در ادامه‌ی مطالب قبل که مزایای اجرای کمپین رسانه‌ای را گفتیم، می‌خواهیم نحو‌ه‌ی ایجاد کمپین رسانه‌ای با اخبار رسمی را بررسی کنیم. قبل از هر چیز قصد داریم تعریفی از کمپین رسانه‌ای ارائه کنیم.

کمپین رسانه‌ای چیست؟

کمپین رسانه‌ای مطلب یا محتوایی است که به زبان رسانه‌ای توسط شما یا تیم تحریریه‌ی اخبار رسمی نوشته شده است و قصد توزیع و پخش آن در رسانه‌های مختلف را دارید. با انتشار آن به بیشتر دیده شدن شرکت خودتان کمک خواهید کرد. در چند مرحله‌ی ساده و با چند کلیک در اخبار رسمی کمپین خود را بسازید و آن را به صورت هدفمند اجرا کنید. 

۱. پروفایل خودتان را تکمیل کنید

بعد از ثبت نام در اخبار رسمی، باید در ابتدا پروفایل خودتان را کامل کنید. پروفایل شما جایی است که اطلاعات مربوط به معرفی شما در آن قرار دارد. در این قسمت باید شرکت خود را به درستی معرفی کنید. اگر اطلاعات شما ناقص باشد، مطالب شما منتشر نخواهند شد.

۲. کمپین مناسب را انتخاب کنید

بعد از کلیک بر روی «کمپین رسانه‌ای جدید» نوع کمپین خود را انتخاب کنید. تفاوت کمپین‌ها در تعداد رسانه‌ها، مخاطب بالقوه و مقدار بازدید در ویترین‌های محتوایی است. اگر کمپین رایگان را انتخاب کنید، در مرحله بعد امکان انتخاب رسانه‌های برتر برای شما وجود ندارد 

 ۳. رسانه‌های برتر را انتخاب کنید

حالا فقط کافی است که رسانه‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید. در اخبار رسمی کمپین‌های مختلف و متناسب با هر نیازی قابل اجرا است. اگر می‌خواهید در خبرگزاری‌ها دیده شوید و به نام تجاری خودتان اعتبار دهید، می‌توانید از کمپین خبرگزاری‌های مطرح استفاده کنید. اگر می‌خواهید مطلب شما در رسانه‌های حوزه‌ی خاصی منتشر شود، می‌توانید رسانه‌های آن حوزه‌ی خاص را انتخاب کنید. اگر مطلب شما حاوی ویدیو، عکس یا اینفوگرافیک است، می‌توانید ار کمپین‌های پیشرفته‌ی اخبار رسمی کمک بگیرید.

۴. محتوا را وارد کنید

لازم است ایده‌های خبری و مقالات خودتان را آماده کنید. اگر در نگارش تخصص ندارید، نگارش را به ما برون‌سپاری کنید یا اینکه از قالب‌های خبری پیش فرض استفاده کنید. اگر هنوز ضعفی در محتوایتان احساس می‌کنید، نگران نباشید، بعد از ارسال آن تیم پشتیبانی و تحریریه کمک لازم را برای ویرایش و بهینه‌سازی آن در کنار شماست. در نهایت، محتوای خودتان را در پنل اخبار رسمی وارد کنید. این محتوا می‌تواند خبر، مقاله، گزارش و... باشد. همچنین می‌توانید به مطلب خودتان عکس، فیلم، اینفوگرافیک، لینک و دکمه‌ی درخواست اقدام اضافه کنید.

۵. هدفمندی ارسال خبر به خبرنگاران

اخبار رسمی هزاران خبرنگار کشور را بر اساس حوزه‌های خبری و جغرافیایی دسته‌بندی کرده است. ما علاوه بر انتشار محتوای شما در رسانه‌های منتخب شما، آن را برای خبرنگاران حوزه‌ی کاری‌تان نیز ارسال خواهیم کرد. برای این کار، شما می‌توانید در مراحل بعد از ساخت کمپین، گزینه‌ی ارسال به خبرنگاران  را هدفمندی کنید. اگر مطلب شما برای خبرنگاران جذاب باشد، آنها مطلب شما را در رسانه‌ی خود منتشر می‌کنند. برای درک بهتر این موضوع، مقاله تفاوت توزیع و انتشار تضمینی محتوا را مطالعه کنید.

۶. از سرویس‌های افزوده جانبی و پیشرفته برای بیشتر دیده شدن خودتان استفاده کنید

در این مرحله می‌توانید سرویس‌های ویرایش، بازنویسی پیشرفته و سایر سرویس‌هایی که به بیشتر دیده شدن مطلب شما کمک می‌کند را انتخاب کنید.

۷. بازبینی

 در این مرحله یک پیش‌نمایش از مطلب، رسانه‌های منتخب و سرویس‌های انتخابی خواهید داشت. اگر چیزی را از قلم انداخته‌اید می‌توانید در این مرحله آن را اصلاح کنید.

۸. پیش فاکتور و فاکتور رسمی بگیرید

در مرحله‌ی آخر یک پیش فاکتور و گزارش از سفارش خود دریافت می‌کنید. اگر تمایل به دریافت فاکتور دارید باید اطلاعات حقوقی شرکت خود را به صورت کامل اعلام کنید.

9. گزارش پیشرفت کمپین خود را ببینید

بعد از ارسال کمپین، بلافاصله تیم تحریریه‌ی اخبار رسمی محتوای کمپین شما را بررسی می‌کند. مطالب شما در صورت لزوم ویرایش می‌شوند و برای خدمات بیشتر و مشاوره با شما تماس گرفته می‌شود. پس از آن مطلب شما در رسانه‌ها پخش می‌شود. از دو ساعت بعد می‌توانید گزارش فعالیت و پیشرفت کمپین خود را ببینید.