بازاریابان و مدیران خلاق همگی علاقه زیادی به عکس‌ها و طراحی‌های زیبا و چشمگیر دارند، کاربران و مصرف‌کنندگان هم این حس را دارند. حالا جالب است بدانید داستان به اینجا ختم نمی‌شود چرا که تصاویر و طراحی‌های خوب باعث درگیری بیشتر خواننده و مخاطب با مطلب خواهد شد.

طبق تحقیقات جهانی صورت گرفته از مدیران بزرگ خلاق درسرتاسر جهان، آنها از محتوای بصری برای مطالب و رساندن مفاهیم خود استفاده‌های بیشتری می‌کنند. در این بین عکس‌ها نسبت به دیگر محتواهای تصویری طرفداران بیشتری دارند به طوری که 79 درصد از جامعه آماری برای رساندن مفهوم خود از عکس استفاده می‌کنند.

یکی از این مدیران مطرح حاضر در این جامعه آماری، خانم سارا اسپازیانو است که در شرکت لوییس مشغول به کار است. ایشان می‌گوید: یک عکس ارزشی برابر با هزاران کلمه دارد، درست است؟ خوب در حال حاضر این مسئله در دنیای دیجیتال امروز اهمیتی چند برابر پیدا کرده است. ما تنها چند ثانیه برای انتقال مفهوم و اهمیت محتوا به مخاطب را در اختیار داریم. این کار سریع و عمیق را می‌توان با عکس انجام داد و درگیر محدودیت ها نبود.

جالب است بدانید نوشته‌هایی که عکس‌های مرتبط داشته اند، 94 درصد بیشتر از آنهایی که عکس نامرتبط داشته‌اند، دیده و خوانده شده‌اند.

استر هاندرس یکی دیگر از مدیران حاضر در این تحقیقات می‌گوید: نه تنها کمپین‌ها و برندها از طریق تصاویر و محتوای تصویری می‌توانند بهتر و عمیق‌تر با مخاطبان ارتباط برقرار کنند بلکه استفاده از آنها می‌تواند سازمان ها و شرکت ها را درگیر زندگی شخصی افراد کند. این درگیری بدلیل احساسی است که مشتری با خدمات و محصولات شرکت دریافت کرده و می‌خواهد آن را ازطریق تصاویر انتقال دهد. در واقع محصولات و خدمات توسط ارزشی که در زندگی افراد بوجود می‌آورند، باعث انتشار این ارزش ها در شبکه های اجتماعی و انواع وبسایت ها و وبلاگ ها می‌شوند. این انتشار هم از طریق محتوای تصویری بیشترین بازخورد را دریافت خواهد کرد.

در استفاده‌های شخصی، چیزی که بیشتر از همه باعث خوشایندی کاربران می‌شود، واقعی بودن آن است. در این مطالعات نشان داده شده که 41 درصد از کاربران از عکس‌های شخصی برای انتشار در فضای مجازی استفاده می‌کنند.

خانم لیلی آندره هم از مدیران برجسته فعال در زمینه طراحی‌های خلاقانه در APAC می‌گوید: در دنیای پرترافیک دیجیتال امروزی، جلب توجه مردم کار دشواری است. شما می توانید نظر مردم را با استفاده از اشکال و رنگ‌ها جلب کنید، اشکال و رنگ های موجود در عکس.

در این جاست که می توان ارتباط بین طراحی و بازاریابی را درک کرد. البته تنها وجود یک المان تصویری باعث جلب توجه کاربران نخواهد شد. بازاریابان باید به طراحان اجازه دهند تا آنها از مهارت و قدرت خلاقیت خود برای خلق آثار جذاب و گیرا استفاده کنند. البته باید بدانید که این نوع کار خط قرمزهای مربوط به برندسازی شرکت را ممکن است در هم بشکند اما نگران نباشید چون بکارگیری خلاقیت در طراحی تصاویر باعث می‌شود تا آن تصویر تبدیل به یک اثر هنری جذاب شده و کاربران را به خود جلب کند.