برای درک اهمیت این شبکه اجتماعی محبوب خصوصا در بین مهندسین، تنها یک جمله کفایت می‌‌کند و آن زیرمجموعه گوگل بودن است. حضور بسیار زیاد شرکت‌ها و متخصصین در این شبکه اجتماعی، شناخت و فعالیت در آن را برای هر کسب‌و کاری تبدیل به امری واجب و ضروری کرده است.

ضریب نفوذ گوگل پلاس به خاطر برخورداری از یک سری امکانات ویژه نسبت به فیسبوک در ایران بیشتر است و دارای مخاطبان خاص خود است. برای مثال ضمن اشتراک گذاری یک مطلب، می‌توان آر را برای اشخاص مورد نظر نیز ایمیل کرد.

پست‌های عمومی در گوگل پلاس به سرعت مشخص و برای جست‌وجو ایندکس می‌شوند.

 

از مزایای گوگل پلاس با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در دنیا، قابلیت اتصال به سایر سرویس و اپلیکیشن‌های گوگل است. سرویس‌های متعدد گوگل همه جای فضای سایبر هستند، از جی‌میل و جست‌وجوی وب گرفته تا گوگل ریدر و نرم افزارهای تخصصی‌تر.

 

گوگل پلاس هم به طور مستقیم با این سرویس‌ها در ارتباط است و برای مثال اگر با نمایه کاربری گوگل در جی‌میل هستید، می‌توانید مستقیما به سراغ پلاس بروید و سریعا مطلب مورد نظر خود را به اشتراگ گذارید.

 

هیچ کس به اندازه گوگل از زیر و بم اینترنت خبر ندارد. این مسئله را رتبه اول جست‌وجوی گوگل و یکه تازی آن در زمیته جست‌وجوی اینترنتی نشان می‌دهد.

 

شبکه اجتماعی گوگل پلاس را بهتر بشناسید

 (برای مشاهده این اینفوگرافی در سایز بزرگ، می‌توانید بر روی تصویر آن کلیک کنید)

 

گوگل پلاس در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد و تنها دو هفته پس از آن ۱۰ میلیون عضو داشت و هر روز تقریبا ۶۲۵ هزار کاربر به گوگل پلاس می‌پیوندند.

 

۷۰ در صد برندها هم اکنون در گوگل پلاس حضور دارند و 41 درصد از ارتباط بازاریابان آنلاین با شرکت‌ها و 39 درصد از ارتباط شرکت‌ها با یکدیگر در محیط گوگل پلاس رقم می‌خورد.

 

63 درصد کاربران پلاس مرد  37 درصد زن هستند و کشورهای آمریکا، هندوستان و انگلستان دارای بیشترین رتبه کاربران این شبکه اجتماعی در دنیا هستند.

 

بیشتر افراد عضو گوگل پلاس در طبقه میانی اجتماع به لحاظ متوسط درامد سالانه قرار دارند.