استفاده از استراتژی‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا مطلب پربیننده ای تولید کنیدکه قابلیت پوشش عمومی داشته باشد. اما با وجود این استراتژی‌ها و استفاده از آنها، بسیاری از مواقع این نوشته باعث تبدیل مخاطب به مشتری نمی‌شود و تاثیر آن چنانی روی افزایش نرخ تبدیل نخواهد شد. می‌توان یکی از دلایل این موضوع را این دانست که نوشته شما با اقبال عمومی برای به اشتراک گذاشته شدن روبه رو نشده است.

توجه به قشر مخاطب و فهم خواسته‌های آنان می‌تواند دید خوبی در تولید نوشته دهد. این مسئله باعث آن خواهد شد که مطلب تولیدی توسط افراد مخاطب به اشتراک گذاشته شده و نظر افراد مختلف را به خود جلب کند.

البته خود نوشته و نوع محتوای آن ارتباط زیادی با توجهات، علایق و نگرانی‌های مردم دارد. به عنوان مثال طبق آمارهای بدست آمده، بیشترین مطالبی که در سطح فضای مجازی به اشتراک گذاشته می‌شوند به ترتیب در مورد سلامتی، فیتنس، مسافرت و سرگرمی هستند. تولید کنندگان محتوا با توجه به علایق مختلف می‌توانند از این آمارها استفاده کرده و مطالب خود را تولید و منتشر کنند.

 

با توجه به این مسائل در اینجا سه قانون کلی را برای شما بیان خواهیم کرد تا بتوانید نوشته‌هایی با قابلیت اشتراک گذاری بالا تولید کنید:

  • اطلاعات مورد نیاز خود را از شبکه‌های اجتماعی استخراج کنید. شما با توجه به مطالب تولیدی در شبکه‌های اجتماعی توسط کاربران می‌توانید به علایق افراد مخاطب و اقشار مختلف مردم پی ببرید. با توجه به این مطالب قادر خواهید بود مطالب مورد نظر خود را با سلایق فعلی جامعه مخاطبان همسو کرده و نظر آنها را به خود جلب کنید.
  • از محتوای بصری و تعاملی استفاده کنید. طبق آمارهای میدانی کسب شده و رفتار کاربران در اینترنت، این مسئله کاملا واضخ شده که مخاطبان با مطالبی که با عکس همراه هستند ارتباط بهتری برقرار کرده و آنها را بیشتر به اشتراک می‌گذارند. به همین دلیل باید برای کسب اقبال عمومی بیشتر از المان‌های تصویری بهتر استفاده کرد و آنها را در نوشته‌ها مورد استفاده قرار داد.
  • استفاده از تکنیک‌های مقایسه ای و رتبه بندی. تولید کنندگان محتوا می‌توانند برای داشتن مخاطبان بیشتر مطالبی را تولید و منتشر کنند که حاوی مقایسه بین دو یا چند محصول باشد و یا در مطالب خود محصولات و خدماتی که شبیه هم هستند را رتبه بندی کنند. استفاده از این موارد می‌توانند نظر مخاطبان بسیاری به خود جلب کرده و باعث خواهد شد نوشته شما بیشتر دیده شود.
  • مطالب را با توجه به علایق افراد در شبکه‌های مختلف به اشتراک بگذارید. همه مخاطبان موجود در شبکه‌ها و کانال‌های اجتماعی متفاوت سلیقه‌ای یکسان ندارند. مثلا مطالبی که در فیسبوک مورد علاقه کاربران آنجاست مورد علاقه توییتری‌ها نخواهد بود. به همین سبب باید با توجه به هر کانال ارتباطی مطلب و نوشته تولید کرد و آنها را به اشتراک گذاشت.
  • از تاثیرگذاران و یا همان اینفلونسرها استفاده کنید. اینفلونسرها – Influencers از آن دسته افرادی هستند که به واسطه وجهه‌ای که دارند مخاطبان و دنبال کنندگان بسیاری دارند که متشکل از بخش‌های مختلف جامعه هستند. اگر این افراد مطالب شما را در شبکه‌های مختلف به اشتراک بگذارند، نوشته‌های پربیننده‌ای خواهید داشت.

 استفاده از این تکنیک‌های کلیدی، می‌تواند تاثیر بسزایی در دیده شدن متن و نوشته شما داشته باشد. پس همیشه آنها را به خاطر داشته باشید.