حضور در رسانه‌های خبری آنلاین، برای بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که خبر رسمی منتشر می کنند، یک مزیت بزرگ بوده و عموما بخش مهمی از استراتژی خبری یا SEO آن‌ها را تشکیل می‌دهد. از دید مجموعه‌هایی بدین شکل، وقتی از سرویس اخبار رسمی استفاده می‌کنید، ورود به این رسانه‌ها بسیار راحت است. خبر رسمی را بنویسید، خبر را ارسال کنید، در رسانه‌های آنلاین دیده شوید، به همین راحتی!

چیزی که شاید از آن بی خبر باشید این است که کارهای زیادی را در پشت صحنه انجام می‌دهیم تا محتوایمان را به شکلی ارائه دهیم که بهترین همخوانی را با استانداردها و قوانین ارائه شده توسط این رسانه‌ها داشته باشد و همچنین بهره‌وری و عملکرد آن را تحت نظر می‌گیریم تا اطمینان یابیم که حجم عمده خبرهای رسمی‌مان در گوگل به بهترین شکل دیده شوند.

 

"جوزف میلر"، مدیر تولیدات EON در کتاب "نکات SEO" خود که در مورد هنر و دانش بهینه سازی خبر رسمی است، ایده هایی در این مورد بیان کرده است که چرا شاید رسانه‌های آنلاین خبر شما را رد کند و بهترین کاری که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید این اتفاق برای شما نمی افتد چیست.

 

حال به چند مورد از آنها می پردازیم که بیش از سایر دلایل رخ می دهند، این دلایل به ترتیب میزان رایج بودنشان به شرح زیر هستند:

 

متن خبر زیادی کوتاه باشد:

تعداد دقیق کلمات را برای این معیار مشخص نشده است، اما تحقیقات نشان داده این اتفاق زمانی می‌افتد که متن خبر کمتر از 125 کلمه باشد. بطور کلی این معیار بیش از 50 درصد خبرهای مردود را شامل می‌شود و می توان گفت که بهتر است مطمئن شوید که خبر رسمی‌تان حداقل 125 کلمه باشد. استاندارد مناسب برای تعداد کلمات 400 تا 700 کلمه است.

 

صفحه زیادی بزرگ باشد:

این یکی از بدیهی ترین ایرادات است. هر صفحه ای که بیش از 256 کیلوبایت باشد ، احتمالا با این خطا مواجه می شود و اکثر آنها نیز گزارشات تفصیلی و طولانی درآمدها همراه با جداول بزرگ و حجم زیادی از مطلب هستند.

 

تیتر خیلی کوتاه و یا خیلی بلند است:

تیتر یا عنوان خبر رسمی شما نباید خیلی بلند و خیلی کوتاه باشد. مطابق استانداردها تیتر باید شامل 2 تا 22 کلمه باشد و تیترهایی که این معیار را رعایت نکنند شانس زیادی ندارند. پس مطمئن شوید که تعداد کلمات تیتر را بشمارید و نسبتا مختصر باشد.

خبر پراکنده باشد:

این مشکل نسبت به سایرین کمتر رخ می دهد و عموما تنها در خبرهای تفصیلی اتفاق می‌افتد که پاراگراف‌های تک جمله‌ای داشته و یا علامت گذاری‌های زیادی در متن‌شان دارند. این خطا زمانی رخ می دهد که مقاله از جملات جدا از هم تشکیل شده باشد و جملات در کنار هم قرار نگرفته و پاراگرافی شکل نداده اند. توجه کنید که در اولین پاراگراف خبر رسمی‌تان حداقل 2 یا 3 جمله پی در پی داشته باشید.