طبق نظرسنجی شرکت پیو، در سال 2016 فیسبوک پرمخاطب ترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی در بین آمریکایی‌ها بوده است. داده‌های این نظرسنجی بین 7 مارس تا 4 آوریل 2016 از یک جامعه آماری 1520 نفره متشکل از افراد 18 ساله به بالا در 50 ایالت آمریکا جمع‌آوری شده است. در این نظرسنجی در مورد 5 شبکه اجتماعی فیسبوک، اینستاگرام، پینترست، لینکدین و توییتر نظرخواهی صورت گرفته است.

طبق آمار 68 درصد از تمام آمریکایی های بالغ (چه آنهایی که به اینترنت دسترسی دارند و چه آنهایی که ندارند) از فیسبوک استفاده می‌کنند، 28 درصد اینستاگرام، 26 درصد پینترست، 25 درصد لینکدین و 21 درصد هم از توییتر استفاده می‌کنند. 

حال اگر بخواهیم اعداد را از منظر افرادی که دسترسی به اینترنت داشته‌اند مورد بررسی قرار دهیم، آمار این‌گونه خواهند شد: 79 درصد از بالغین متصل به اینترنت از فیسبوک استفاده می‌کنند، 32 درصد اینستاگرام، 31 درصد پینترست، 29 درصد لینکدین و 24 درصد هم از توییتر استفاده می‌کنند.

این در شرایطی است که 86 درصد از آمریکایی‌ها از اینترنت استفاده می‌کنند.

 

فیسبوک به دلیل مشکلاتی همچون فیلتر بودن در ایران نتوانسته آورده خوبی برای کسب و کارهای ایرانی به همراه داشته باشد. اما کمتر سازمانی بوده که بدنبال استفاده از سرویس فیسبوک ادز برای ارتقا سطح کاری خود در ایران باشد. حال باید نشست و دید که در سال 2017 کسب و کارها برای این مسئله چه تدبیری خواهند اندیشید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.