درگیر شدن مخاطب با محتوای ما یاجذابیت داشتن یک محتوا برای مخاطب به عوامل متعددی نیازمند است که با در نظرگرفتن این موضوع که خبر رسمی گونه ای از محتواست و مخاطبان آن خبرنگاران هستند،به علل اصلی موردتوجه قرارگرفتن خبر رسمی شرکت‌ها برای خبرنگاران می پردازیم. 

 

خبر رسمی مورد علاقه خبرنگاران بنویسید

 

قبل از تولید محتوا خود را جای مخاطبتان قراردهید و ببینید این محتوا مناسب مخاطبتان هست یا خیر؟ با توجه به این موضوع که مخاطبان اصلی خبر رسمی، خبرنگاران هستند و همانطور که در  مقاله «ارائه پیشنهاد خبری به خبرنگاران» بیان کردم قبل از هرچیز باید به نیازهای خبرنگاران بیندیشید و اینکه خبر رسمی شرکت و سازمان‌تان چگونه می تواند نیاز خبرنگاران را برآورده کند. با ابزارهای آنالیز می‌توانید دید کلی نسبت به نیازهای خبرنگاران پیدا کنید به طور مثال با نرم افزار گوگل ترند می‌توانید ببینید خبرنگاران بیشتر در گوگل چه عبارتی را جستجو کرده اند یا به دنبال چه سوژه خبری بوده اند.

 

از کانال‌های مختلف استفاده کنید

 

بعد از تولید محتوا یا خبر رسمی‌تان مهم‌ترین مسأله دیده شدن آن است؛ اینکه خبر رسمی خود را از طریق پلتفرم «اخبار رسمی» در میان خبرنگاران توزیع می‌کنید، بخشی از این دیده شدن است. شما می‌توانید خبر رسمی خود را که در سایت خبری اخبار رسمی منتشر شده است، در رسانه‌های اجتماعی مختلف اشتراک بگذارید تا بیشتر دیده شود. فراموش نکنید با سروصدایی که در شبکه‌های اجتماعی در مورد سوژه خبری سازمان‌تان ایجاد می‌کنید، خبرنگاران به دنبال کردن اخبار سازمان‌تان مشتاق می‌شوند.

 

اخبار رسمی،خبر رسمی

مورد توجه قرارگرفتن خبر رسمی برای خبرنگاران

 

 

از انواع محتوا استفاده کنید

 

اینکه خبر رسمی شرکت‌تان صرفا در قالب متن به دست خبرنگاران برسد تنها یک روش رسیدن خبر شما به‌دست خبرنگاران است، اما شما با استفاده از قالب‌های دیگر محتوایی مانند اینفوگرافی، عکس و فیلم می‌توانید خبرنگاران را به پیگیری اخبار شرکت و سازمان‌تان راغب کنید که باعث شود علاقمند به پی گیری اخبار شرکت‌تان شوند.

 

 

 

در اولین گام برای اینکه خبر رسمی شرکت‌تان را بنویسید نیاز به سوژه خبری دارید، می‌توانید از این مقاله«ایده هایی برای تولید خبر از شرکت و یا سازمان شما: ۷۱ سوژه خبرساز» برای  پیدا کردن سوژه خبری مناسب خبر رسمی سازمان‌تان استفاده کنید.