از امروز اینفوگرافیک‌هایتان می‌توانند بیشتر و بهتر دیده شوند و بازاریابی محتوایتان شکل جدیدی بگیرد. از امروز در اکثر کمپین‌های رسانه‌ای شرکت شما در اخبار رسمی، قابلیت انتشار اینفوگرافیک به بهترین شکل و با استانداردهای جهانی در پایگاه خبری اخبار رسمی و صدها رسانه همکار فراهم شده است.

برای اینکه از جزئیات بیشتر این آپدیت اخبار رسمی مطلع شوید، با مطالعه مطلب زیر با ما همراه شوید:

 

اینفوگرافیک چیست؟ چند خبر را در یک تصویر منتشر کنید

اینفوگرافیک باعث می‌شود که مخاطبان فقط با نگاهی کوتاه، حجم بسیاری از مطالب را دریافت کنند و برایشان ماندگار شود.

اینفوگرافیک به نمایش داده‌ها با چند نمودار و شکل در قالب یک تصویر گفته می‌شود که بیننده با نگاهی کوتاه حجم قابل توجهی از اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد، به ،سادگی از طریق بصری دریافت کند و حتی آن را به خاطر بسپارد. برای خواندن مطلب بیشتر به مقاله  «فرمانروایی محتوا - بخش ۲: اینفوگرافیک چیست و چهار مرحله ساخت و استفاده از آن» مراجعه کنید.

نمونه اینفوگرافیک تولید شده

(یک نمونه اینفوگرافیک)

اهمیت اینفوگرافیک در جذب مخاطب و بازاریابی محتوا:

1- مغز ما علاقه زیادی به تحلیل و ذخیره اطلاعات به صورت دیداری دارد. برای مثال به سه واژه مداد، تلفن و تلویزیون فکر کنید، چه چیز اول به ذهنتان می‌آید؟ آیا به حروف تشکیل دهنده این واژگان فکر می‌کنید یا به شکل فیزیکی آنها؟ پس همان‌طور که مشاهده می‌کنید درک و یادگیری صورت فیزیکی و دیداری داده‌ها و اطلاعات برای مغز ما به مراتب آسانتر از فهم شکل نوشتاری آنها است. بررسی ها نشان داده که ۷۵ درصد اطلاعاتی که ما کسب می کنیم از طریق حس بینایی است.

2- چند نفر حوصله می کنند که متن خبر شما را بخوانند و اگر هم حوصله داشته باشند چند نفرشان وقت خواندن آن را دارند؟ بهتر نیست با یک تصویر چکیده مطالب خود را برای مخاطبان قرار دهید؟

3- روند جدید جهانی محتوا به سمت چند رسانه‌ای و اینفوگرافیک است. فقط بین سال‌های 2011 تا 2015 میزان جستجو در گوگل برای اینفوگرافیک‌ها 800 درصد رشد داشته است. 

4- لوگوی شما و اسم برند شما در اینفوگرافیک‌ها حضور دارد. انتشار و بازنشر آن باعث بیشتر دیده شدن برند شما می‌شود.

5- با انتشار اینفوگرافیک‌ها در مورد صنعت‌تان، رهبر صنعت می‌شوید و نه فقط یک فروشنده محصول. شما داده و اطلاعات با ارزش را در اختیار مخاطب قرار می‌دهید و این جایگاه شما را بالاتر می‌برد و در نهایت به بازاریابی و فروش بهتر هم کمک می‌کند.

 

چرا به اینفوگرافیک نیاز داریم؟ در قالب یک اینفوگرافیک

چرا به اینفوگرافیک نیاز داریم؟ اینفوگرافیک درباره اینفوگرافیک

Source: visual.ly

اخبار رسمی چه می‌کند؟

سامانه اخبار رسمی، نخستین نیوزوایر بین‌المللی ایران و یک ابزار روابط عمومی است که قابلیت توزیع و انتشار اخبار و محتوای شرکت‌ها را در هزاران رسانه داخلی و بین‌المللی فراهم کرده است تا باعث بیشتر دیده شدن و درخشیدن نام شرکت در نظر مخاطبان شود. (سایت اخبار رسمی)

از طریق این سامانه می‌توانید اخبار فعالیت، دستاوردها و مقالات و محتوای مرتبط با شرکت خود را به رایگان منتشر کنید و یا توسط کمپین‌های خبری آن را برای هزاران رسانه داخل و خارج کشور ارسال و منتشر کنید و سپس بازتاب‌های آن را جمع‌آوری و تحلیل کنید.

 

راهکارهایی برای دیده شدن بیشتر اینفوگرافیک‌هایتان:

چند روزی است که اخبار رسمی قابلیت بارگزاری اینفوگرافیک را کنار اخبار متنی و عکس اضافه کرده است که شما با چند کلیک می توانید اینفوگرافیک شرکت خود را در رسانه‌های مختلف همچون خبرگزاری‌ها و سایت‌ها بسیار سریع منتشر کنید. در واقع با اینفگرافیک‌تان، برای کسانی که حوصله خواندن متن را ندارند و یا می خواهند در سریع‌ترین حالت بدانند در خبر شما چه می گذرد راهگشا باشید.

کافی است در اخبار رسمی ثبت‌نام کنید (ثبت‌نام رایگان) و برای شرکت خود یک پروفایل بسازید. سپس یکی از کمپین‌های غیر رایگان را انتخاب کنید و پس از وارد کردن تیتر و متن، اینفوگرافیک خود را در پایین مطلب آپلود کنید.

پس از انتشار، این اینفوگرافیک در زیر مطلب شما به طور کامل نمایش داده می‌شود و با کلیک کاربر بر روی آن فایل با کیفیت اصلی آن در tab جدید باز می‌شود.

سپس در سایر رسانه‌های همکار اخبار رسمی نیز اینفوگرافیک شما در قالب همان سایت نمایش داده می‌شود و یا لینک به فایل اصلی و کیفیت بالا در انتهای خبر قرار می‌گیرد.

در بخش گزارش‌ها، همچون قبل می‌توانید لینک اینفوگرافیک منتشر شده در سایر رسانه‌ها را به همراه آمار آن به سادگی مشاهده کنید.

 

 

نمونه کاربردی استفاده نظربازار از اینفوگرافیک در اخبار رسمی

شرکت نظربازار، که یک پلتفرم مطرح در زمینه تحقیقات بازار است، با استفاده از این قابلیت جدید اخبار رسمی در رابطه با میزان استفاده ایرانی‌ها از اینستاگرام اینوگرافیکی منتشر کرده است که برای مخاطب چندبرابر جذاب تر از متن خالص بوده است.

این اینفوگرافیک را می‌توانید در این لینک ببینید:

اینفوگرافیک استفادۀ کاربران ایرانی از اینستاگرام

(برای مشاهده انتشار کامل آن بر روی عکس یا لینک بالا کلیک کنید)

اینفوگرافیک استفاده از اینستگرم در بین ایرانیان

پس از استفاده‌ی این شرکت از یکی از کمپین‌های خبری، این اینفوگرافیک توسط اخبار رسمی در سایت‌های زیادی به سرعت منتشر شد که چند نمونه از این بازنشرها در زیر آورده شده است:

لینک 1: انتشار اینفوگرافیک در سایت خبری روز پلاس

لینک 2: انتشار اینفوگرافیک در خبرگزاری آریا

لینک 3: انتشار اینفوگرافیک در پایگاه خبری دریک آنلاین

 

نمونه کاربردی 2: استفاده اخبار رسمی از اینفوگرافیک برای روز خبرنگار

اینفوگرافیک روز خبرنگار: رسانه‌ها و خبرنگاران در یک قاب تصویری

لینک انتشار این اینفوگرافیک در سایت عصر ایران

اینفوگرافیک تبریک روز خبرنگار اخبار رسمی

چگونه اینفوگرافیک بسازیم؟

اگر اینفوگرافیک آماده از شرکت خود دارید می توانید آن را در اخبار رسمی قرار دهید و در سایر سایت‌ها منتشر کنید. اما با توجه به تخصصی بودن تولید اینفوگرافیک‌ها بسیاری شرکت‌ها قابلیت استفاده از این ابزار را ندارند و به همین دلیل می‌توانید به یکی از شرکت‌های تخصصی این حوزه مراجعه کنید.

در زیر چند شرکت ایرانی در این زمینه را معرفی کرده‌ایم:

 

شرکت ایده پردازان به نگار (سایت infographics.ir)

سایت اینفوگرافیک تولید کننده اینفوگرافیک‌های جذاب

این شرکت از شرکت‌های قدیمی و معتبر ایرانی در زمینه تولید اینفوگرافیک‌هاست و تیم آن با دریافت نیازهای شما اقدام به جمع‌آوری داده‌ها و سپس تولید اینفوگرافیک خلاقانه بر اساس نیاز شرکت شما می‌کنند. بنابر سایت این شرکت «نخستین مرجع تخصصی اینفوگرافیک به زبان فارسی، در راستای آشنایی مخاطبان فارسی زبان با انواع اینفوگرافیک (اطلاع‎نگاشت) و همچنین تکنیک‌های مختلف طراحی آن، از ابتدای سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. این مرجع با ارائه ایده‌های جدید در زمینه اطلاع رسانی و بصری سازی داده‌ها و اطلاعات توانسته است مخاطبان زیادی در تمامی رشته‌ها جذب نماید. برخی از فعالیت‌های این وب سایت شامل مشاوره، آموزش و اطلاع رسانی، تجمیع آثار طراحان ایرانی، قبول سفارشات در زمینه طراحی انواع اینفوگرافیک و برگزاری کارگاه‌های آموزشی می‌باشد.»

برای اطلاعات بیشتر به سایت  www.infographics.ir مراجعه کنید.

 

شرکت اینفوگرام (سایت http://infogram.ir)

سایت اینفوگرام تولید تخصصی اینفوگرافیک در ایران

اینفوگرام نیز یکی از شرکت‌های فعال و خلاق در زمینه تولید اینفوگرافیک‌‌هاست که تجربه همکاری با شرکت‌های بسیاری را دارد. بنابر سایت این شرکت «اینفوگرام از ابتدا با هدف «ترویج علم و توسعه فرهنگ اجتماعی» شکل گرفت و همواره به عنوان یکی از دوستداران محیط‌زیست، حامی حافظان آن بوده است. در همین راستا همکاری‌های مشترکی با انجمن‌های فعال در این حوزه، مانند انجمن طرح سرزمین و انجمن یوزپلنگ ایرانی انجام داده و در راه ترویج مباحث مرتبط با محیط زیست و راهکارهای حفظ و نگهداری از آن کوشا بوده است.»

برای اطلاعات بیشتر به سایت http://infogram.ir مراجعه کنید.

 

شرکت‌های خارجی:

در مقاله قبلی «اینفوگرافیک چیست» گفته بودیم که برای ایجاد اینفوگرافیک همچنین می‌توانید آن را به یک گرافیست برون سپاری کنید یا خودتان آن را طراحی کنید. برای طراحی می توانید از نرم افزارهای Powerpoint، Adobe elements, Gimp استفاده کنید. ضمنا، وبسایت‌های زیر شما را در ایجاد انواع چارت و اینفوگرافیک کمک می‌کنند:

البته بسیاری از فونت‌ها در این پلتفرم‌ها، محدودیت دارد و با زبان فارسی مشکل دارند ولی برای استفاده سریع و ارزان (و بعضا رایگان) گزینه‌های مناسبی هستند.

 

برای توزیع و دیده شدن اینفوگرافیک‌تان چه باید بکنید؟

بعد از تولید، حال نوبت پخش کردن و توزیع اینفوگرافیک شماست که تا حد ممکن دیده شود. برای این کار از سایت و خبرنامه و ایمیل مارکتینگ می‌توانید استفاده کنید و یا آن را در شبکه‌های اجتماعی‌تان به اشتراک بگذارید. اینفوگرافیک‌ها به خودی خود خاصیت به اشتراک‌گذاری بسیاری دارند و معمولا چندین برابر یک متن و عکس معمولی به اشتراک گذاشته می‌شوند.

برای رسانه‌ای شدن اینفوگرافیکتان و انتشار آن در سایت‌های دیگر می‌توانید از اخبار رسمی کمک بگیرید. کافی است در اخبار رسمی ثبت‌نام کنید و برای مجموعه یا شرکت خود یک پروفایل بسازید. سپس بعد از کلیک روی مطلب جدید، یکی از کمپین‌های خبری را انتخاب کنید، ارسال مطلب را بزنید و سپس اینفوگرافیک خود را در مطلب آپلود کنید. در کمتر از چند ساعت اینفوگرافیک شما در اخبار رسمی و صدها رسانه دیگر (بر اساس نوع کمپین انتخابی) منتشر می‌شود و گزارش کامل انتشار آن در رسانه‌ها و بازدید آن را در داخل داشبوردتان و در قسمت مطالب منتشر شده مشاهده کنید. (بخش گزارش‌ها در اخبار رسمی چطور کار می‌کند؟)

 

فرصت ویژه برای شرکت‌های تولید کننده اینفوگرافیک:

اگر تولید کننده محتوای گرافیکی با ارزش برای مشتریان خود هستید، طرح‌های ویژه‌ای برای شرکت‌های فعال این عرصه به مناسبت رونمایی از این امکان ویژه فراهم کرده‌ایم. برای بررسی این فرصت‌ها با تماس بگیرید.

 

سوالات بیشتر:

بخش پشتیبانی اخبار رسمی به شماره 02122886635 و ایمیل [email protected] همواره آماده پاسخ به سوالات و نظرات شماست. همین امروز در اخبار رسمی کمپین خبری و محتوایی اجرا کنید و در رسانه‌ها بدرخشید.

ثبت‌نام رایگان در اخبار رسمی و اجرای کمپین

 

نویسنده: یاسمن کوزه‌گری