کسب‌وکارها از تکنیک‌های متعددی برای ایجاد نوشته‌های خوب و درگیرکننده استفاده می‌کنند تا بتوانند مشتری های بیشتری را به سمت خود جلب کنند. اما این تکنیک‌ها از گذشته‌های دور مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند و نیاز به بروزرسانی دارند چرا که دیگر کارایی خود را از دست داده‌اند. با گستردگی دسترسی به اینترنت و افزایش باورنکردنی تولید محتوا، توجه کاربران اغلب به بیشتر مطالب کم شده و خیلی وقت‌ها بسیاری از مطالب موردتوجه افراد قرار نمی‌گیرند. وقت گذاشتن برای نوشتن یک محتوای درگیرکننده دو اثر مثبت بر روی کسب و کارها خواهد داشت:

1 – مخاطبان محتوای شما را تا آخر خوانده و احتمال بیشتری وجود خواهد داشت تا عمل مورد نظر شما از قبیل خرید و یا ثبت نام را انجام دهند.

2 – خوانندگان در این گونه نوشته‌ها بیشتر احتمال دارد مطالب را برای دیگر افراد به اشتراک بگذارند. این خود باعث پخش شدن هرچه بیشتر و بهتر مطالب می‌شود.

 

 

سعی کنید محتوایی تولید کنید که با نثری ساده نوشته شده باشد تا بتواند به راحتی مفهوم مطلب را به خواننده برساند. این سادگی خود باعث وضوح هرچه بیشتر آن خواهد شد و مخاطبان می‌توانند ارتباط بهتری با آن برقرار کنند. همچنین اصل کوتاه نویسی و اجتناب از نوشتن مطالب بلند را رعایت کنید. محتوای بلند باعث سر رفتن حوصله کاربر می‌شود. توجه داشته باشید که همین مسئله منجر به کاهش ارزش نوشته خواهد شد.

 

برای جذب بهتر و بیشتر کاربران باید به آنها ارزشی داده شود تا مبادرت به خواندن مطلب کنند. منظور از ارزش همان Value است که در بازاریابی همیشه روی آن تاکید می‌شود. ارزش عبارت است از سود و منفعتی که مخاطب دریافت می‌کند. کاربر باید بداند در قبل خواندن مطلب شما چه سود و منفعتی دریافت می‌کند. به همین دلیل شما نباید در نوشته‌های خود به توصیف و تمجید از خود بپردازید بلکه باید نوشته‌ای تولید کنید که بتواند دانشی به مشتری اضافه کند و یا مشکلی از او را حل کند و یا راهکاری به او ارائه دهد.

 

توجه داشته باشید که نوشته‌های خود را باید مستقیما به مخاطب بنویسید این به آن معناست که باید نوشته‌ها خوانندگان را به صورت مستقیم مخاطب قرار دهند. رعایت این مسئله علایق جمعی به خواندن مطلب را بالا برده و باعث افزایش تاثیرگذاری آن خواهد شد.

 

در زمان ارائه مطلب ، می توانید برای افزایش تاثیرگذاری آن گواه و مدرک ارائه دهید تا اعتبار آن در ذهن افراد بالا رود. شما می‌توانید این کار را با ارائه آمار، ارائه نظرات افراد متخصص در مورد محصول و یا خدمات خود و یا ارائه نظر افرادی که از محصولات شما استفاده کرده‌اند و ازآن راضی بوده‌اند، انجام دهید.

در آخر نوشته هم مطلب خود را جمع بندی کنید. توجه داشته باشید که جمع بندی درست و منطقی، باعث می‌شود که کاربر کار مورد نظر شما را در آخر نوشته انجام دهد. سعی کنید نتیجه گیری در مورد مطالب ذکر شده در متن را بصورت موجز و گویا در بیاورید.