لیدهای تجاری سرنخ‌هایی هستند که شرکت‌ها را همواره رو به رشد نگه می‌دارند. باید همیشه در نظر داشته باشید که لیدها به تدریج کاهش پیدا می‌کنند بنابراین برای مواجه نشدن با این کاهش بهتر است به فروش توجه بیشتری داشته باشید.

برخی شرکت‌ها به‌منظور به دست آوردن مشتریان جدید همچنان پیام‌های خود را به روش سنتی برای مشتریان ارسال می‌کنند ولی این شیوه جواب نمی‌دهد. بخاطر داشته باشید که حضور سنتی دیگر کارایی گذشته را ندارد. در نتیجه نتایجی که شما به دنبال آن هستید به این شیوه حاصل نخواهد شد. شما باید دنبال روش‌های متفاوت و جدیدی برای به دست آوردن لید باشید.

بازاریابی درونگرا یا اینباید مارکتینگ

یکی از روش‌های موثر برای رسیدن به مشتری، بازاریابی درونگرا یا Inbound Marketing است. در این روش با استفاده از بستر اینترنت، شرکت‌ها محتواهایی متقاعد کننده برای مشتریانشان تلولید و ارسال می‌کنند تا به این شیوه مشتریان احتمالی برند خود را با محصولات و خدمات شرکت  آشنا کنند. با توجه به چشم‌اندازهایی که هر شرکت برای توسعه بازار خود در نظر دارد می‌تواند متناسب با نیاز خود از این استراتژی استفاده کند.

اگر شما هنوز با بازاریابی درونی آشنا نیستید، با مطالعه این مقاله و مقاله دیگری که در سایت اخبار رسمی با عنوان «بازاریابی درونی چیست و چگونه می‌توان از آن در روابط عمومی استفاده کرد؟» منتشر شده است می‌توانید به بازاریابی درونی و مزایای استفاده از آن آگاهی پیدا کنید.

 

3 نکته‌ای  که درباره بازاریابی درونگرا باید بدانید

1- فروش‌های تلفنی خشک و تحمیل‌کننده قدیمی منسوخ‌ شده است

بسیاری از شرکت‌ها هنوز به شیوه قدیمی بازاریابی می‌کنند. آن‌ها با استفاده از شیوه‌های بازاریابی سنتی همچون تبلیغات، تماس تلفنی خشک، نامه و ایمیل‌های مستقیم مصرف‌کنندگان را بمباران می‌کنند این در حالی است که از دید مشتریان این شیوه آزاردهنده است. حتی امروزه مصرف‌کنندگان از طریق ID تماس‌گیرنده و فیلتر کردن هرزنامه‌ها (Spam) از تحت نفوذ قرار گرفتن این تماس‌ها دوری می‌کنند. اخبار رسمی به شما کمک می‌کند تا با محتوای مرتبطی که در سایت‌ها و رسانه‌های مختلف منتشر می‌کنید به مخاطبان هدفتان متصل شوید و از آن‌ها بخواهید تا به محصولات و خدمات شما توجه کنند.

2- باید مخاطبان خود را علاقه‌مند نگه‌دارید

استراتژی بازاریابی درونی با یک روش موثر، شما را برای رسیدن به مشتریانتان کمک می‌کند. در این روش شما با تولید محتوای جذاب و مرتبط و انتشار آن در وبلاگ، سایت‌ها و خبرگزاری‌ها، رسانه‌های اجتماعی، صفحات فرود، سایت‌ها، دنبال کردن جریان‌های کاری و نظرسنجی مشتریان را جذب و علاقمند نگه دارید.

3- بازاریابی مستمر، ترافیک آنلاین سایت شما را افزایش می‌دهد

آیا می‌دانستید که تلاش‌های بازاریابی نباید متوقف شود؟ زیرا شما لیدهایی را که از طریق بازاریابی درونی به دست می‌آورید را می‌توانید به راحتی به مشتری تبدیل کنید. به خاطر داشته باشید که همواره باید اهداف تجاری‌، مخاطبان هدف کنونی، برنامه‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) و حتی روش‌هایی که به وسیله آن از رسانه‌های عمومی برای انتشار محتوای خود و انتقال مشتریان از رسانه‌های اجتماعی به سایت خود استفاده می‌کنید را ارزیابی کنید.

شیوه‌ای که بازاریابی درونی را شکل می‌دهد یکی از بهترین شیوه‌های تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی است. این مقاله تلنگر و تکانه‌ای است تا شما بازاریابی درونی را امتحان کنید. مجموعه اخبار رسمی به شما کمک می‌کند تا ترافیک آنلاین سایت خود را افزایش داده، لیدهای موثر جذب کنید و آن‌ها را تبدیل به مشتری کنید.

نویسنده: وحید قلیزاده

ثبت‌نام رایگان در اخبار رسمی و اجرای کمپین رسانه‌ای