عناصر برند جنبه‌های منحصربه‌فرد هر برندی هستند. این عناصر که از آن جمله می توان به مواردی چون؛ نام، لوگو، طرح‌های رنگی و غیره اشاره کرد، تصویر منسجم و قابل تشخیصی برای کسب‌وکار ایجاد می‌کنند و در هر زمینه ای که کار توسعه یابد، عناصر برند هم به موازات آن گسترش می‌یابد

عناصر برند کمک می کنند از رقبای خود متمایز شوید. این عناصر برای هر کسب و کاری یکی از موارد ضروری به شمار می روند چرا که به کسب و کارها و شرکت ها کمک می کند که هویت برند را به بهترین شکل ممکن ارائه دهند.

هویت برند ظاهر منسجم کسب و کار را تعیین می کند؛ از نحوه برقراری ارتباط با مشتریان گرفته تا سبک ویرایش پست های رسانه های اجتماعی و فونت‌هایی که ممکن است برای محتواهای خود استفاده کنید. پس فراموش نکنید که عناصر برند بر همه عوامل تاثیرگذار هستند. در ادامه مهم ترین عناصر تشکیل دهند هویت برند را مشخص می کنیم. که به این شرح هستند:‌

نام تجاری

نام تجاری کلماتی است که برای شناسایی شرکت خود و آنچه به عموم ارائه می دهید استفاده می کنید و شما را از رقبای خود متمایز می کند.

ایجاد یک نام تجاری ممکن است آسان به نظر برسد، اما می تواند مفاهیم بزرگی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر نیاز به پوشاندن خراش روی بازوی خود دارید، ممکن است بگویید: "من به چسب زخم نیاز دارم." کلمه Band-Aid در واقع نام یک برند است، در حالی که محصول واقعی یک باند چسبی است. با این حال، عموم مردم معمولا Band-Aid را با استفاده از نام به عنوان اسم خاص می گویند.

لوگو

لوگوی کسب و کار شما برای برندسازی شما حیاتی است زیرا یکی از قابل تشخیص ترین جنبه های برند شما است. لوگو کسب .و کار شما باید به گونه‌ای باشد که مخاطبین هر جایی که آن را دیدند، متوجه این امر شوند که برند مختص شما است و چه ویژگی‌های بارزی دارد.

گرافیک و تصاویر

تعریف عناصر گرافیکی و تصویری برای برند شما دشوار است، زیرا آنها همه عناصر دیگر برند را در بر می گیرند که کسب و کار شما را منحصر به فرد می کند. به عنوان مثال، لوگوی شما یک تصویر گرافیکی است که ممکن است در یک ایمیل بازاریابی قرار دهید.

هنگامی که تصاویر را به اشتراک می گذارید، سبکی که برای ویرایش آنها استفاده می کنید باید در همه پلتفرم‌ها منسجم باشد. به عنوان مثال، از فیلترهای مشابه روی تصاویر خود استفاده کنید، عکس های خود را به یک روش خاص برش دهید تا ثابت باشند.

طرح رنگ

طرح رنگ کسب و کار شما بسیار مهم است، زیرا در تمام عناصر برندسازی بصری اضافی که ایجاد می کنید، ایفای نقش می کند. به عنوان مثال، شما طرح رنگ برند خود را در لوگو، مواد بازاریابی، گرافیک و تصاویر و غیره قرار می دهید.

به‌عنوان مصرف‌کننده، وقتی رنگ‌های خاصی را با هم می‌بینیم، می‌دانیم چه زمانی یک برند کار بزرگی برای ایجاد یک طرح رنگی انجام داده است، و بلافاصله شناسایی آن برند را در مغز ما ایجاد می‌کند.

تایپوگرافی

تایپوگرافی به فونت هایی اشاره دارد که در تمام مواد کاری که ایجاد می کنید استفاده می کنید. شما می‌خواهید ثابت بمانید، بنابراین نام تجاری شما منسجم است و اگر مردم فونت‌های مربوط به برند یا کسب‌وکار شما را ببینند، بتوانند تشخیص دهند که از شرکت شماست. داشتن یک فونت تنظیم شده برای کسب و کار شما نیز ایجاد محتوای تجاری با ظاهری منسجم را آسان تر می کند.

لحن و صدا

لحن و صدا لزوما به این معنی نیست که کسب و کار شما از نظر صوتی چگونه به نظر می رسد، بلکه بیشتر به این معنی است که وقتی با مشتریان در مواد بازاریابی ارتباط برقرار می کنید، کسب و کار شما چگونه ظاهر می شود. مثلاً آیا شما شوخ طبع و خنده دار هستید؟ یا بیشتر آکادمیک و حرفه ای هستید؟ لحن و صدای شما یک عنصر مهم برند است زیرا به شما کمک می کند شخصیت برند را منتقل کنید.

شعار

شعارها و عبارات خاصی که استفاده میکنید عناصر منحصربه‌فرد برند هستند که لزوما برای هر کسب‌وکاری کاربرد ندارند، اما در صورت استفاده، بخش مهمی از برند شما را تشکیل می‌دهند. این عناصر برند منحصر به فرد را می توان در مواد بازاریابی، گنجانده شده در تبلیغات و غیره از آن استفاده کرد.