خبرهای رسمی در 20 سال گذشته تکامل شگرفی داشته اند که ناشی از ظهور جهان آنلاین است. خبر رسمی دیگر فقط حوزه کاری روزنامه نگاران محسوب نمی شود، بلکه به مصرف کنندگان و کاربرانی هم تعلق دارد که برای آگاهی بخشی به تصمیمات خود در خرید، به دنبال منابع اطلاع رسانی مطمئن هستند.این هشت قانون طلایی به شما کمک می‌کند تا مخاطبان خود را از هر گروهی به خوبی جذب خبرتان کنید.

این نکات و راهنمایی ها به منظور کمک به شما طراحی شده اند تا بتوانید به مخاطبین یا شخصیت های مختلفی که برای برند شما مهم هستند از رسانه ها و وبلاگ نویسان گرفته تا مصرف کننده نهایی دست یابید.

 

1- با داستان پیش بروید، نه با برند:

خبرهای رسمی امروزی درباره شروع فرآیند بیان داستان یک برند است. آنچه مهم است، داستان است. شما باید به کمک داستان خود جلب توجه کنید و برند نیز آن را دنبال خواهد کرد.

 

2- تیترها باید کوتاه باشند:

اگر فواصل بین کلمات را هم بشماریم، روی همدیگر باید کمتر از 100 کاراکتر باشد و مهم ترین مطالب در 65 کاراکتر اول (با احتساب فواصل بین کلمات) قرار داده شودند.

 

3- داستان را با پاسخ به سوال «چرا» پیش ببرید:

چرا خواندن این مطلب برای مخاطبین مهم است؟ چرا این محتوا به مخاطب مربوط می شود؟ هدایت توسط «چرا»، مخاطب را تشویق می کند تا با داستانی که در ابتدا بیان می شود پیش برود ، و سپس در مرحله دوم با عناصر خبر همراه شود. توجه داشته باشید که اگر پاسخ چرای داستان، برند است، بنابراین در این شرایط با برند پیش بروید.

 

4- از تیترهای فرعی هم استفاده کنید:

تیترهای فرعی ارزش و محتوای بیشتری به تیتر می بخشند و این امکان را فراهم می کنند که تیتر اصلی کوتاهتر باشد. تیتر فرعی مکمل تیتر اصلی است و می‌تواند یاری رسان آن در جذب بیشتر مخاطبین باشد.

 

5- از عناصر چند رسانه ای مانند تصاویر، ویدیوها و نمودارها استفاده کنید:

بکار بردن محتوای چند رسانه ای هم میزان دیده شدن خبر و تعامل با آن را افزایش داده و احتمال استفاده رسانه ها و وبلاگ نویسان از خبر را بالا می برد. همچنین امکان یافت شدن خبر شما در نتایج جستجوها را برای بازه زمانی بیشتری فراهم می کند.

 

6-حداکثر از 3 لینک در یک خبر رسمی استفاده کنید:

محدود کردن استفاده از لینک ها به دیده شدن خبرتان در نتایج موتورهای جستجو کمک می کند، زیرا باعث می شود که همان چند لینک محدودی که بکار رفته اند بیشتر از قبل با عبارات مورد جستجو مرتبط باشند.

 

7- خبر رسمی را از انبوهی از نوشته‌ها پر نکنید:

ظاهر یک خبر رسمی باید تقریبا مانند یک ایمیل خوب و مناسب باشد. از حروف پر رنگ، نشانه ها و دیگر ابزارها برای روان خوانده شدن و مرور راحت تر مطلب خود استفاده کنید. خبر رسمی نباید خیلی طولانی باشد و 400 تا 800 کلمه استاندارد خوبی برای آن است.

 

8- درخواست اقدام در آن داشته باشید:

مطمئن شوید که در خبر رسمی که نوشته اید مخاطبین خود را به جایی که می خواهید بعد از خواند خبر بروند هدایت کرده باشید. این درخواست اقدام باید در پاراگراف اول تا سوم مطلب قرار داده شود.