ضرورت ایجاد و انتشار محتوای خبری چیست؟ چه چیزی ما را از تبلیغات فله ای و کادر های رنگارنگ با هزینه های بالا باز می دارد؟ اتنقال پیام و جذب مخاطب از کدام مسیر پاسخ بهتری می دهد؟ در ارائه محتوای خبری به چه چیزهایی باید دقت داشت؟ استاندراد های بهینه سازی محتوا برای جست و جوی اینترنتی چیست؟ در این مقاله برآنیم تا به این پرسش ها پاسخ دهیم.
امروزه شمار زیادی از کاربران اینترنتی نیازهای خود را از طریق اینترنت بر طرف می کنند. این که سایت شما در نتیجه کدام یک از جست و جو ها در مسیر راه یک کاربر اینترنتی قرار گیرد، می تواند به اعتبار و کسب و کار شما ارزش بدهد. گاه حتی مسیری که یک کاربر اینترنت طی می کند تا شما را بیابد می تواند مسیر کسب و کار شما را تغییر دهد. کاربر اینترنت چه کلمه و یا موضوعی را جست و جو کرده و به سایت شما رسیده؟ یا شاید حتی آگهی تبلیغ شما را در جایی دیده و یا روی باکس کوچکی که در سایت های دیگری به منظور تبلیغ قرار داده اید کلیک کرده و مستقیم به سایت شما وارد شده. ابتدا به مقایسه مختصری میان تولید و ارائه محتوای خبری و تبلیغات بصری در سایت ها می پردازم.

 

تولید محتوای خبری به چه معنی است؟
برای روشن شدن این مطلب مثالی می زنم:
اگر به طور مستمر و در بازه های زمانی خاص اخبار شرکت و کسب و کار خود را در قالب یک خبر با استاندارد بالا و با توجه به چیدمان کلمات کلیدی منتشر کنید، چه اتفاقی می افتد؟ اولین نتیجه این فعالیت این است که پس از مدتی تمام مشتریان و مخاطبان حوزه کاری و خبری شرکت و کسب و کار تان، شما را از طریق موتورهای جست و جوی گوگل و... پیدا می کنند.
به این ترتیب شما با یک تیر چند نشان زده اید. نخست این که خودتان را به عنوان یک کاربر حرفه ای در فضای مجازی تعریف کرده اید. کاربری که با آگاهی کامل از نکات ویرایشی و نگارشی خبر، نه تنها خود را از فضای مجازی دور نمی کند که تلاش دارد در این فضا کسب و کار خود را به معرض نمایش بگذارد. نکته دیگر این که با هزینه ای بسیار کمتر از اجاره کردن یک باکس کوچک چشمک زن در سایت های تبلیغاتی به شیوه ای غیر مستقیم اما هدفمند خود را به مشتریان نشان داده اید.مزایای تولید محتوای خبری:

 

 

• بهره مندی از سیستم بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جست و جو
ترافیکی که از طریق کلیک بر روی خبر ایجاد می شود به مرور زمان بیشتر از درج یک آگهی تبلیغاتی تاثیر و ماندگاری در ذهن ایجاد می کند. اما این ترافیک چگونه ایجاد می شود؟
SEO یا بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جست و جو یکی از عواملی است که در ایجاد این ترافیک تاثیر به سزایی دارد. SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. به این معنی که اگر شما هنگام نگارش کلمات کلیدی حرفه خود را شناخته باشید و آن را به بهترین نحو در خبر پیاده سازی کنید این ترافیک بر روی سایت شما ایجاد می شود.

 

 

• ماندگاری اخبار در فضای اینترنت
با این که تبلیغات بصری و آنلاین در سایت ها می تواند در مقطع زمانی مشخص مخاطب را به سمت کسب و کار شما جذب کند، اما طبیعتا پس از پایان قرار داد و یا عدم تمدید دیگر نشانی از آن در اینترنت نخواهد بود. اما یک خبر، مقاله و مطلب نوشته شده برای همیشه و در واقع به شکل یک لینک دائم (permanent link ) در موتور های جست و جوی اینترنتی باقی خواهد ماند. هر کلیلکی که بر روی لینک خبر شما می شود به گونه ای قدرت محتوای خبری شما را هم بیشتر می کند. این درست شبیه کاشتن دانه بذری است که به مرور و با آبیاری و نور آفتاب رشد می کند و به درختی تبدیل می شود.
در بخش دیگری از این مساله به هزینه ها و معایب تبلیغات غیر محتوایی خواهیم پرداخت