امسال گردهمایی روندهای جهانی با رویکرد منابع انسانی در تهران در تاریخ 27 و 28 مهرماه 95 برگزار می‌شود. طی پنج سال گذشته گردهمایی روندهای جهانی منابع انسانی در کشورهای آذربایجان، قطر، مصر، اردن، کرواسی، صربستان، بلغارستان، ترکیه و گرجستان برگزار شده است.

در این گردهمایی متخصصانی از شرکت های یونیلور (Uniliver)، گازپروم (Gazprom)، اریکسون (Ericsson)، بفتا (BAFTA)، نوو نوردیسک (NOVO Nordisk)، تانفیت (Taanfeth)، سی‌ام‌ای سی‌جی‌ام (CMA CGM)، هتل‌های هایت (Hyatt Hotels Corporation) حضور خواهند داشت و دانش و مهارت‌های خود را در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهند داد. علاوه بر این، ارائه‌ها و مطالعات موردی مختلفی پیرامون جدیدترین روندهای منابع انسانی به بحث گذاشته خواهد شد که برخی از مهمترین آنها عبارت‌اند از:

  • پروژه جهانی منابع انسانی شرکت یونیلیور در راستای خلق مدیریت و رهبری با اهدافی بزرگتر
  • روش های نوین گازپروم در مدیریت منابع انسانی
  • پروژه اریکسون درباره اختلاف فرهنگی و پذیرش، و چگونگی پیاده سازی آن در شرکت
  • بهترین راهبردهای مدیریت انسانی از زبان بفتا
  • مزیت‌های کار انعطاف پذیر و بهره گیری از آن در سازمان از زبان CMA CGM
  • تجربه تانفیت درباره چگونگی عملکرد سازمان از طریق تحلیل منابع انسانی

 

گردهمايى روندهاى جهانى منابع انسانى، فرصتى ايده‌آل براى مدیران سازمان‌ها و مدیران منابع انسانی است تا ضمن تبادل افكار و نظرات، از جديدترين روش‌هاى جهانى نيز آگاهى يابيد و شبكه ارتباطى حرفه‌اى خود را گسترش دهيد. اين گردهمايى، بسترى مناسب براى فراگيرى، كسب تجربه و ايجاد شبكه ارتباطى با رهبران جهانى بخش منابع انسانى خواهد بود.

شرکت ماناپیام به عنوان همکار انحصاری شرکت P World در ایران، برگزاری این گردهمایی را برعهده دارد. ماناپیام شرکتی پیشرو در صنعت مشاوره ارتباطات ایران است که در این گردهمایی فرصت مغتنمی برای متخصصان و مدیران کشور فراهم کرده است.

 

آشنایی با برخی از سخنرانان

 

آن موریسون (Anne Morrison) ریاست آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا

آن موريسون رئيس هيئت مديره آكادمى هنرهاى فيلم و تلويزيون بريتانيا (بفتا) است كه يك مؤسسه خيريه، مستقل و پيشرو در حمايت از توسعه و ترويج هنر فيلم و سينما به شمار می‌آيد. بفتا، مراسمى نيز براى اهداى جوايز به فيلم‌ها در بخش‌هاى مختلف دارد و با برگزارى بيش از 250 رويداد در سال، فرصتى براى كسب دانش از سوى صاحب‌نظران اين عرصه ايجاد می‌کند. آن، دومين زنى بود که موفق شد در تاریخ 67 ساله بفتا، ریاست این موسسه را عهده دار شود.

 

خاویار مولینیه (Xavier Molinie) معاونت منابع انسانی سی‌ام‌ای سی‌جی‌ام

خاویر مولینیه در حال حاضر معاون بخش منابع انسانی شرکت سی‌ام‌ای سی‌جی‌ام است که یکی از بزرگترین شرکت‌های حمل و نقل در جهان محسوب می‌شود. او به‌عنوان يكى از مديران اجرايى باتجربه منابع انسانى، از ديد و تفكرى عميق در زمينه ادغام، مديريت تغيير، مديريت استعداد، استخدام و نوآورى برخوردار است. اين تفكر عميق ريشه در سال‌ها فعاليت حرفه‌اى او دارد.

 

آرش وفاداری (Arash Vafadari) موسس و مدیرعامل شرکت مشاوره ارتباطات ماناپیام

آرش وفادارى، مؤسس و مديرعامل شركت روابط عمومى مانا پيام است. او در ماناپيام با پشتوانه تجربه گسترده در حوزه ارتباطات، به دنبال پاسخ به نيازهاى در حال رشد كسب و كارهاى متوسط و بزرگ است و در حال حاضر با بسيارى از شركت هاى ايرانى و خارجى كه در حال كار يا گسترش فعاليت‌هاى خود در ايران هستند، همكارى مى‌كند.

آرش وفادارى در كنار مديريت ماناپيام، در مدرسه ارتباطات ويژه در تهران نيز به تدريس حوزه‌هاى مختلف روابط عمومى نوين مشغول است. او همچنين سمت مشاور مؤسسه آموزش عالى ايرانيان را برعهده داردکه یک موسسه غیرانتفاعی که کار‌آفرینان برتر ايرانى آن را تأسيس كرده‌اند.

 

گیدو هلمرهورست (Guido Helmerhost) سرپرست فناورى نوآورى و يادگيرى، شركت هواپيمايى اير فرانس-کی‌ال‌ام

گيدو هلمرهورست به عنوان سرپرست فناورى نوآورى و يادگيرى، تاكنون فعاليت‌هاى گسترده‌اى در حوزه‌هاى مختلف منابع انسانى مانند ايمنى و ترابرى كاركنان، آموزش و مديريت عملكرد در شركت هواپيمايى اير فرانس-کی‌ال‌ام، خلق و مديريت كرده است. او با تركيب دو چالش كليدى، يعنى نوآورى‌هاى فنى و مطالبات احتمالى سرمايه انسانى و نيز يكپارچه‌سازى اهداف سازمان و فعاليت‌هاى منابع انسانى، موفق شده با ايجاد تجربه كارى بهتر، دستيابى به اهداف سازمان را تسهيل كند. او با استفاده از تئورى بازى، واقعيت مجازى و تفكر طراحى، راهكارهاى خلاقانه‌اى در راستاى پيشرفت هم‌زمان سازمان و افراد خلق كرده كه موجب تحولات سازمانى و ترويج فرهنگ نوآورى در سازمان می‌شود. هدف نهايى گيدو به‌كارگيرى قدرت واقعيت مجازى در توسعه روشى انعطاف پذير، جذاب و كاربردى براى آموزش است.

 

مخاطبان و خوانندگان محترم می‌توانند اخبار و اطلاعات بیشتر در مورد این گردهمایی را در وبلاگ اخبار رسمی بخوانند و برای دنبال کردن آن در شبکه‌های اجتماعی هشتگ HRTrendsIR#  را جستجو کرده و نوشته‌های مرتبط با آن را مطالعه فرمایند.