از زمان‌های دور، هنرمندان مفهوم کارهای هنری خود را تنها در زمان ارائه و با زبان خاص خود به مردم می‌شناساندند، به همین دلیل زمان زیادی برای ارتباط برقرار کردن مخاطبان با آثار هنری آنها صرف می‌شد. اما در دنیای دیجیتال امروزی که همه چیز در همه جا و همه ساعت به هم وصل هستند، نمی‌توان همانگونه رفتار کرد چراکه عدم ارتباط و فهم یک اثر هنری باعث چشم‌پوشی از آن شده و به فراموشی سپرده می‌‌شود. سرعت بالای انتقال اطلاعات و کمبود وقت باعث این عدم توجه خواهد شد. اما هنرمندان می‌توانند با استفاده از روابط عمومی خلاقانه و استراتژیک، مفاهیم آثار را براحتی ابراز کرده و هدف خود را برسانند.

ممکن است بسیاری از مردم شناخت خوبی از معماری و طراحی نداشته باشند. معماری ترکیبی از هنر و مهندسی است که شاید درک عمیق آن برای عموم سخت باشد اما غیرممکن نیست.

در زمان طراحی سازه تجاری و یا مسکونی، یک معمار باید در مورد سبک، امنیت و پایداری آن هم فکر کند تا از تامین نظرات ساکنین آتی آن مطمئن شود. مطمئناً یک معمار حرفه‌ای این اصول را رعایت می‌کند اما در طراحی‌های نوین ممکن است سوالات متعددی برای مردم در فهم پیکره و اجزاء سازه پیش آید و نتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. همین مسئله منجر به بلا استفاده ماندن آن بنا می‌شود. اینجاست که روابط عمومی می‌تواند به کمک صنعت معماری آمده و همه را به یک مفهوم درست و کلی از تجربه‌های نوین معماری برساند.

نورمن فاستر یکی از بزرگان معماری در عصرحاضر می‌گوید: «شهرها پاسخی به نیازهای انسان‌ها هستند. معماری هم تجلی ارزش‌هاست. چیزی که ما می‌سازیم، انعکاسی از سبک زندگی ماست.»

برای فهم بهتر و شناساندن ساختارهای معماری نوین که جامعه از آن شناخت کافی ندارد، روابط عمومی می‌تواند روشی مناسب و راهگشا باشد. روابط عمومی می‌تواند آگاهی‌های مربوط به معماری و طراحی را افزایش داده تا در دنیای نوین امروز شناخت درست و مبسوطی از آن را کسب کرد.

در این راهکار هدف اصلی، تبدیل مفاهیم تکنیکی کار به توضیحات قابل فهمی است که شهروندان می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال زمانی که مجموعه ابنیه جدید یک سازمان با فناوری‌ها و تکنیک‌های جدید ساخته می‌شود، روابط عمومی با ارتباط با صاحبان مشاغل معماری نوین و تبدیل مفاهیم سنگین علمی و تکنیکی آنها به اطلاعات قابل فهم و ارزشمند برای جمیع اقشار مردم، آنها را رسانه‌ای کرده و خبررسمی تولید می‌کند.

اطلاعات بازنویسی شده، نوشته‌هایی متفاوت از اطلاعات تکنیکی و علمی هستند که فقط صاحبان فن متوجه می‌شوند. این اطلاعات به زبانی نوشته می شوند که قابل ارتباط گیری با همه مردم باشند. این روند منجر به ایجاد فرصتی برای صنعت معماری خواهد شد تا بتواند اطلاعات مورد نیاز مردم را با زبانی از جنس خود مردم به آنها برساند. یک آژانس روابط عمومی می‌تواند از ابتدای یک پروژه تا انتهای آن همراه تیم باشد و داستان‌های جالب توجهی برای مخاطبان به وجود آورد.

در عصر بلبشو و غیرقابل اطمینان امروزی تبلیغات، تعریف داستان ساخت یک مجموعه بزرگ می‌تواند با استفاده از تکنیک‌های درست روابط عمومی تاثیر قابل تامل و بزرگی در شناخت و رساندن مفهوم به مخاطبان داشته باشد. ساخت داستان و گسترش آن در طول بازه‌های زمانی متفاوت هم هزینه کمتری نسبت به تبلیغات دارد و هم باعث شناخت عمیق‌تری در ذهن مردم خواهد شد.

اخبار رسمی افزایش شناخت مردم از کسب و کارهای مختلف  را از طریق روش های استاندارد روابط عمومی برای شما میسر می‌کند. شناخت شما در مسیر تبلیغات حس تردید و عدم اطمینان را در بین افکار عمومی رقم می زند. اما با کمک روابط عمومی خواهید توانست برند خود را با آسودگی خیال در ذهن مخاطب قابل اطمینان و معتمد بسازید.

 

راهکارهای اخبار رسمی در روابط عمومی