مجید کثیری بنیانگذار و مدیرعامل «اخبار رسمی» در همایش تخصصی بهبود و توسعه پایدار کسب‌و‌کارهای الکترونیکی، روابط عمومی و محتوا را آینده بازاریابی دانست. در ادامه به حضور کثیری در این همایش و مسائل مطرح شده در سخنرانی وی می‌پردازیم.

 

مجید کثیری معتقد است ٧٠ درصد بودجه بازاریابی شرکت‌های بزرگ جهان تا سال ٢٠٢٠ به روابط عمومی و محتوا تعلق می‌گیرد. وی اعلام کرد طبق نظرسنجی‌ها بیش از ٣٦ درصد شرکت‌های بزرگ جهان،روابط عمومی و بازاریابی محتوا را دو اولویت اول سازمان خود معرفی کرده‌اند.

 

کثیری در ادامه افزود: « امروز ٤٩ درصد یعنی نیمی از کسانی که در اینترنت خرید می کنند، قبل از خرید، جستجوی خود را در مورد محصول یا برند مورد نظرشان از طریق گوگل انجام می دهند، یعنی مستقیما به سایت فروشنده نمی روند و ابتدا می خواهند بدانند در مورد آن محصول در رسانه ها چه می گویند. از طرفی ماهیانه نزدیک به ١٤٠ میلیارد جستجو در گوگل انجام می شود که بطور میانگین هر انسان در زمین ماهیانه ١٤ جستجو در گوگل انجام می دهد. اینجاست که اهمیت روابط عمومی و محتوا در موفقیت یا شکست برندها معلوم می شود.»

 در صورتیکه تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی محتوا دارید، مطالعه مقاله « ١٠ توصیه برای موفقیت در بازاریابی محتوا» خالی از لطف نیست.

 

برای دریافت جدیدترین مقالات روابط عمومی و برند می‌توانید از اینجا در مجله هفتگی «اخبار رسمی» عضو شوید.

 

اسلایدهای ارائه شده در این همایش: