در عصر حاضر محدوده‌ی توجه ما کاهش یافته است. بیشتر به دنبال مطالب کوتاهی هستیم که بتواند در یک نظر همه‌ی آنچه را که باید به ما انتقال دهد، بدون اینکه فکر و تلاش زیادی بطلبد.

این‌که محتوای بصری چند برابر محتواهای دیگر به اشتراک گذاشته می‌شوند، اتفاق عجیبی نیست. به همین دلیل است که بسترهایی چون اینستاگرام، اسنپ‌چت و پینترست به شهرت فراوانی رسیده‌اند. آن‌ها بصری هستند و پیچیده‌ترین پیام‌ها را در کمترین زمان ممکن انتقال می‌دهند.

استفاده از چنین محتواهای بصری برای کارآفرینان دیجیتالی ضروری است، چرا که به آن‌ها در تعامل با کاربران و مخاطبان‌شان کمک خواهد کرد.

یک محتوای بصری عالی، نقطه‌ی شروعی برای یک استراتژی اینستاگرامی تاثیرگذار است. برخی برنامه‌ها و ابزارها می‌توانند به شما کمک کنند که تمام وقت خود را در اینستاگرام نگذرانید و به صورت برنامه‌ریزی شده‌ای پست‌های خود را منتشر کنید.

حال می‌خواهیم راجع به محتواهای بصری‌ای صحبت کنیم که بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند:

 

۱) نقل‌قول‌های الهام‌بخش

نقل‌قول‌ها ماهیت تاثیرگذاری دارند که موجب می‌شوند افراد به وجد بیایند. این سخنان به مخاطبان حس درونی گرمابخشی می‌دهند که آن‌ها را به سمت شروعی دوباره و رسیدن به رویاهایشان سوق می‌دهند. بخصوص که از این نقل‌قول‌ها می‌توان در صفحات مربوط به کارآفرینان به خوبی استفاده کرد.

 

۲) چهره‌ی افراد

چهره‌های افراد یک ارتباط شخصی برای برند شما می‌آفریند و احساسات کاربران را برمی‌انگیزاند. در حقیقت، عکس‌هایی که تصویر افراد داخل آن‌ها وجود دارد ۳۸٪ بیشتر از عکس‌های دیگر لایک می‌خورند. همین آمار به تنهایی می‌تواند گواه این باشد که از چنین عکس‌هایی برای افزایش تعاملات خود با کاربران استفاده کنید. کوکاکولا سالهاست که از تکنیک تصاویر افراد در کمپین‌های بازاریابی خود استفاده می‌کند.

 

۳) چشم‌اندازها و مناظر طبیعی

تصاویر زیبا از مناظر طبیعی می‌توانند به خوبی کاربران را جذب کنند. این نوع تصاویر یکی از بهترین موضوعات برای استفاده در پست‌های اینستاگرامی است. خبر خوب اینکه، حتی اگر کسب‌وکار شما چندان با دنیای بیرون سروکار ندارد، می‌توانید همچنان با تصاویری از آن با کاربران خود ارتباط برقرار کنید. برخی کسب‌وکارها نیز سعی می‌کنند تصاویری از محصولات و خدمات خود را با دنیای بیرون ارتباط دهند و از طریق تصاویری با کیفیت از زوایای متفاوت و خاص مخاطبان بیشتری کسب کنید.

 

۴) غذا

تصاویر غذاهای زیبا و رنگارنگ با طراحی‌های خاص یکی از مواردی است که هرکدام از ما می‌توانیم با آن ارتباط برقرار کنیم. پس اینکه یکی از موضوعات مهم محتوای بصری این موضوع باشد چندان جای تعجب ندارد. اکانت‌های زیادی در اینستاگرام وجود دارند که در این زمینه فعالیت می‌کنند و فالوورهای میلیونی دارند.

 

۵) عکس‌های تاریخی

تصاویر تاریخی یکی از بهترین حس‌های نوستالژی را در انسان ایجاد کرده و کمک می‌کند که بازتابی از دوران گذشته را با عمق وجود حس کنیم. بسیاری از اکانت‌های اینستاگرام از این ویژگی استفاده کرده و کاربران زیادی را به خود جذب کرده‌اند.

 

۶) محتوای تولید شده توسط کاربر

بسیاری از کسب‌وکارها از این استراتژی برای بخش‌های بزرگی از بازاریابی‌های خود در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. و کاربران نیز اغلب با حسی غرورآمیز تصاویر خود را با استفاده از هشتک‌ها یا تگ کردن و... در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند.

 

۷) حیوانات

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا تصویر یک گربه در حال پریدن اینقدر مورد بازدید قرار می‌گیرد و به اشتراک گذاشته می‌شود؟ دنیا پر از انسان‌هایی است که عاشق حیوانات هستند، و تصاویر حیوانات آن‌ها را به وجد می‌آورد. نشنال جغرافی یکی از بهترین اکانت‌ها را در این زمینه دارد و بهترین تصاویر را با مخاطبانش به اشتراک می‌گذارد.

 

۸) پشت صحنه‌ها

مردم بیشتر دوست دارند که با انسان‌ها تعامل داشته باشند. به همین دلیل است که برقراری ارتباطات انسانی با کاربر تا این اندازه اهمیت دارد. تصاویری از پشت صحنه‌ی کارکنان شما، اتفاقات داخل مجموعه‌ی شما و … این حس را مستقیماً به آن‌ها منتقل خواهد کرد.

 

۹) ترندها

به سمت داستان‌هایی بروید که خبرساز شده‌اند. از این طریق می‌توانید به کاربران بیشتری معرفی شوید و از طرفی تعاملات بیشتری از سمت کاربران خود دریافت کنید.

 

۱۰) داستان‌های ویدئویی

ویدئوها در دهه‌ی اخیر مورد توجه بسیاری از بسترهای اجتماعی از جمله فیس‌بوک که پرسابقه‌ترین آنهاست تا اینستاگرام و اسنپ‌چت و... قرار گرفته‌اند. و ازین طریق مخاطبان بسیاری را نیز به سمت خود جلب کرده‌اند.