با توجه به این‌که دانش جستجوگرها و روزنامه‌نگاری برندها روز به روز در حال تغییر و گسترش است، یک متخصص روابط عمومی حرفه‌ای باید روز‌به‌روز در حال گسترش دامنه‌ی توانایی‌‌های خود باشد.

در این‌جا به ۷ ویژگی اشاره می‌کنیم که ثابت می‌کند شما می‌توانید یک فرد حرفه‌ای در حوزه‌ی روابط عمومی باشید. از این موارد ممکن است تعدادی از آن‌ها و یا همه‌ی آن‌ها شامل حال شما شود:

 

۱) شما عاشق بازی هستید

 

هیچ‌چیز جز حس برنده شدن به شما انگیزه نمی‌دهد، به همین دلیل شما هر روز خود را وارد یک بازی جدید می‌کنید. چه در یک باشگاه ورزشی باشید چه در کار روابط عمومی، شما رقیبان سرسختی پیش رو خواهید داشت. جلو افتادن از رقبا به شما حس شعف بسیاری می‌بخشد.

 

۲) همواره به دنبال خلق راه‌های بهتری هستید

 

هیچ‌گاه به آنچه که هستید رضایت ندارید و همیشه به دنبال چیزی بیشتر از آنچه به شما رسیده است هستید. هیچ‌گاه به یک موفقیت رضایت نمی‌دهید و هر موفقیت برای شما پله‌ای است برای موفقیت‌های بعدی.

 

۳) توماس ادیسون را می‌ستایید

 

الکتریسیته جزء حیاتی وجود شماست. نمی‌توانید روزی را بدون شارژ گوشی، تبلت و لپ‌تاپ‌تان تصور کنید. همیشه سعی دارید در مکان‌هایی باشید که به برق داشته باشد. همیشه دوست دارید به شبکه‌های اجتماعی خود دسترسی داشته و با دیگران در ارتباط باشید.

 

۴) همیشه به خاطر استفاده‌ی بیش از اندازه از شبکه‌های اجتماعی ملامت می‌شوید

 

شاید افراد تعاریف مختلفی درمورد فلاکت و سردرگمی داشته باشند اما شما زمانی احساس سردرگمی و فلاکت می‌کنید که نتوانید شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات خود را در فواصل زمانی کم چک کنید. برای مثال، شما سخت تلاش می‌کنید که در زمان تماشای یک فیلم گوشی خود را کنار بگذارید، اما دو ساعت برای‌تان زمان زیادی است که از مشتری‌ها و مخاطبان شرکت خود بی‌اطلاع بمانید.

 

۵) اخبار را از زاویه‌ی دید خود می‌بینید

 

شما اخبار و اتفاقات جهان را فقط از این لنز می‌بینید که شرکت و مشتریان شما، چه سهمی از ماجرا ممکن است داشته باشند. شما خودتان هنگامی که داستان جالبی در میان باشد با روزنامه‌نگاران تماس می‌گیرید و آن‌ها را درجریان می‌گذارید.

فلسفه‌ی شما این است که یک روابط عمومی حرفه‌ای می‌تواند در تعیین این‌که چه خبری باارزش‌تر است، کمک کند.

 

۶) گاهی فراموش می‌کنید که امروز چه روزیست

 

آنقدر که مداوما مشغول انجام کار هستید و بی‌وقفه کارها را دنبال می‌کنید، روز‌ها یکی پس از دیگری می‌گذرد و شما مطمئن نیستید که الان یک‌شنبه است یا اینکه شنبه هنوز تمام نشده است. زمان گاهی از دست‌تان خارج می‌شود.

 

۷) شما در دانشگاه دوره‌های ریاضی را نگذرانده‌اید، تصمیمی که از آن پشیمان هستید.

 

شما تصور می‌کردید که هیچ‌گاه به ریاضی نیازی نخواهید داشت. نگاه کردن به صفحات گسترده‌ی پر از فرمول برای شما سرسام‌آور است، اما دیدن معیارهای پرداخت و درآمدها و سپس دیدن داده‌های بزرگی که بازگشت سرمایه‌ی پروژه‌ی شما را شرح می‌دهد، حال شما را بهتر می‌کند.

 

در نهایت، مهم نیست که تا چه اندازه روزتان دیوانه‌وار می‌گذرد، بیشتر روابط عمومی‌های حرفه‌ای حقیقی همین‌گونه زندگی خود را می‌گذرانند.