مطمئنا به عنوان یکی از صاحبان کسب و کار یا بازاریابان آنلاین، زمان، انرژی و هزینه‌ی بسیاری برای نوشتن و توزیع یک خبررسمی صرف می‌کنید. اما به یاد داشته باشید که کار شما با انتشار این اطلاعیه خبری به پایان نمی‌رسد بلکه باید سخت روی آن کار کنید تا شاهد نتایج مثبت آن باشید. به عنوان مثال وجود تصاویر مرتبط در خبرهای رسمی سبب افزایش مخاطبان آن‌ها می‌شود که توجه به این نکات سبب محبوبیت اخبار کسب و کار شما می‌شود.

برای انتشار محتوا و افزایش مخاطبان‌تان باید نکات بسیاری را در اطلاعیه‌های رسمی کسب‌وکار خود رعایت کنید که در ادامه به تعدادی از این نکات اشاره می‌‍کنیم:

 

بازنویسی خبرهای رسمی

 

برای موفقیت و تاثیرگذاری بیشتر خبرهای کسب و کار بهتر است آن را به شیوه‌های مختلفی بازنویسی کنید و از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهید تا برای گروه‌های مختلفی از مخاطبان قابل فهم و ملموس باشد. همین امر موجب مقبولیت عمومی و افزایش مخاطبان اخبار کسب و کار شما می‌شود.

 

خبررسمی مربوطه را برای اعضای خبرنامه‌تان ارسال کنید

 

اگر لیست ایمیل مشتریان برای ارسال خبرنامه‌ی کسب و کار را دارید، می‌توانید با تبدیل اخبار خود به شکل یک مقاله در قالب پی‌دی‌اف، آن را برای خوانندگان خبرنامه نیز ارسال کنید تا مشتریان و مخاطبان همیشگی خود را نیز مورد هدف قرار دهید.

 

خبر را در اتاق خبری خود نیز منتشر کنید

 

اگر مصمم هستید که خبر خود را پوشش رسانه‌ای دهید بهتر است یک اتاق خبری در سایت با هدف انتشار اطلاعیه‌های مطبوعاتی ایجاد کنید. پس از آن می‌توانید بیانیه‌های مهم کسب و کار خود را در آن منتشر کنید تا منبعی رسمی از کسب و کار شما در اختیار خبرنگاران قرار گیرد.

 

تبدیل خبر به اینفوگرافیک

 

اینفوگرافیک یکی از محبوب‌ترین نوع محتوایی است که در رسانه‌های مختلف به اشتراک گذاشته می‌شود. اینفوگرافیک‌ها می‌توانند نتایج فوق‌العاده‌ای برای کسب‌وکار شما به بار آورند، نتایجی که به هیچ‌وجه با یک پست وبلاگی نمی‌توانستید به آن‌ها برسید. بنابراین بهتر است خبرهای مهم رسمی خود را به شکل اینفوگرفیک در آورده و منتشر کنید تا مخاطبان بیشتری جذب کنید.

 

اخباررسمی کسب و کار خود را از دید موتورهای جستجو بهینه کنید

 

استفاده از کلمات کلیدی پرجستجو و عبارات مرتبط با آن به همراه لینک‌دهی به منابع معتبر سبب بهبود سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) مطلب ما می‌شود. برای افزایش مخاطبان خبررسمی خود باید از کلماتی در مورد شرکت خود استفاده کنید که دوست دارید در میان مشتریان خود با آن عبارات شناخته شوید. همچنین فراموش نکنید که حتما باید به مطالب خود نیز لینک دهید. سعی کنید مطلبی که می‌نویسید جامع و کامل باشد تا از سوی سایت‌های دیگر نیز بک‌لینک دریافت کند.

 

استفاده از تصاویر مرتبط

 

استفاده از تصاویر مرتبط در خبرهای رسمی می‌تواند پوشش رسانه‌ای خوبی را به همراه داشته باشد. زیرا استفاده از تصاویر داخل متن باعث فهم آسان‌تر مطلب شده و اعتماد مخاطب را به سمت اظهارات شما جلب می‌کند. همچنین برای افزایش مخاطبان اخبار می‌توانید تصاویر را با کلمه کلیدی .مطلب‌تان مورد استفاده قرار دهید و از برچسب‌های مناسب استفاده کنید

 

از محتوای ویدئویی استفاده کنید

 

محتوای ویدئویی به دلیل ارائه اطلاعات جامع توجه مخاطبان بیشتری را به سمت خود جلب می‌کند. البته معمولا از محتوای ویدئویی داخل خبرهای رسمی استفاده نمی‌شود، اما می‌توانید ویدئوی مربوط به اخبار خود را در سایت اصلی کسب و کار یا در آپارات آپلود کنید و تنها لینک آن را داخل مطلب قرار دهید. با این کار هم می‌توانید مخاطبان را به سایت اصلی کسب و کار خود هدایت کنید و هم در اخباررسمی از محتوای ویدئویی استفاده کنید.

 

برای توزیع خبررسمی خود از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید

 

فعالیت در رسانه‌های اجتماعی تاثیری مشابه بک‌لینک‌ها دارد. اگر این امکان برایتان فراهم شود که به کمک رسانه‌های اجتماعی خود به پوشش رسانه‌ای اطلاعیه مطبوعاتی خود بپردازید قادر خواهید بود مخاطبان را افزایش دهید چرا که مخاطبان شما نیز در اشتراک‌گذاری مطلب خود به شما کمک خواهند کرد.