا از طریق سمینار و وبینار آنلاین توزیع و منتشر کنید. شما باید همیشه در بیش از دو یا سه کانال مطالبتان را به اشتراک قرار دهید.

به این نکته توجه کنید که تولید و توزیع محتوا یک جریان مداوم و مستمر است که آنلاین PR، بلاگ، شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مهمترین ابزار برای حضور آنلاین شما در بستر وب و شبکه‌های اجتماعی هستند.

دقت داشته باشید که برای برقراری ارتباط با رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها جهت همراهی آنها با سیاست شرکتتان، حتما به صورت مستمر در رسانه‌ها حضور  داشته باشید. بدانید که شیوه‌های روابط عمومی سنتی که فقط در مواقع بحرانی و مشکل اقدام به برگزاری کنفرانس و انتشار مطلب در رسانه‌ها می‌کنند دیگر کارساز نیست.

با توجه به اینکه روش‌ها و ابزارهای مختلفی برای تولید محتوا مانند متن، عکس، ویدیو، اینفوگرافیک و غیره وجود دارد،از تولید و توزیع محتوای متنی غافل نشوید .

دقت داشته باشید برای بهتر دیده شدن در گوگل و شبکه‌های اجتماعی، این محتوای متنی است که دیده می‌شود، پس ضرورت دارد در نگارش تیتر، انتخاب واژه‌های کلیدی، خلاصه مطلب و غیره از کارشناسان خبره کمک بگیرید و با روش‌های تیتر نویسی و مطلب‌نویسی آشنا شوید.

مشاوره‌های کارشناسان و مطالب منتشر شده در بلاگ اخبار رسمی به شما کمک می‌کند تا برای موفقیت کسب‌وکارتان از آنها استفاده کنید.

 اگر هنوز در ایده یابی، نگارش، ویرایش و توزیع مطلبتان نیاز به راهنمایی و کمک دارید با اخبار رسمی تماس بگیرید.

نویسنده: وحید قلیزاده

ثبت‌نام در اخبار رسمی و اجرای کمپین رسانه‌ای