مهمترین شبکه اجتماعی برای کسب و کارها لینکدین است. این شبکه طراحی شده تا ارتباطات حرفه‌ای را بین سطوح مختلف فعالان کسب و کارهای مختلف شکل دهد. از این رو برای هر فعالیت اقتصادی در هر ابعادی حضور مناسب و برنامه ریزی شده در لینکدین بسیار مهم و ارزشمند بوده و قدم اول این حضور، شناخت بهتر و دقیق‌تر آن است.

شبکه اجتماعی لینکدین به لحاظ ماهیت، به عنوان مهمترین شبکه اجتماعی حرفه‌ای برای صاحبان کسب‌وکار در سراسر دنیا شناخته می‌شود. به عبارتی ساده‌تر رزومه الکترونیکی مدیران و صاحبان کسب و کار و همچنین توضیحاتی در خصوص فعالیت شرکتشان در این شبکه قرار می‌گیرد.

 

لینکدین بزرگترین شبکه حرفه‌ای جهان است که در آن ۲۰۰ میلیون کاربر اهل بیش از ۲۰۰ کشور مختلف جهان عضو هستند و ۲۷ درصد از اعضا این شبکه اجتماعی جزو کاربران موبایلی محسوب می‌شوند.

 

در این شبکه هویت یا شناسنامه کاری اعضا به صورت آنلاین است، کاربر با آپلود کردن رزومه کاری‌اش یا نوشتن آن در صفحه خود، بخش اعظمی ازپروفایل حرفه‌ای‌اش را تکمیل می‌کند.

 

پروفایل کاربر می‌تواند در معرض دید و دیگر اعضا متوجه شوند وی در چه زمینه‌ای فعالیت دارد یا علاقه مند به انجام چه نوع کارهایی است.

 

به علت وسعت استفاده از لینکدین بسیاری از سایت‌های کاریابی به کاربران خود این اجازه را می‌دهند که رزومه‌شان را از طریق لینکدین در وبسایت آن‌ها آپلود کنند.

شبکه اجتماعی لینکدین را بهتر بشناسید

(برای مشاهده این اینفوگرافی در سایز بزرگ، می‌توانید بر روی تصویر آن کلیک کنید)

 

زمان حضور اکثر کاربران در لینکدین تا دو ساعت در هفته محاسبه شده اما متوسط زمان ماهانه یک کاربر در این شبکه ۱۷ دقیقه است.

 

۷۷ درصد موقعیت‌های شغلی دنیا در لینکدین قرار داده می‌شود و ۴۸ درصد از کارفرمایان، آگهی استخدام نیروهای مورد نیاز خود را تنها در این شبکه اجتماعی و نه هیچ شبکه دیگری قرار می‌دهند.

 

تا کنون ۱.۵ میلیون گروه در لینکدین تشکیل شده و ۵۰ میلیون کاربر لینکدین در Slide Share به فعالیت پرداخته‌اند و ۱۰ فایل را در Slide Share به اشتراگ گذاشته‌اند.

 

 متوسط تایید تخصص هر کاربر در لینکدین (Endorsement) پنج مرتبه و جمع کل آن یک میلیارد است. تاکنون ۲.۷ میلیون صفحه سازمانی (Business Page) در لینکدین ایجاد شده است.

 

همچنین ۳۷۰۰ نفر در این شبکه اجتماعی مشغول به کار هستند.