دنیای بازاریابی به سرعت در حال تغییر است. با ظهور ابزار و بسترهای دیجیتال و حضور پر رنگ مخاطبان از اقشار مختلف در شبکه‌های اجتماعی، باید توقع تغییرات بیشتر و سریعتری را‌ در عصر بازاریابی نوین داشته باشیم. با این تغییرات، دو ابزار روابط عمومی و سئو، بیش از پیش توانسته‌اند به یکدیگر نزدیک شده و در جهت نیل به اهداف کسب‌وکار به یکدیگر کمک کنند. در این مقاله قصد داریم تاثیر متقابل این دو ابزار روی یکدیگر را مورد یررسی قرار دهیم.

گرفتن بک‌لینک

یکی از مزایای خوب و پرکاربرد خبر و انتشار آن در رسانه‌های مختلف این است که به شما کمک می‌کند از رسانه‌ها به سمت وبسایت خود لینک بگیرید. معمولا رسانه‌هایی که کار انتشار اخبار می‌کنند مخاطبان زیادی داشته و انتشار اخبار در آنها کمک می‌کند خبر بیشتر دیده شود. داشتن لینک درون خبر باعث می‌شود از رسانه‌های معتبری که خبر شما را منتشر کرده‌اند به سمت سایت شما بازدیدکننده و کلیک بیاید. در الگوریتم‌های گوگل، لینک از سایت شما درون وبسایت‌هایی با بیننده بالا، ارزش دامنه سایت را بالا برده و نهایتا منجر به نمایش سایت شما در رتبه‌های بالاتر جستجوی گوگل می‌شود.

شما پس از ایده‌یابی برای تولید خبر و نگارش آن می‌توانید از رابط رسمی خبر برای توزیع و انتشار اخبار خود در رسانه‌های معتبر و دارای رتبه بسیار خوب از نظر گوگل و الکسا اقدام کنید.

کلیدواژه‌ها و موضوعات پربحث

ترفندهای سئو در شناخت کلیدواژه‌های داغ و موضوعات روز تخصص دارد. اگر این اطلاعات را در اختیار روابط عمومی ها قرار دهیم، آنها می‌توانند با استفاده از موضوعات داغ و کلیدواژه‌های پرکاربرد، داستان‌ها و محتوای جذاب و به‌روزی خلق کرده و آن را با کمک یک هاب خبری در سطح اینترنت منتشر کنند. اگر روی موضوعات به‌روز و پیرامون آنها تمرکز کرده و در سطح گسترده مطالب را منتشر کنید، مطمئنا در جستجوهای اینترنتی جایگاه بهتری خواهید داشت و درنهایت نرخ کلیک تبدیل‌تان افزایش خواهد یافت.

اهمیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی در روابط عمومی

متخصصین روابط عمومی اهمیت شبکه‌های اجتماعی را درک کرده‌اند. آنها با توجه به این مسئله که نوشتن مطالب جذاب و اشتراک گذاری آنها در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند در جستجوهای اینترنتی جایگاه بهتری داشته باشند این کار را انجام می‌دهند. هرچه موضوعاتی که در مورد آنها می‌نویسید در شبکه‌های اجتماعی ترند ( Trend) شوند، باعث بیشتر نمایان شدن سایت شما در شبکه‌های اجتماعی خواهد شد. موضوعات متعدد و ترندهای روزانه می‌توانند ترافیک را روی سایت بیاورند. این افزایش ترافیک تاثیر بسیار خوبی روی افزایش کیفیت سئو خواهد گذاشت.

اهمیت ایجاد ارتباط

هر متخصص روابط عمومی می‌داند که ارتباط سازی چه اهمیت بالایی در کار و گسترش ارتباطات بین سازمانی دارد. در واقع این شبکه سازی برای افزایش نرخ انتشار خبر در رسانه‌ها و مراجع مختلف تاثیر بسیاری خواهد داشت. شما هرچقدر ارتباط بیشتری با رسانه‌های مختلف داشته باشید مطالبتان به راحتی هرچه تمام تر در سطح رسانه‌های کوچک‌تر و وبلاگ‌ها منتشر خواهند شد. در صورت انتشار مطالب شما در بلاگ‌ها و رسانه‌های بیشتر، کلمات کلیدی مورد نظرتان در حد بیشتری در جستجوهای اینترنتی خود را نمایان خواهد ساخت و به سئوی شما بیشتر کمک خواهد کرد.

این موارد نگاهی کلی روی تاثیرات متقابلی است که سئو و روابط عمومی می‌توانند روی هم داشته باشند. اگر می‌خواهید در جهت رشد و رونق کسب‌وکارتان قدم بردارید، همین امروز خبرتان را بسازید و منتشر کنید.

اخبار رسمی چگونه به روابط عمومی آنلاین کمک می کند؟

پلتفرم اخبار رسمی، یک نرم افزار تولید، توزیع خبر و محتوای آنلاین برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و کسب‌وکارهای ایرانی، اعم از بخش خصوصی و بخش دولتی است. توسط  اخبار رسمی، شرکت‌ها می توانند به راحتی و به سرعت اخبار و محتوای خود را به دست رسانه‌ها و خبرنگاران برسانند. با این بستر، کسب‌وکارها ابزار قدرتمندی در دست خواهند داشت تا بتوانند فرآیندهای روابط عمومی، برندینگ و سئوی خود را به صورت کارآمدتر، سریع‌تر و ارزان‌تر مدیریت کنند.

توصیه می‌کنیم ویدئوی «روابط عمومی آنلاین و برندینگ با اخبار رسمی» را در ادامه مشاهده کنید.