نوشتن خبر رسمی نیاز به تکنیک‌هایی دارد تا بتواند با مخاطب خود به درستی ارتباط برقرار کند و تاثیرگزاری لازم را در این امر داشته باشد. شرکت شورلت پس از شرکت دومینو تصمیم بر آن گرفت تا قدرت بازاریابی شکلک ها را برسی کند و برای اولین بار یک خبررسمی متشکل از شکلک‌ها را منتشر کرد.

شرکت شورلت خبر رسمی خود در مورد معرفی مدل شورلت کروز 2016 را اینگونه توصیف کرد:

 

کلمات به تنهایی نمی توانند شورلت کروز 2016 را توصیف کنند، بنابراین به مناسبت جشن رونمایی آن که پیش رو داریم، این بیانیه خبری به صورت شکلک (ایموجی) منتشر شده است، یعنی همان تصاویر و آیکون‌های کوچک دیجیتالی در ارتباطات الکترونیک که عواطف و احساسات را نمایش می‌دهند.

سعی کنید این خبر را رمزگشایی کنید و یا اینکه روز سه شنبه ساعت 2 بعد از ظهر (به وقت آمریکا) کلید رمزگشایی آن را ببینید.

 

همراهان اخباررسمی، این موضوع حقیقت دارد. حرفه ما به این شکل درآمده است که برندهای مختلف در حال نشر خبرهای رسمی‌ای هستند که تماما با شکلک‌ها نوشته شده‌اند. اگر چشمانتان تحملش را دارد می توانید اصل خبر را این پایین ببینید. حداقل می‌توان دید که بخشی از آن به مسافت پیموده شده بیشتر این مدل مربوط می‌شود.

شورلت خبر رسمی خود را با شکلک نوشت و منتشر کرد

(برای مشاهده عکس در ابعاد واقعی بر روی آن کلیک کنید)

 

آیا توجه افراد را به خود جلب می کند؟ قطعا.

آیا بامزه و جالب است؟ به احتمال زیاد.

آیا باعث می شود که برخی خریداران هیچ وقت نخواهند یک شورلت کروز بخرند؟ (شکلک آدمی که دستش را بالا می برد)

 

آنها را به این دلیل که از شکلک استفاده کرده‌اند سرزنش نمی کنیم. وقتی قیمت پایه این محصول 16 هزار دلار گذاشته شده است، آن دسته افرادی که مرتبا از شکلک‌ها در ارتباطات روزانه خود استفاده می‌کنند، گروه مورد هدف کروز هستند.

 

شورلت اولین برندی نیست که قدرت بازاریابی شکلک ها را به نمایش گذاشته است، دومینو نیز "سفارش با شکلک پیتزا" را در ماه می منتشر کرد. اما شورلت تا کنون اولین برندی است که یک خبر رسمی که تماما از شکلک تشکیل شده باشد را منتشر کرده است.

به آن‌ها آفرین می‌گوییم. اما بیایید دعا کنیم که برندهای کمی این رویه را دنبال کنند.