مطمئناً بسیاری از شما تاکنون نیاز داشته‌اید که در زمان کم کارهای زیادی را انجام دهید و مطالب بسیاری را آماده کنید.

بنابراین، چه بخواهید رئیس خود را با سرعت بخشیدن به کارها خوشحال کنید، چه فقط بخواهید خود را با این کار راضی کنید، در اینجا ۵ فن هوشمندانه‌ بیان خواهیم کرد که متخصصان روابط عمومی و روزنامه‌نگاران برای افزایش سرعت خود بکار می‌برند:

 

۱) وانمود کنید که درحال رفتن به مسافرت هستید

آیا تا بحال تأثیر شدید قبل از رفتن به مسافرت را در سرعت کارهای خود متوجه شده‌اید؟ تمام سعی خود را می‌کنید که تمامی یادداشت‌ها و نامه‌های خود را در مدت زمانی بسیار کم به اتمام رسانید.

بخشی از این می‌بایست با قانون پارکینسون انجام شده باشد (کارها طوری بسط داده می‌شوند تا زمانی را که در دسترس دارید پر کنند و به اتمام برسند). هنگامی که شما برنامه‌ی مسافرت در پیش‌رو دارید، زمان کمی برای انجام کارهایتان خواهید داشت. اما شما می‌توانید از قانون پارکینسون با تجسم اینکه برنامه‌ای در آینده‌ی نزدیک دارید، بهره جویید. بیشتر ما اکثر اوقات تلاش می‌کنیم کار را به بهترین شکل انجام دهیم، و این کار را در بلندمدت انجام می‌دهیم تا کیفیت کارمان بالا رود، اما در حقیقت ما آن کار را زمانی به بهترین شکل انجام می‌دهیم که در کوتاه مدت انجامش دهیم چرا که تمرکز بیشتری در این زمان کوتاه خواهیم داشت، پس از آن می‌توانیم آن را اصلاح کنیم. اگر می‌خواهید یک خبر رسمی بنویسید، به خودتان ۲۰ دقیقه فرصت دهید تا آن را پیش‌نویس کنید. سپس، ۴۰ دقیقه‌ی دیگر فرصت دهید تا آن را ویرایش کنید.

 

۲) در ابتدای هر روز کار نوشتن خود را آغاز کنید

اگر شما یک نوشته‌ی نسبتاً دشوار در دست نوشتن دارید، اراده‌ی قوی‌ای می‌طلبد که آن را به پایان برسانید. دانشمندان علوم اعصاب امروزه می‌دانند که اراده‌ی قوی یک منبع طبیعی است که در انتهای هر روز خالی می‌شود. شما هر روز صبح خود را با بیشترین مقدار آن آغاز می‌کنید و تصمیم‌های بزرگی نیز می‌گیرید. هنگامی که در طول روز دچار دغدغه‌های روزمره می‌شوید انرژی شما نیز افت می‌کند، پس بهتر است در ابتدای هر روز کار خود را شروع کنید و هرچه سریع‌تر به پایان رسانید.

 

۳) از تکنیک پومودورو استفاده کنید

بیشتر ما، بخصوص متخصصان روابط عمومی اغلب تمرکز کافی نداریم. گوشی‌های تلفن همراه، نوتیفیکیشن‌ها، ایمیل و ... اغلب باعث این وقفه‌ها می‌شوند. با تکنیک پومودورو  می‌توان این وقفه‌ها را به حداقل رساند. این تکنیک که توسط یک مخترع ایتالیایی پیشنهاد شد، پومودورو نام دارد. این ترفند کمک زیادی در سرعت بخشیدن به نوشتن شما خواهد کرد، هنگامی که مجبور باشید ۲۵ دقیقه به صورت مداوم کار کنید و سپس استراحت کنید. اگر نگران این هستید که اخبار و کارهای مهم خود را از دست دهید و به شکلی از دنیای دیجیتال عقب بمانید باید گفت که ۲۵ دقیقه زمان زیادی نیست.

 

۴) هنگامی که مشغول نوشتن هستید، ویرایش نکنید

اغلب نویسندگان جمله‌ی ابتدایی‌شان تاثیرگذار و خوب است. به این دلیل که بارها و بارها آن را ویرایش می‌کنند. شما نیز احتمالاً این کار را انجام می‌دهید، یک جمله می‌نویسید و سپس آن را ویرایش می‌کنید. هنگامی که جمله‌ی دوم را می‌نویسید، دوباره از اول شروع به خواندن می‌کنید و هر دو جمله‌ی خود را ویرایش می‌کنید. اما این کار با نوشتن جمله‌های بیشتر زمان زیادی از شما خواهد گرفت. بهتر است که هنگامی که مشغول نوشتن هستید، فقط و فقط تمرکز خود را روی نوشتن بگذارید و به هیچ وجه آن را ویرایش نکنید، پس از اینکه با سرعت نوشته‌ی خود را پیش‌نویس کردید، زمان طولانی‌تری برای ویرایش نوشته‌تان به خود بدهید. ممکن است این کار نوعی عادت‌شکنی برای شما باشد و سخت به نظر برسد، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

 

۵) یک نقشه‌ی ذهنی بسازید

بسیاری از ما در مدرسه‌ها در یک چارچوب ذهنی برای نگارش قرار گرفته‌ایم که اغلب زمان زیادی نیز از ما می‌گیرد. به جای این کار، بهتر است از نقشه‌ی ذهنی استفاده کنید که به دسته بندی معروف است. این تکنیک جالب قسمت خلاق ذهن را بیدار می‌کند و به شما این اجازه را می‌دهد که سریع‌تر و آسانتر بنویسید.