اگر کسب‌وکار شما تحت وب باشد، وجهه آنلاین برند شما از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود. چراکه توسعه برند به صورت آنلاین سبب افزایش فروش محصولات شده و مشتریان این محصولات به عنوان حامیان برند موجب رشد و شناخته شدن آن خواهند شد.

قوانین اینترنت حاکم بر عصر دیجیتال  ۸۰ درصد از نتایج جستجوها را کنترل می‌کنند. در این شرایط حفظ جایگاه خود در موتورهای جستجو بستگی به فعالیت‌های شما در فضای مجازی خواهد داشت. موتورهای جستجو معمولا امتیازهایی برای برندهای پر جستجو در نظر می‌گیرند. به همین دلیل نباید انتظار داشته باشید که برند شما با داشتن یک وب‌سایت فعال به راحتی در جستجوها پیدا شده و قابل دسترسی باشد.

 

اما می‌توانید فعالیت‌هایی را در جهت توسعه‌ی آنلاین برند خود انجام دهید. در این مطلب ما مروری بر برخی ترفندهای رشد برندینگ آنلاین داریم که مزایای چشم‌گیری برای شما درپی خواهد داشت.

اگر شاهد افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت خود هستید زمان آن رسیده که نگاهی به تصویر کلی وب‌سایت خود بیندازید و با در نظر گرفتن اهداف خود و راه‌حل‌های زیر رشد برند خود را به شکل آنلاین بهبود بخشید.

 

۱) از رضایت مشتریان برای افزایش اعتبار برند خود استفاده کنید

 

برای رشد برند خود به شکل آنلاین بهتر است روابط خود را با مشتریان فعلی بهبود بخشید و بر روی آن سرمایه‌گذاری کنید. به یاد داشته باشید که رضایت مشتریان فعلی تاثیر به سزایی در متقاعد کردن مشتریان جدید در خرید محصولات خواهد داشت و به دنبال آن افزایش اعتماد به نفس را برای‌تان به ارمغان خواهد آورد. افزایش مشتری و فروش محصول نیز سبب بهبود ارائه خدمات شما شده و اعتبار برند را افزایش می‌دهد.

 

۲) بر روی مطبوعات و رسانه‌ها سرمایه‌گذاری کنید

 

سعی کنید شرایطی را فراهم آورید تا رسانه‌ها مایل به گفتگو در مورد شما شوند. می‌توانید برای جلب توجه رسانه‌ها راهنمایی‌های ما را بخوانید. نشریات با لینک‌دهی به وب‌سایت شما علاوه بر این‌که رتبه‌ی سایت را بهبود می‌دهند، سبب مشروعیت شما شده و منجر به اعتمادسازی می‌شوند. برای تاثیرگذاری بیشتر می‌توانید اطلاعیه‌ها و خبرهایی که نشریات و رسانه‌ها راجع به شما نوشته‌اند را در وب‌سایت خود در معرض دید عموم قرار دهید. دریافت امتیاز شخص ثالث سبب تثبیت موقعیت شرکت شما و شناخته شدن آن به عنوان یک برند معتبر می‌شود.

 

۳) برای رشد آنلاین برند خود سعی کنید شناخته شوید

 

هر پاداشی که کارمندان شما و یا شرکت‌تان دریافت کند نشان‌دهنده کیفیت محصولات و خدمات شما است و سبب اعتبار بخشی به نام تجاری‌تان می‌شود. بنابراین سعی کنید دستاوردهای اخیر خود را در وب‌سایت شرکت خود با کاربران‌تان به اشتراک بگذارید تا از این طریق به بهبود اعتبار و توسعه برند خود به صورت آنلاین کمک کرده باشید.

 

۴) آمار شبکه‌های اجتماعی خود را به نمایش بگذارید

 

برای کمک به رشد برند خود بهتر است از ویجت‌ها یا پلاگین‌های شبکه‌های اجتماعی در وب‌سایت شرکت استفاده کنید تا به کمک آن آمار مخاطبان شبکه‌های اجتماعی خود را در سایت نشان دهید. تعامل مثبت در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند تعداد افرادی را که شبکه‌های اجتماعی شما را دنبال می‌کنند افزایش دهد. به یاد داشته باشید که رسانه‌های اجتماعی فرصتی برای‌تان فراهم می‌کنند تا برند خود را به درستی به مشتریان معرفی کنید.

 

۵) سعی کنید سایت خود را به مرجع مفیدی تبدیل کنید

 

به عنوان یکی از رهبران صنعتی می‌توانید با به اشتراک‌گذاری محتوای آموزشی رایگان، پیشنهاد مقالات و کتاب‌های مفید و فراهم کردن امکان دانلود منابع مختلف به رفع نیازهای کاربران خود کمک کنید. می‌توانید از این طریق به یکی از منابع درخور توجه در حوزه‌ی فعالیت‌های خود تبدیل شوید. سعی کنید وب‌سایت شما مرجعی برای انتشار دانش، مطالب طنز، وقایع کنونی یا هر چیز دیگری که می‌تواند سبب ارائه آموزش‌های لازم به مشتریان است عمل کند و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارشان قرار دهد. در این صورت مخاطبان شما تمایلی به استفاده از خدمات رقبای‌تان نخواهند داشت.

 

۶) از محتوای خیلی پیچیده و تخصصی استفاده نکنید

 

سعی کنید از بکار بردن اصطلاحات خاص و لغات تخصصی در سایت خود بپرهیزید و با مشتریان خود به زبان خودشان صحبت کنید. یکی از اشتباهات عمده بسیاری از کسب و کارها این است که در وب‌سایت خود از محتوایی استفاده می‌کنند که پر از لغات تخصصی است. این مسئله باعث می‌شود مشتریان حین جستجوی محصولات با انبوهی از کلمات تخصصی رو به رو شوند که آن‌ها را سردرگم می‌کنند. بنابراین تولید محتوا به زبان مشتری یکی از ارکان اصلی رشد برند به شکل آنلاین است.

توجه داشته باشید که فعالیت‌های آنلاین قوی کمک شایانی به رشد و توسعه برند شما خواهد کرد که پس از مدتی تاثیرات مثبت آن کاملا مشهود خواهد بود. بنابراین به کمک روش‌های مختلف سعی کنید برند خود را در فضای مجازی به خوبی بشناسیانید.