در چهارمین بخش پادکست تخصصی «اکنون» که با میزبانی سجاد سلیمانی، موسس و میزبان این پادکست، مربی و مدرس مدیریت زمان و برنامه‌ریزی برگزار شد، مجید کثیری، بنیانگذار چند استارتاپ در حوزه برندینگ، محتوا و روابط عمومی از لزوم تحول نگاه مدیران در دنیای نوین و تعامل کوچینگی با نیروی کار صحبت کرد و از تجربیات خود در آموختن و آموزش‌دادن و مدیریت سخن به میان آورد.

این متخصص روابط عمومی، در بخشی از این گفت وگو درباره تجربیات خود از روند راه اندازی اولین نیوزوایر تخصصی و بین المللی به زبان فارسی تحت عنوان اخبار رسمی سخن به میان آورد و برای جوانان و نسل جدیدی که قصد شروع کسب و کاری را دارند از تجربیات تلخ و شیرین و طولانی خود از شاگرد مغازه بودن و بازاریابی حضوری تا کارآفرینی و مدیریت، نکاتی را نقل کرد.

مجید کثیری در بخشی از این نشست، ضمن طرح مباحث متنوعی در زمینه روابط عمومی، درباره انواع روابط عمومی صحبت کرد و مطالبی را در خصوص راز و رمزهای شرکت داری، ساختن برند شخصی و حرکت در مسیر ارائه کرد. 

مدیر عامل اخبار رسمی، با اشاره به این مساله که در جهان امروز «همه باید سواد رسانه ای داشته باشند» نکاتی کلیدی درباره ماهیت خبر، چند و چون نگارش یک خبر استاندارد برای جلب مخاطب در جهان شلوغ امروز و روش‌های جذب مخاطب و اثرگذاری در افکار عمومی بحث کرد.

وی در بخش‌هایی از این پادکست به بررسی ماهیت روابط عمومی و اشکال مختلف آن پرداخت و گفت: «روابط عمومی در دوره‌های مختلف و هنگام چالش‌ شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌تواند منافع بسیاری را برای سازمان و برندسازی مثبت آن مجموعه داشته باشد. تفاوت روابط عمومی با تبلیغات یا رپورتاژ آگهی نیز از بخش‌های دیگر صحبت‌های وی در این بخش بود. »

معرفی چند کتاب، فیلم و سریال مفید و مرتبط با حوزه‌ روابط عمومی از جمله بخش‌های جذاب این گفت و گوی دو ساعته بود که در آن علاوه بر دلایل انتخاب هر عنوان، به علت مطالعه یا تماشای آن اثر و فواید آن نیز اشاره شد.

گفتنی است مجید کثیری موسس سایت اخبار رسمی و متخصص حوزه روابط عمومی است و هم‌اکنون دو استارتاپ دیگر در حوزه برندسازی و تولید محتوا را راه‌اندازی کرده و در حال توسعه آنهاست.

همچین شایان ذکر است که پادکست اکنون در اسفندماه ۱۳۹۹ راه‌اندازی شد و هدف سجاد سلیمانی از راه‌اندازی این پادکست، گفتگو با آدم‌ها و ورود به دنیای فکری آن‌ها، مرور تجربه‌های کسب شده، روش تصمیم گیری و انتخاب‌هاشان است. این پادکست در واقع به مخاطب اجازه می‌دهد مخاطب به تماشای زندگی آدم‌هایی با تجربه‌های مدیریتی، کارآفرینی، هنری، علمی و یا مشاغل دیگر بنشیند و با تماشای آن نکات کلیدی خاصی را یاد بگیرد.

پادکست اکنون را می‌توانید در تمامی اپلیکیشن‌های پادگیر همانند شنوتو، کست‌باکس، گوگل‌پادکست و... بشنوید یا فیلم گفتگوها را در آپارات و یوتیوب مشاهده کنید.

علی سریزدی، موسس و مدیرعامل سابق دکتر دکتر، امیر تقوی، کارآفرین سریالی، دکتر مصطفی مرشدی، رئیس هیئت مدیره گروه رسیس، از دیگر مهمانان حاضر در این برنامه بودند.

لینک پادکست مجید کثیری

https://b2n.ir/h08633